Advanced Squad Leader (ASL) - mikrokonwent online

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Exar
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 29 października 2023, 07:54
Been thanked: 3 times

Advanced Squad Leader (ASL) - mikrokonwent online

Post autor: Exar »

Dzień dobry!

Wersja krótka:
19 listopada (niedziela) od g. 15:00 gramy w najprostsze scenariusze epickiego Advanced Squad Leader (ASL) - nauczymy Was zasad, trochę pogadamy i pogramy. Wszystko to online na discordzie.

Wersja dłuższa:
Od trochę ponad dwóch lat gram w Advanced Squad Leader - grę uznawaną za jedną z najlepszych gier wojennych w historii (widziałem, że nawet ktoś tu na forum o mnie pisał:P). Jestem w tej grze zakochany po uszy, za każdym razem mnie zaskakuje jej różnorodność, balans i kapitalna mechanika. Chciałbym poszerzyć grono graczy w Polsce dlatego też wymyśliłem, że zrobię spotkanie online, gdzie nauczę podstaw tej świetnej gry - z nadzieją, że będzie nas kiedyś więcej.

Tak więc 19 listopada o 15:00, w smutne, jesienne, niedzielne popołudnie chcę się z Wami spotkać online (na Discordzie - nigdy nic takiego nie robiłem, więc mam nadzieję, że ktoś mi doradzi jak ustrzec się przez wtopami), przedstawić podstawy zasad (głównie z prostszej wersji ASL, która nazywa się Starter Kit) i oczywiście pograć. Postaram się znaleźć parę osób, które poprowadzą Was przez grę i pomogą z zasadami w razie potrzeby.

Dajcie znać:
1. Jesteście zainteresowani?
2. Czy ktoś z ASLwych prosów mógłby pomóc (głównie chodzi o pomoc w prowadzeniu gry)
3. Czy możecie podzielić się zaproszeniem z Waszymi kolegami (a może koleżankami), którzy mogą być zainteresowani.

Dzięki!
Exar
Ostatnio zmieniony piątek, 17 listopada 2023, 17:13 przez Exar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Advanced Squad Leader (ASL) - mikrokonwent online

Post autor: Raleen »

Sam nie grał w ASL, ale kibicuję Twojej inicjatywie i przekażę wieści o niej graczom grywającym w ten system, mam nadzieję, że ktoś się skusi.

Z tego rodzaju internetowymi inicjatywami czasem bywa tak, że zanim ruszą i się przyjmą, trzeba trochę cierpliwości, więc nie zrażaj się jeśli nie będzie z początku zbyt dużego odzewu. Sam system też jest oczywiście specyficzny i wymagający, nie każdemu będzie też odpowiadał. Sam grywam w zaawansowane mechanicznie tytuły, więc mnie pewne rzeczy ani nie dziwią, ani nie zaskakują (przynajmniej zbyt mocno...).

Swoją drogą jakieś rozgrywki były nie tak dawno temu w Graalu, nie wiem czy to z Twoim udziałem?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Exar
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 29 października 2023, 07:54
Been thanked: 3 times

Re: Advanced Squad Leader (ASL) - mikrokonwent online

Post autor: Exar »

Zacznę od końca - nie :). Ja tylko piszę o ASL na moim blogu na polter.pl - takim oldschoolowym miejscu, które niektórzy z Was mogą pamiętać jeszcze z dawnych czasów (tych sprzed fejsa).

Co do cierpliwości, to dzięki za radę - mi się już w życiu nie śpieszy, więc jak się uda - super, jak nie - wyciągniemy lekcje i będziemy cisnąć dalej, albo i nie :).

Ogólnie idea jest taka, że będzie mało gadania a dużo uczenia/grania - widzę to tak, że odpalimy parę stołów i od razu będziemy przechodzić przez turę na żywym organizmie - bez zbędnej teorii, tylko z podstawowymi zasadami (Starter Kit). A jak się pomysł spodoba, to oczywiście w przyszłości możemy dłużej pogadać - czy to o taktyce, czy o dziwnych zasadach czy o dodatkach - temat rzeka.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Advanced Squad Leader (ASL) - mikrokonwent online

Post autor: Raleen »

Poltera oczywiście doskonale znam i od czasu do czasu tam bywam. Wspaniałe portal i forum miłośników szeroko rozumianej fantastyki. W pierwszej chwili nie skojarzyłem, że prowadzisz tam bloga, ale teraz wszystko mi się przypomniało. Rzeczywiście wzmianki i linki były na forum i zachwalali mi Twojego bloga niektórzy gracze, co ciekawe m.in. z grona erpegowców. Jeśli chodzi o oldschoolowość, nie jesteśmy chyba gorsi ;) .

Jeśli Ci się nie spieszy i siedzisz w temacie oraz orientujesz się jak takie inicjatywy zwykle działają, myślę, że będzie dobrze, choć podejrzewam, że początki mogą być trudne (stąd też postanowiłem się odezwać... :geek: ).

Tak czy inaczej, powodzenia. Mam nadzieję, że podzielisz się wrażeniami po wydarzeniu. Discord może być dobrą opcją, ale nie jestem specem (raz czy dwa razy miałem okazję korzystać).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
wittwelsh
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: niedziela, 23 października 2011, 10:58
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Advanced Squad Leader (ASL) - mikrokonwent online

Post autor: wittwelsh »

Ja robiłem te spotkanka w Graalu, i będę się przymierzał do kontynuacji niedługo. :) Rozmawiałem już z Exarem na Fb i bardzo chętnie pomogę mu w prowadzeniu konwentu, ale na pewno założycielowi/organizatorowi przyda się więcej rąk do pracy i par oczu do oglądania, więc podbijam jego zaproszenie!
episodic
Caporal
Posty: 72
Rejestracja: sobota, 22 sierpnia 2020, 18:51
Has thanked: 59 times
Been thanked: 46 times

Re: Advanced Squad Leader (ASL) - mikrokonwent online

Post autor: episodic »

Ja mogę się spotkać online, ale nie bardzo ogarniam co to discord. Dla rozgrywki na żywo mogę zrobić moduł w ZunTzu (ten który jest dostępny stronie ZunTzu z modułami ma słabą jakość). Dawno nie grałem w ASLSK, ale tłumaczyłem dwa poradniki, są na BGG na stronie z ASLSK1. W dwójkę ASLSK2 grałem tylko jeden scenariusz, mniej więcej kojarzę, a w pozostałe wcale. A jeśli chcielibyście wcześniej w sobotę zagrać w Warszawie na Strategosie w SGGW, to prośba o info, możemy zagrać.

Kliknąłem na link z pierwszego posta i: Nieprawidłowe zaproszenie. Mogło wygasnąć lub nie masz uprawnień.
Exar
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 29 października 2023, 07:54
Been thanked: 3 times

Re: Advanced Squad Leader (ASL) - mikrokonwent online

Post autor: Exar »

Też nie jestem mistrzem Discorda, ale kiedyś graliśmy i traktowaliśmy to jak wieloosobowy Skype z dzieleniem ekranu.

Spróbuj może ten link.

Póki co próbuję coś zorganizować online - zobaczymy jaki będzie odzew zanim zacznę myśleć o organizowaniu czegoś większego na żywo.
Exar
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 29 października 2023, 07:54
Been thanked: 3 times

Re: Advanced Squad Leader (ASL) - mikrokonwent online

Post autor: Exar »

Dobra, jest już plan. Jutro/w piątek wrzucę agendę. Ogólnie poszła wstępna promocja tutaj, na polter.pl, fortgier.pl (wysłali newsletter w którym poinformowali o imprezie - będzie też od nich mała promocja na zakupy :P), na fejsie na kilku grupach. Póki co 12 osób wbiło na grupę ASL Poland na Discordzie - co się będzie działo w niedzielę - zobaczymy.

Jeśli chodzi o program dnia to będzie parę słów wstępu, 2 słowa o historii Squad Leader i Advanced Squad Leader a potem już lecimy - pomysł jest taki, że tłumaczymy jedną, dwie zasady i od razu gramy - żeby nie było zamuły. Więc jeśli jeszcze komuś o tej imprezie nie powiedzieliście - to się nie wahajcie i mówcie o tym wszystkim znajomym :).
Exar
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 29 października 2023, 07:54
Been thanked: 3 times

Re: Advanced Squad Leader (ASL) - mikrokonwent online

Post autor: Exar »

Znowu ja :). Agenda poniżej - start o 15, od pewnie 14 będę online, żeby Wam pomóc z instalacją. Gramy przez VASSAL i VASL a gadamy przez Discord.

Obrazek

Mam nadzieję, że do zobaczenia :).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Advanced Squad Leader (ASL) - mikrokonwent online

Post autor: Raleen »

Jest taki gracz z Krakowa Andrew Lavigne (oryginalnie to jest Amerykanin), on raczej na samo granie, ale musielibyście z nim oczywiście po angielsku. Spróbuję go przekierować do Ciebie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”