[GMT Games] Empire of the Sun (Sławek - Rafał)

PBEM, CB, ACTS, VASSAL i in.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2027 times
Been thanked: 2759 times

[GMT Games] Empire of the Sun (Sławek - Rafał)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Wielki Japoński Skok rozpoczęty.

Admirał Doorman gra.... Admirałem Doormanem. Rafał gra Japonią.

Stan po 1 etapie. Japończycy zmasakrowali Flotę Pacyfiku w Pearl Harbor, wylądowali w Kaviengu na Nowej Irlandii (Rabaul nietradycyjnie sobie odpuścili), zajęli Hong Kong, Mindanao na Filipinach, Półwysep Ptasia Głowa na Nowej Gwinei. Jedna z brygad japońskich marinersów wylądowała na Luzonie i zajęła lotnisko. Admirał Tom Phillips poległ dzielnie na pomoście HMS Prince of Wales. Niezwyciężona Armia i flota cesarskie prą od zwycięstwa do zwycięstwa. PS: Singapur broni się nadal!
Obrazek
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2027 times
Been thanked: 2759 times

Re: [GMT Games] Empire of the Sun (Sławek - Rafał)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Stan na kwiecień 1942. Japończycy pra jak burza. Wysiudali Brytoli z północnych Indii. Zdobyli Indie Holenderskie, zdobyli Singapur. Bronią się Filipiny, które Japończycy skrzętnie omijają. W zasadzie na razie wszystko wg planu. Gramy na nowe zasady z dziwnym pomysłem ustawiania kart na 2 etap. Przy kiepskim losowaniu Aliantów (a ja miałem kiepskie losowanie) nie ma za bardzo nawet jak zareagować. To samo dotyczy opóźniania brytyjskich posiłków. Jak na razie gra jest ustawiona pod Japończyków, ale gramy dalej.
Obrazek
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2027 times
Been thanked: 2759 times

Re: [GMT Games] Empire of the Sun (Sławek - Rafał)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Stan po 3 etapie. Na razie Japończycy kontrolują Północne Indie. Alianci póki co podgryzają Japończyków. Doszło do ostrej bitwy powietrzno-morskiej nad Daccą w Indiach. Do tego Amerykanie wykonali - z dość miernym skutkiem - rajd lotniskowców Floty Pacyfiku na Kwajalein. Stacjonujące na Henderson Field na Guadalcanalu Latające Fortece 5 i 10 Air Forces atakowały skutecznie japońską piechotę morską na Kwajalein.
Obrazek
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozgrywki w sieci”