Wyprzedaż na MMP

Sprzedaż, kupno i zamiana gier planszowych. Wszelkie związane z tym ogłoszenia prosimy zamieszczać właśnie tutaj.
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 209
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 32 times

Re: Wyprzedaż na MMP

Post autor: karawanken »

To ja bym się na Północną Afrykę pisał. Nawet z vatem powinno się opłacać.
Probe9
Sergent
Posty: 146
Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2020, 01:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 36 times

Re: Wyprzedaż na MMP

Post autor: Probe9 »

To zależy od ilości chętnych, jak byłoby nas 2 tylko to zdecydowanie bardziej się będzie opłacało w Polsce kupić :)
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 209
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 32 times

Re: Wyprzedaż na MMP

Post autor: karawanken »

Liczę na mobilizację chętnych :D
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Wyprzedaż na MMP

Post autor: Wally »

Ja mogę dołączyć i wziąć Panzer Last Stand
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
Muszyniak
Appointé
Posty: 45
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2021, 18:40
Has thanked: 7 times
Been thanked: 18 times

Re: Wyprzedaż na MMP

Post autor: Muszyniak »

Nie wiem jak z limitem wagowym ale jakby co to ja piszę się na moduł do ASL Croix de Guerre, 2nd Edition. Jeżeli to za dużo to mogę ASL Overlay Bundle i Deluxe ASL.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43399
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Wyprzedaż na MMP

Post autor: Raleen »

Dzięki Probe9 za podjęcie inicjatywy wspólnych zakupów w kolejnym roku. Ja wstępnie rozważam:
- A Victory Awaits
- Angola
Raczej tylko jedną z dwojga. Zależy jak kalkulacja wypadnie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
jakwiedz
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 25 września 2015, 09:11

Re: Wyprzedaż na MMP

Post autor: jakwiedz »

Chętnie dołączę z Arracourt

I cześć wszystkim przy okazji, to mój pierwszy post, chociaż zarejestrowany na forum jestem jakiś czas.
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 209
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 32 times

Re: Wyprzedaż na MMP

Post autor: karawanken »

Akurat na Arracourt też jest fajna promocja. Jak ktoś chce spróbować BCSa to jest super okazja bo system i gra są świetne.
Probe9
Sergent
Posty: 146
Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2020, 01:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 36 times

Re: Wyprzedaż na MMP

Post autor: Probe9 »

No ja właśnie na Arracourt głównie się nastawiałem :)
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 536
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 145 times
Been thanked: 196 times

Re: Wyprzedaż na MMP

Post autor: jacus1944 »

Przy tym zamówieniu nie ma gwarancji, że nie zostanie doliczone cło i VAT? Jeżeli tak czy przy poprzednich zamowieniach zdarzyło się, że te podatki zostały doliczone? Czy na tym etapie można oszacować koszty wysyłki?
Chwiedczal
Appointé
Posty: 39
Rejestracja: czwartek, 14 lutego 2019, 16:46
Has thanked: 5 times
Been thanked: 9 times

Re: Wyprzedaż na MMP

Post autor: Chwiedczal »

Ja też skusiłbym się na Arracourt oraz Skirmishera #3.
Probe9
Sergent
Posty: 146
Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2020, 01:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 36 times

Re: Wyprzedaż na MMP

Post autor: Probe9 »

jacus1944 pisze: sobota, 11 listopada 2023, 11:36 Przy tym zamówieniu nie ma gwarancji, że nie zostanie doliczone cło i VAT? Jeżeli tak czy przy poprzednich zamowieniach zdarzyło się, że te podatki zostały doliczone? Czy na tym etapie można oszacować koszty wysyłki?
Szansa na to, że zostanie doliczony VAT to jakieś 100%, szanse na cło oceniam na 0% bo planszówki są z tego zwolnione. Do tego dochodzi 8,5 PLN opłaty poczty polskiej za obsługę celną.

Na chwilę obecną mam w koszyku 8 przedmiotów i wysyłka to 191,54 $ czyli 235,59$ z Vatem. Daje to 29,44$ per sztuka. Oczywiście bym musiał to jeszcze przeskalować względem wagi przedmiotu tak żeby ktoś kto bierze magazyn ważący 0,3 funta nie płacił za wysyłkę tyle samo co ktoś kto bierze kolosa ważącego 4 funty.

Na przykładzie Arracourt na teraz wychodzi ok 83$ czyli jakieś 349 PLN. U nas jedyne egzemplarze widzę w FG za 426 PLN, więc nie będzie to interes życia ale wciąż jest opłacalnie. Panzer Last Stand wychodzi 642 PLN (tu będzie więcej bo za wysyłkę ostatecznie wyjdzie więcej niż 30 bo to duza gra) a w FG 814 PLN, więc im droższa gra tym bardziej jest to opłacalne. Generalnie mam wrażenie, że względem poprzednich lat wzrosły koszty wysyłki.

Edit: Dałem znać na gupie a fb i już mamy chętnych na 11 rzeczy i koszt jednostkowy wysyłki spadł do 24,09$. Więc powyższe wyliczenia już nieco zawyżone są ale nie chcę mi się ich edytować ;p
Probe9
Sergent
Posty: 146
Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2020, 01:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 36 times

Re: Wyprzedaż na MMP

Post autor: Probe9 »

Wrzucam oddzielny post zamiast edycji żeby nie umknęło - możliwe, że uda się zbić koszt transportu o ok. 50% :) Postaram się ogarnąć wysyłkę przez kolegę, który często zamawia z USA i korzysta z firmy pośredniczącej. Generalnie zbieram chętnych do niedzieli, powiedzmy do 20 i wtedy zobaczymy jak wyglądają liczby.
Probe9
Sergent
Posty: 146
Rejestracja: środa, 8 kwietnia 2020, 01:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 8 times
Been thanked: 36 times

Re: Wyprzedaż na MMP

Post autor: Probe9 »

To na chwilę obecną sytuacja wygląda tak, że mamy chętnych na 12 gier. Dla takiego stanu rzeczy wyiczyłem koszty, a jakby ktoś jeszcze dołączył to się jeszcze zmniejszą. Poniżej małe zestawienie (ceny BEZ VATU czyli do wszystkiego trzeba będzie dodać 23%).

Nick / Gry / Cena gry / Cena wysyłki

Probe9 / Arracourt / 44$ / 11$ / Potwierdzone
karawanken / North Africa: Afrika Korps vs Desert Rats, 1940-42 / 50$ / 10$ / Potwierdzone
Wally / Panzers Last Stand / 100$ / 12$ / Potwierdzone
Muszyniak / ASL Croix de Guerre, 2nd Edition / 130$ / 12$ / Potwierdzone
jakwiedz / Arracourt / 44$ / 11$ / Potwierdzone
Chwiedczal / Race For Bastogne + The Skirmisher #3 / 105 + 8 $ / 16$ / Potwierdzone
Krzysztof (z FB) / A Victory Awaits + Monty's Gamble: Market Garden + Autumn for Barbarossa (Deluxe Edition) / 53 + 30 + 25 $ / 24$ / Potwierdzone
stary gracz / Monty's Gamble: Market Garden / 30$ / 8$ / Potwierdzone
HankCz / A Victory Awaits + Warriors of Japan / 53$ + 10$ / 17$ / Potwierdzone

W koszyku jest 12 gier i koszt wysyłki to ok. 113$ (koszt z magazynu w USA do Polski dostałem orientacyjny, może się zmienić jak do nich paczka trafi i sami ją pomierzą, ja wagę gier znam ale z wymiarem kartounu to tylko strzelam ;)). Wychodzi 9,41$ na grę (to cena bez VAT). No i teraz wypadałoby przeskalować względem rozmiarów gry, żeby osoba zamawiająca lekki magazyn nie płaciła tyle co osoba, która bierze kolosa. Poniżej moja propozycja wyceny wysyłki dla poszczególnych gier. Jeżeli byłyby jakieś uwagi to dawajcie znać, jak komuś pasuje to też prośba o info - jak wszyscy potwierdzą to jutro podeśle namiary do przelewów (za gry i wysyłkę teraz, z vatem - czyli 23% tego co teraz poczekamy, aż będe musiał go zapłacić.

Arracourt / 11
North Africa / 10
Panzers Last Stand / 12
ASL Croix de Guerre / 12
A Victory Awaits / 10
The Skirmisher #3 / 4
Monty`s Gamble / 8
Autumm for Barbarosa / 6
Race For Bastogne / 12
Warriors of Japan / 7

Generalnie jak ktoś chce sobie podliczyć koszt ostateczny to bierze wartość gry, dodaje wysyłkę z zestawienia wyżej, a potem do sumy dodaje 23%. Przykładowo dla Arracourt wychodzi:
44$ + 11$ = 55$
55$ + 23% = 67,65$ czyli na nasze jakies 287,51 (dałem kurs 4,25).

No całkiem ładnie :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 listopada 2023, 01:32 przez Probe9, łącznie zmieniany 8 razy.
Awatar użytkownika
Wally
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: środa, 4 lutego 2015, 13:26
Lokalizacja: Kraków/Szczucin
Has thanked: 3 times
Been thanked: 13 times

Re: Wyprzedaż na MMP

Post autor: Wally »

Wchodzę
buty pełne piasku
na zmęczonych nogach
w oczach noc bez brzasku
w ustach smak pieroga
ODPOWIEDZ

Wróć do „Giełda Gier Planszowych”