[Dragon] Tannenberg 1914. Rozgrywka Admiralska (2)

PBEM, CB, ACTS, VASSAL i in.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10381
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2755 times

Re: [Dragon] Tannenberg 1914. Rozgrywka Admiralska

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Stan na koniec gry. Rosjanie mają 173 PZ.
Inicjatywa w ostatnim etapie: Rosjanie.
W 30 etapie Niemcy stracili pod Wielbarkiem brygadę Landwehry, zaś Rosjanie nieomal 53 Dywizję Piechoty, którą przyszarżowała w boju spotkaniowym jedną z brygad XVII Korpusu. Generał Mackensen to mój najlepszy dowódca korpusu w tej grze.
Stan do inicjatywy: +3 dla Rosjan.
Z ciekawości sprawdziliśmy inicjatywę w 31 etapie: mieliby ją Niemcy.
Wprawdzie na odcinku 2 Armii biłem Rosjan i zmuszałem do systematycznego odwrotu, ale pojawiły się posiłki w postaci 10 Armii i skończyło się rumakowanie. Rosjan się zrobiło po prostu za dużo.
Wielkie i serdeczne podziękowania dla Michała za grę.

Obrazek
http://portal.strategie.net.pl/PortalIm ... 2/T43c.jpg
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: [Dragon] Tannenberg 1914. Rozgrywka Admiralska

Post autor: Raleen »

Dzięki za relację. Z rozmów z niektórymi znajomymi mogę powiedzieć, że nie tylko ja śledziłem ją uważnie. Obie Wasze partie dają do myślenia. Nie powiem, że jestem zupełnie zaskoczony, ale jak patrzę na to ile punktów zwycięstwa zdobyli Rosjanie, to zdecydowanie powyżej moich oczekiwań.

Jedyna opcja, żeby coś ugrać Niemcami to jednak większe ryzyko i daleko posunięte maskowanie. Czy to pomoże i pozwoli im odnieść sukces - nie wiem.

Bardzo jestem ciekaw Waszej kolejnej rozgrywki (a najlepiej dwóch - dla równowagi i wyciągnięcia bardziej miarodajnych wniosków), z Michałem grającym Niemcami.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki w sieci”