Skala 1/32

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Yeti

Skala 1/32

Post autor: Yeti »

Oglądam sobie, udając, że zawalony pracą jestem modele.
I wyskoczyły mi w skali 1/32. Ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra- wychodzi, że mocno większe niż 28 mm.
Ktoś mnie oświeci?
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Skala 1/32

Post autor: Sarmor »

Ale czego modele? 1/32 to skala modelarska, choć chyba niezbyt popularna. Są ludzie, którzy grają takimi figurkami (wtedy mówi się o skali 54mm), ale to też niezła nisza.
TheNode.pl – zapraszam!
Yeti

Re: Skala 1/32

Post autor: Yeti »

Figurki Call to Arms, które oglądałem są właśnie 1/32, czego wśród innych producentów nie widziałem.
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Re: Skala 1/32

Post autor: anonim »

W modelarstwie najbardziej popularną skalą jest 1:35 i na drugim miejscu 1:72. Reszta jest daleko w tyle.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Skala 1/32

Post autor: Telamon »

1/32 to nieco większe 54mm. Figurki na dioramy bądź do ustawiania pojedynczo na półce. Tym się raczej nie gra.
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant Commandant
Posty: 1888
Rejestracja: sobota, 3 marca 2007, 18:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 459 times
Kontakt:

Re: Skala 1/32

Post autor: jimmor »

Synowi kupiłem paczkę Niemców i Amerykanów gdy miał 7 lat... tak by nabierał dobrych przyzwyczajeń ;)
Yeti

Re: Skala 1/32

Post autor: Yeti »

Pytanie, poza moją niewiedzą, ma przy okazji drugie dno.
Tanie, czyli np 6 mm są dla mnie nie do ogarnięcia, 28 mm idzie mocno w koszta, 15 mm - nie bardzo mam pomysł, jak np na grywalne średniowiecze przełożyć.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Skala 1/32

Post autor: Umpapa »

Ja w latach 80 grałem skalą 1:32, czyli tzw dużymi żołnierzykami. Superskala, wiele firm i firemek, ciekawe figurki, Airfixowe składaki. Tylko trochę drogo.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Skala 1/32

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Wiem, że temat już wiekowy, ale może moja odpowiedź przyda się w jakiejś przyszłości:

Skala 1:32 jest skalą modelarską, używaną w angielskich modelach od Airfixa. Oni muszą mieć wszystko inaczej, ich czołgi i figurki zamiast w 1:35 są w 1:72 w 1:76. 1:32 to głównie skala lotnicza, stąd figurki do niej dostosowane to głównie piloci i obsługa naziemna.
1:32 przelicza się jako dwukrotność duże skali modelarskiej 1:16.

W ramach ciekawostki dodam, że 1:32 to kolejowa skala 1 i to chyba jedyny punkt, gdzie popularne skale kolejowe spotykają się z redukcyjnymi.

Airfix kiedyś produkował pudełka z takimi żołnierzykami (niemalże jakości tych chińskich żołnierzyków z kiosków, często będących podróbkami airfixowych), a te z kolei to następcy figurek matchboxa. Dziś są wciąż sprzedawane jako "vintage classic". Zatem faktycznie, cieszą się popularnością na przestrzeni już kilku dekad. Choć chyba bardziej jako zabawki, niż modele.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”