Druk 3d - zastosowania, wasze projekty?

Dostępne w sieci instrukcje gier i ich tłumaczenia, cyberboardy (gameboxy) i różnego rodzaju inne moduły do grania w planszówki przez sieć, home rulesy, erraty i uzupełnienia zasad gier, wykazy żetonów, użyteczne programy do tworzenia gier i wszystko inne co się graczowi przydać może.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: Druk 3d - zastosowania, wasze projekty?

Post autor: Raleen »

A na jakiej wielkości to jest żetony?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Yautay
Sergent
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 20 marca 2010, 15:38
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Re: Druk 3d - zastosowania, wasze projekty?

Post autor: Yautay »

Wybacz gdyż umknęło mi pytanie które zadałeś.
Podstawki dedykowane do TLNP Zucker'a - to są jak mniemam 1/2 cala - zmierzyłem i po ludzku to jest circa 12,8 mm.
Nic nie stoi na przeszkodzie aby przeskalować na inny rozmiar.
Mam już dla Was przygotowane pudło z podstawkami do testów, to przymierzysz :)
Obrazek

PS.
Materiał doskonale nadaje się do malowania i obróbki ściernej.
Niejednolity kolor wynika z faktu że drukowałem z resztek żywic jakie mi zostały (w różnych kolorach) :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: Druk 3d - zastosowania, wasze projekty?

Post autor: Raleen »

Fajnie wygląda, z chęcią obejrzę na żywo i z góry dzięki.

Gdyby ktoś z Warszawy chciał się przyjrzeć na żywo tym elementom, jak tylko będę je miał (Yautay ma mi niebawem wysłać), z chęcią pokażę i się podzielę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: Druk 3d - zastosowania, wasze projekty?

Post autor: Raleen »

Mam już trochę standów Yautay'owej produkcji. Fajnie to wygląda. Jak ktoś z Warszawy i okolic będzie chciał się zapoznać, pokażę (choć teraz pandemia, ale miejmy nadzieję, że niedługo nastaną sprzyjające okoliczności).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Druk 3d - zastosowania, wasze projekty?

Post autor: Szary »

Przyznam, że z chęcią przetestuję przy jakiejś okazji, też zawsze byłem entuzjastą gier Zuckera, ale praktycznie nigdy nie było oponenta. Już kilkukrotnie widziałem pomysł stworzenia podobnych podstawek, ale większość z nich sprzedawana była po paskarskich cenach. Może rzeczywiście druk 3D jest tu jakąś odpowiedzią.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria do gier planszowych”