IX Strategos (2-3 marca 2024)

Większe, zorganizowane spotkania graczy i wszelkiego rodzaju imprezy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Raleen »

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Master Yoda »

Niejako wywołany do tablicy przez Samuela potwierdzam, że jeżeli nic się nie zmieni, to po raz pierwszy wezmę udział w tym wspaniałym wydarzeniu. Wezmę ze sobą na pewno "Prelude to Revolution" Compass Games. Do tego mogę wziąć "Thirty Years War" GMT lub "Kingdom of Heaven" MMP, ale to tylko jeśli zgłosi się ktoś chętny, żeby zagrać w jeden z tych tytułów. Nie chcę bez sensu wozić tych gier. Do tego uprzedzam, że w "Kingdom of Heaven" jeszcze szlifuję znajomość zasad, więc mój potencjalny przeciwnik musi wziąć to pod uwagę.
May The Force be with You
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Raleen »

Master Yoda pisze: piątek, 16 lutego 2024, 08:11 Niejako wywołany do tablicy przez Samuela potwierdzam, że jeżeli nic się nie zmieni, to po raz pierwszy wezmę udział w tym wspaniałym wydarzeniu. Wezmę ze sobą na pewno "Prelude to Revolution" Compass Games. Do tego mogę wziąć "Thirty Years War" GMT lub "Kingdom of Heaven" MMP, ale to tylko jeśli zgłosi się ktoś chętny, żeby zagrać w jeden z tych tytułów. Nie chcę bez sensu wozić tych gier. Do tego uprzedzam, że w "Kingdom of Heaven" jeszcze szlifuję znajomość zasad, więc mój potencjalny przeciwnik musi wziąć to pod uwagę.
Bardzo ciekawe propozycje, aż sam bym się skusił na coś w niedzielę, ale że będę musiał czuwać nad wszystkim, muszę się nad tym dobrze zastanowić. Natomiast postaram się podsunąć Ci jakiegoś przeciwnika, zwłaszcza jak by nikt się nie zgłaszał.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Samuel »

"Virgin Queen" i "Gustav Adolf" już umówieni (ergo: zeszli z listy :) )
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Silver »

To przypominam co skłonny jestem przynieść i wcześniej się do tego przygotować: 1805: Sea of Glory, Ancient Civilizations of the Middle East, Assyrian wars, Case Yellow, Conflict of Heroes: Guadalcanal, Price of Honour i Awakening the Bear, Crown of Roses, Europe in Turmoil, Fire in the Sky, Fires of Midway, Genesis, Great Battles of Alexander, Invasions, Holland44, Iron&Oak, Kutuzov, Men of Iron tripack, Napoleonic Wars, No Retreat: Italian Front, NorthAfrica41, PQ17, RAF, Rebel Raiders on the High Seas, Onward Christian Soldiers, Smuta, Stalingrad 42, Sukcesorzy, Tanto Monta, The Russian Campaign, Tsushima, Wiedeń 1683.
Ostatnio zmieniony środa, 21 lutego 2024, 11:29 przez Silver, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Aldarus »

Mamy komplet do Here I Stand na sobotę.
Czy 10:00 jest ok, czy potrzebujecie trochę więcej czasu żeby dotrzeć ?
Zaczniemy od tłumaczenia podstawowych zasad, więc nie powinno być problemu z ogarnięciem gry. Rozgryuwka raczej będzie miała charakter szkolny (4 początkujących graczy), więc nie jest to problem :)
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
gegitor
Chasseur
Posty: 13
Rejestracja: środa, 4 października 2017, 15:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: gegitor »

Aldarus pisze: wtorek, 20 lutego 2024, 20:59 Mamy komplet do Here I Stand na sobotę.
Czy 10:00 jest ok, czy potrzebujecie trochę więcej czasu żeby dotrzeć ?
Zaczniemy od tłumaczenia podstawowych zasad, więc nie powinno być problemu z ogarnięciem gry. Rozgryuwka raczej będzie miała charakter szkolny (4 początkujących graczy), więc nie jest to problem :)
Może niech każdy najpierw przeczyta zasady gry, to pójdzie sprawniej.
https://s3-us-west-2.amazonaws.com/gmtw ... S-2017.pdf
Eryk_Wiking
Caporal
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 23 września 2014, 07:10
Been thanked: 1 time

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Eryk_Wiking »

Pojawię się. Dopisałem się do Assyrian Wars, Tanto Monta i Crown of Roses. Jeśli na kilka z tych tytułów zbierze się ekipa i wystąpi między nimi konflikt będę wybierał zgodnie z przytoczoną kolejnością.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Raleen »

Do konwentu został tydzień, więc warto się sprężać, zwłaszcza jeśli chodzi o umawianie rozgrywek wieloosobowych.

Również jeśli chodzi o rozgrywki dwuosobowe, zachęcam do konkretyzowania swoich planów.

Oczywiście, niezależnie od tego na miejscu będziemy mieć sporo różnych gier i pojawią się gracze, którzy spontanicznie będą się dołączać do tego czy owego, ale jeśli chociaż część z Was będzie poumawiana, będzie łatwiej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Leo »

Samuel mnie zainspirował i ja też mam kilka tytułów na sprzedaż. Mogę je przywieźć na konwent, będę 2 marca.

"Fall of The Third Reich" - ciekawa, ale długa. Już raczej nie mam czasu i sił na takie długie tytuły:

https://boardgamegeek.com/boardgame/209 ... hird-reich

"Adowa: End of african dream". Dla mnie zbyt taktyczna, ale klimacik jest. W ilu grach ma się szansę zagrać Etiopczykami? W środku jako jeszcze jedna krótka gierka o pierwszych potyczkach włosko-abisyńskich:

https://boardgamegeek.com/boardgame/167 ... ican-dream

"Łukasiewicz - nafta i gaz" - bardzo pięknie wydane i klimatyczne euro:

https://www.youtube.com/watch?v=Uum-ECpbybI

Każda z gier jest w stanie bardzo dobrym, grana 2-3 razy.
Ceny do uzgodnienia :)
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Fan39 »

Gra "Adowa: End of african dream" ma instrukcję po polsku?
Belisarius
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: środa, 7 grudnia 2022, 22:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Belisarius »

Ja powinienem być w sobotę lub (i) niedzielę. Chętny byłbym na jakieś heksy ale wolałbym się umówić. Mogę wziąć Men of iron w zasadzie wszystko od tripacku po Norman conquests. Może też być Musket and pike też mogę przynieść każda pozycje. Jakby ktoś wolał inne mogę zaproponować At any cost z GMT lub Alexandra, Hoplite z GBOH. Jestem jednak otwarty na inne propozycje.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10579
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2102 times
Been thanked: 2831 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Ja się zamelduję ok. południa w sobotę, a niedzielę wracam do dom o 15.40 z dworca gdańskiego.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Leo »

Fan39 pisze: niedziela, 25 lutego 2024, 16:09 Gra "Adowa: End of african dream" ma instrukcję po polsku?
Niestety nie ma. Ale ja sobie radziłem z google tłumaczem :)

LeszeK.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Maciej94
Sergent
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2018, 21:54
Has thanked: 67 times
Been thanked: 69 times

Re: IX Strategos (2-3 marca 2024)

Post autor: Maciej94 »

Jakaś duszyczka się zlituje nad Wschodzącym Słońcem i zagra w Empire of the Sun w Sobotę? 🥺
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwenty”