Kompresor typu lodówkowiec

Sprzedaż, kupno i zamiana figurek oraz innych akcesoriów wargamingowych i modelarskich. Wszelkie związane z tym ogłoszenia prosimy zamieszczać właśnie tutaj.
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Kompresor typu lodówkowiec

Post autor: Hiena »

Nie jestem pewien czy to dobry dział, więc zdaję się tutaj na łaskę administratora.

W ramach współpracy ojciec-syn, powstał lodówkowiec. Nauczyliśmy się z tatą kilku rzeczy i wyciągnęliśmy wnioski jak kolejną wersję zrobić zarówno taniej jak i w bardziej ergonomicznym kształcie. Zaczynamy rozglądać się za agregatem i butlą.

A tymczasem zastanawiam się, czy byłby chętny na zakup tego lodówkowca, który właśnie zrobiliśmy.

Parametry ma następujące:
- butla 6,6 litrów
- auto start-stop - różnica między włącz a wyłącz to 2 bary czyli jeśli ustawi się wyłączenie na 8 barów to włączy się przy 6 bar
- przetestowany na ciśnieniu 8 bar. Na 8,5 ma ustawiony zawór bezpieczeństwa, który automatycznie spuszcza powietrze. Cała butla po gaśnicy ma wytrzymałość na 25 bar.
- agregat lodówkowy, olejowy. Cichutki. Mierzenie telefonem w odległości 40 cm wskazało 55dB.
- dwa wskaźniki ciśnienia - jeden pokazuje ciśnienie w butli a drugi ciśnienie na wyjściu.
- 3 filtry powietrza (na wejściu, na wyjściu z agregatu, na wyjściu na areograf)
- regulator ciśnienia na wyjściu na areograf. Jeśli załaduje się butlę na 8bar a na wyjściu użyje ciśnienia mniejszego np: 4 bary to powietrze leci, leci i końca nie widać :)
- 2 wyjścia na szybkozłączki. Jak ktoś chce to może podłączyć dwa areografy.
- wydajność 15 L/min
- waga: 17kg

Znane minusy:
- przy ciśnieniu 8 bar w momencie wyłączenia następuje mniej więcej sekundowy głośny syk (odprężenie przewodu). Syk może być dla niektórych niekomfortowy (np: dla mojej żony :D ). Pracujemy z tatą nad wytłumieniem tego rzadkiego zjawiska.
- brak rączki do przenoszenia
- waży 17 kg.

Trudno porównać go do kompresorów dostępnych w sklepach. Część parametrów ma lepszych a kilka gorszych (np: waga, brak rączki).
Wydaje mi się, że najbliżej mu do tego https://agtom.eu/kompresory/353880-fine ... a9000.html

Same części wyniosły nas 450 pln (nie licząc tych, które zepsuliśmy ucząc się :D ).
Wydaje mi się, że 600 pln + koszty przesyłki to uczciwa cena.

Czy ktoś byłby zainteresowany takim kompresorem?
Od razu uprzedzam, że rozstanę się z nim dopiero gdy złożymy nowy czyli nie prędzej niż za miesiąc :)
Jeśli okaże się, że chętnych byłoby więcej to zobaczymy z tatą czy uda nam się zdobyć części na więcej egzemplarzy.

Obrazek
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Kompresor typu lodówkowiec

Post autor: Telamon »

Na Modelworku pewnie znajdą się jacyś chętni... choć uczciwie mówiąc to widziałem używane lodówkowce w mniejszych cenach.
Sam przymierzam się do budowy czegoś takiego - mam butlę i agregat. ;)
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: Kompresor typu lodówkowiec

Post autor: Hiena »

Nie znałem tego forum. Dzięki za podpowiedź. Zorientuję się w cenach lodówkowców i nie wykluczam obniżki ceny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Giełda Gier Bitewnych”