Do sprzedania kolekcja książek.

Sprzedaż, kupno i zamiana książek. Wszelkie związane z tym ogłoszenia prosimy zamieszczać właśnie tutaj.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Do sprzedania kolekcja książek.

Post autor: Torgill »

1. Bernard Cornwell Azincourt - 20 PLN
2. Księga Imion - 5 PLN
3. Maciej Bennewicz Coaching (swojego czasu hit w temacie) - 20 PLN
4. Jak działa giełda - 15 PLN
5. Giełda - podstawy inwestowania - 15 PLN
6. John Baxter - Spielberg. Rewelacyjna biografia słynnego reżysera - 25 PLN
7. Egbert Kieser - Operacja Lew Morski - 20 PLN
8. Margareta Beckam - Jean Baptiste Bernadotte - 15 PLN
9. Gwiezdne Wojny - poradnik encyklopedyczny - 10 PLN
10. Władysław Kozaczuk - Białe krzyże przeciwko czarnym - 15 PLN
11. Henryk Ćwięk - Przeciw Abwehrze - 20 PLN
12. Ron Base - Gwiazdy Hollywood - 20 PLN
13. Zygmunt Kałużyński, Tomasz Raczek - Poławiacze Pereł - 20 PLN.
14. Waldemar Łysiak - Lider - 25 PLN.
15. Andrew Uffindel - Wielcy Generałowie Wojen Napoleońskich - 25 PLN.
16. John H. Mundy Europa Średniowieczna 1150 - 1309 - 25 PLN.

Do każdej książki należy doliczyć koszty przesyłki. Możliwy odbiór osobisty we Wrocławiu.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Do sprzedania kolekcja książek.

Post autor: Torgill »

Kontynuacja porządków na półkach i kolejne pozycje do sprzedania.
DO SPRZEDANIA.

HISTORIA:

1. Mocarstwa świata. Tom 1. Egipt, Aleksander Wielki, Persowie, Grecy. Twarda oprawa, dużo zdjęć i rysunków. 35 PLN.
2. WOJNA NA PACYFIKU 1937-1945 Ross BURNS. Twarda oprawa, mnóstwo świetnych zdjęć i map. 25 PLN.
3. Dzierżyński "czerwony kat" Bogdan Jaxa-Ronikier. Ciekawa biografia "krwawego Feliksa". 18 PLN.
4. Cesarz Fryderyk II Mesjasz czy Antychryst, Ernst W. Wies. Seria marmurkowa, świetna biografia. Twarda oprawa. 30 PLN.
5. Koczownicy i Rycerze. Jerzy Maroń. Świetne opracowanie znanego wrocławskiego historyka wojskowości dot. Mongołów i ich sztuki wojennej. Książka trudna do dostania na rynku. Miękka oprawa. 30 PLN.
6. Rycerze-Rabusie ze Śląska i Łużyc, Robert Primke, Maciej Szczerepa. Miękka oprawa. 18 PLN.
7. W kręgu tajemnic "Riese", Bartosz Rdułtowski, Łukasz Kazek. Miękka oprawa. 18 PLN.
8. Dzieje Polski średniowiecznej, Roman Grodecki, Stanisław Zachorowski i inni. Świetne opracowanie dot. historii średniowiecznej Polski. Oba tomy liczą razem ponad 900 stron. Twarda oprawa. Bardzo polecam. 45 PLN za oba tomy (sprzedaję tylko razem).
9. Atomowe Okręty Podwodne. Tom Clancy. Książka opisuje konstrukcję i przykładowe operacje atomowych okrętów podwodnych. Twarda oprawa. 18 PLN.

TURYSTYKA:

10. Baedeker. Włochy Północne. Rewelacyjny przewodnik po tym rejonie Włoch - obejmującym w tym przewodniku połowę kraju, aż po Rzym (włącznie ze stolicą). Świetne mapki, schematy, opisy - z tym przewodnikiem nigdy nie zabłądzisz i bardzo dużo się dowiesz. Polecam. 45 PLN. Oprawa miękka. Do przewodnika dołączona jest mapa.
11. Meksyk. Podróże Marzeń. Bardzo dobra seria, w Polsce wydana przez GW. Mnóstwo informacji o kulturze i ludziach, mniej mapek i szkiców - bardzo dobra po prostu jako książka do poczytania. 10 PLN.
12. Wyspy Greckie. Podróże Marzeń. Bardzo dobra seria, w Polsce wydana przez GW. Mnóstwo informacji o kulturze i ludziach, mniej mapek i szkiców - bardzo dobra po prostu jako książka do poczytania. 10 PLN.

Wszystkie książki używane, ale w dobrym stanie (przeleżały na półkach). Do ceny książki należy doliczyć koszty przesyłki. Możliwy odbiór osobisty we Wrocławiu.
Yeti

Re: Do sprzedania kolekcja książek.

Post autor: Yeti »

"Baedeker. Włochy Północne."

Chwilowo może nie być chętnych na wyjazd w tamten rejon :-(
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Do sprzedania kolekcja książek.

Post autor: Sarmor »

Torgill pisze: wtorek, 25 lutego 2020, 15:00 7. W kręgu tajemnic "Riese", Bartosz Rdułtowski, Łukasz Kazek. Miękka oprawa. 18 PLN.
To sensowna pozycja czy raczej z tych oszołomskich (naziści latający w kosmos itd.)?
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Do sprzedania kolekcja książek.

Post autor: Torgill »

Obrazek

Raczej sensowna, dużo wspomnień, dopiero w ostatniej części trochę sensacyjnej od poszukiwaczy.
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: Do sprzedania kolekcja książek.

Post autor: de Morney »

Torgill pisze: wtorek, 25 lutego 2020, 15:00 2. WOJNA NA PACYFIKU 1937-1945 Ross BURNS. Twarda oprawa, mnóstwo świetnych zdjęć i map. 25 PLN.
Pytanie żółtodzioba. Ponieważ o wojnie na Pacyfiku mam tylko wiedzę nieco rozszerzoną Ospreyami (głównie przez poszukiwania o umundurowaniu, potrzebne do malowania) to nie czuję się mocna w tym temacie a chciałabym go bardziej zgłębić. Czy będzie to dobra pozycja, czy najpierw lepiej się dokształcić? Czy też może jest w sam raz na początek, by wejść mocniej w temat?
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Do sprzedania kolekcja książek.

Post autor: Torgill »

de Morney pisze: wtorek, 25 lutego 2020, 19:58
Torgill pisze: wtorek, 25 lutego 2020, 15:00 2. WOJNA NA PACYFIKU 1937-1945 Ross BURNS. Twarda oprawa, mnóstwo świetnych zdjęć i map. 25 PLN.
Pytanie żółtodzioba. Ponieważ o wojnie na Pacyfiku mam tylko wiedzę nieco rozszerzoną Ospreyami (głównie przez poszukiwania o umundurowaniu, potrzebne do malowania) to nie czuję się mocna w tym temacie a chciałabym go bardziej zgłębić. Czy będzie to dobra pozycja, czy najpierw lepiej się dokształcić? Czy też może jest w sam raz na początek, by wejść mocniej w temat?
To jest dobra pozycja, żeby zacząć, a potem można przejść do grubszych opracowań, ze słynną Burzą nad Pacyfikiem na czele.
Awatar użytkownika
jabu
Chu-i
Posty: 757
Rejestracja: niedziela, 12 marca 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Has thanked: 7 times
Been thanked: 41 times

Re: Do sprzedania kolekcja książek.

Post autor: jabu »

Witam,

Za 25.00 pln plus koszt wysyłki warto.
Edytorsko wydana starannie. Sztywna oprawa wraz z dodatkową, nakładaną miękką obwolutą. Dobrej jakości papier. Ok. 350 zamieszczonych zdjęć na formacie nieco większym od A4. Wszystkie przyzwoitej jakości. Wiele z nich - kolorowych. Starannie wykonane mapy, nierzadko na całą stronę. Każdorazowo z dodaną skalą i kierunkami geograficznymi. Plus 3-stronicowy indeks hasłowy zamykający książkę. Treść 190-stronicowej publikacji stanowi na oko ok. 40% objętości książki. Jest wg mnie na wystarczającym poziomie, zwłaszcza w odniesieniu do czytelnika, który chce sobie dopiero zacząć przybliżać temat wojny w Azji i na Pacyfiku.
Za taką kwotę wg mnie warto.
Jeśli stan egzemplarza, podobnie jak w przypadku mojego jest bliski idealnemu to Torgill w mojej ocenie robi przysługę wystawiając tytuł za taką cenę.

Pozdrawiam,
jabu
Wszystkiego nie napiszesz. O wszystkim można tylko pomarzyć - Szamil Basajew.
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: Do sprzedania kolekcja książek.

Post autor: de Morney »

jabu pisze: wtorek, 25 lutego 2020, 20:16 Witam,

Za 25.00 pln plus koszt wysyłki warto.
Edytorsko wydana starannie. Sztywna oprawa wraz z dodatkową, nakładaną miękką obwolutą. Dobrej jakości papier. Ok. 350 zamieszczonych zdjęć na formacie nieco większym od A4. Wszystkie przyzwoitej jakości. Wiele z nich - kolorowych. Starannie wykonane mapy, nierzadko na całą stronę. Każdorazowo z dodaną skalą i kierunkami geograficznymi. Plus 3-stronicowy indeks hasłowy zamykający książkę. Treść 190-stronicowej publikacji stanowi na oko ok. 40% objętości książki. Jest wg mnie na wystarczającym poziomie, zwłaszcza w odniesieniu do czytelnika, który chce sobie dopiero zacząć przybliżać temat wojny w Azji i na Pacyfiku.
Za taką kwotę wg mnie warto.
Jeśli stan egzemplarza, podobnie jak w przypadku mojego jest bliski idealnemu to Torgill w mojej ocenie robi przysługę wystawiając tytuł za taką cenę.

Pozdrawiam,
jabu
Wybaczcie Panowie, nie wiedziałam co czynię :oops: jak pisałam, żółtodziób ze mnie w tym temacie ale pragnienie poprawy jest we mnie silne!
Awatar użytkownika
jabu
Chu-i
Posty: 757
Rejestracja: niedziela, 12 marca 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Has thanked: 7 times
Been thanked: 41 times

Re: Do sprzedania kolekcja książek.

Post autor: jabu »

Jeśli „malujesz” figurki to książka Ci się w ograniczonym stopniu, ale jednak, może przydać. Mam oryginał wyd. Bizon. Polska wersja jakościowo odeń nie odstaje. Nawet przeciwnie. Posiada wg mnie nieco lepszy papier, z lekka błyszczący. Bizon jest matowy o lekko żółtym odcieniu. Zdjęć żołnierzy japońskich jest niewiele a te, które mamy, przedstawiają na ogół poległych – a jeśli żywych to częściej lotników lub marynarzy. Niemniej masz tam za to na wyraźnych, ostrych fotografiach sporą ilość różnych formacji amerykańskich, brytyjskich, trochę Gurkhów, Chinditów, Maruderów Merilla oraz garść zdjęć żołnierzy Kuomintangu itd.
Tłumaczenie przygotował Andrzej Kurtyka a konsultantem był Janusz Kurtyka. Szacuję, że nakład nie był duży, jak na czas transformacji. Podejrzewam, że nie przekroczył 1000 egz., gdyż Art Books tak wtedy książki wydawał. Jeśli umiesz patrzeć i wiesz czego wypatrywać masz na tych kilkuset zdjęciach przedstawione w wyraźny sposób sporo broni, ekwipunku i oporządzenia wraz z mundurem, ale głównie z alianckiej strony.
Masz tam m.in. ciekawe z pewnych względów zdjęcie DUKV przemierzającej rz. Chindwin oraz jeszcze ciekawsze ujęcie Bren Carriera ze Szkotami z 116. pułku panc. (Gordon Higlanders). Może zainspirują Cię do zrobienia dioramy.
Zdjęcia noszą też wg mnie każdorazowo poprawne podpisy (wypowiadam się w temacie lądowym, w lotniczo-morskim abdykuję od pochwał).
W 1991 r. zapłaciłem za książkę 150.-000. :o
Cóż znaczy w porównaniu z tym te 25.00 pln Torgilla? Lepiej się pośpiesz i sfinalizuj transakcję, bo gdy zamieszczę trzeci komentarz Torgill gotów dodać jedno zero do pierwotnej sumy. ;)

Mam nadzieję, że pomogłem.
Pozdrawiam,
jabu
Wszystkiego nie napiszesz. O wszystkim można tylko pomarzyć - Szamil Basajew.
bolek_1981
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 12 kwietnia 2020, 21:42

Re: Do sprzedania kolekcja książek.

Post autor: bolek_1981 »

Cześć,

czy: 10. Władysław Kozaczuk - Białe krzyże przeciwko czarnym - 15 PLN
jest jeszcze aktualne?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Giełda Książek”