NOWA INICJATYWA WARGAMINGOWA

Newsy, informacje o imprezach, dyskusje o hobby.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: NOWA INICJATYWA WARGAMINGOWA

Post autor: Raleen »

Chciałem podziękować wszystkim za odzew. Mam nadzieję, że jeszcze trochę i ruszymy z tym pomysłem i zacznie się on materializować.
Tak jak pisał Torgill, lepiej wcześniej przygotować różne materiały, by było na zapas.

Co do mnie, marny ze mnie bitewniakowiec, ale też się dorzucę i postaram się coś od czasu do czasu napisać, na ile będę potrafił.
Upatrzyłem sobie nawet temat, który niniejszym sobie rezerwuję - kiedyś wyszedł taki system "Revenge", historyczny, o średniowieczu. Zasady posiadam, kiedyś czytałem. Postaram się przeanalizować i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Mordred79
Adjudant
Posty: 229
Rejestracja: sobota, 27 stycznia 2018, 10:14
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 71 times
Been thanked: 52 times
Kontakt:

Re: NOWA INICJATYWA WARGAMINGOWA

Post autor: Mordred79 »

Jeśli potrzebujesz podręcznika do recenzji to dysponuję tym co wyszło po polsku - czyli podstawka oraz dodatkiem "Normanowie". Chętnie pożyczę. Nigdy nie analizowałem co jeszcze do tego systemu wydano. Sam system, delikatnie mówiąc "trąci myszką". Jest dość abstrakcyjny a jednocześnie niezbyt przyjazny.

A przy okazji - czy recenzje książek niewargamingowych ale mogących stanowić źródło inspiracji i wiadomości też wchodzą w grę? Zdecydowanie za dużo czytam, a za mało zajmuję się innymi wargamingowymi czynnościami...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: NOWA INICJATYWA WARGAMINGOWA

Post autor: Raleen »

Jakie książki niewargamingowe masz na myśli? Jeśli historyczne, to regularnie je recenzujemy na portalu i możesz spokojnie słać do mnie recenzje.

Co do tytułowej inicjatywy, mam nadzieję, że pomysł jeszcze odżyje, chociaż z tego co się orientuję, wszyscy zajęci (tak z grubsza mówiąc...).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: NOWA INICJATYWA WARGAMINGOWA

Post autor: Raleen »

Mija rok od założenia tego wątku (dokładnie minie jutro... chociaż sama inicjatywa zrodziła się już w naszych rozmowach na jesieni 2020). Póki co nie przerodził się on w nic konkretnego. Inicjatywa i sama idea jest szczytna, natomiast jak to nieraz bywa z wszelkimi inicjatywami społecznościowymi, gorzej z realizacją. Pisanie wszelkich tekstów wymaga poświęcenia czasu i trochę zaangażowania. Zdaję sobie sprawę, że czasu wielu nie ma w nadmiarze, a od niektórych, np. Torgilla, który był pomysłodawcą tej inicjatywy, wiem, że nie ma go ostatnio w ogóle.

Proponuję uprościć sprawę: każdego kto chciałby napisać coś na temat szeroko rozumianego wargamingu, zapraszam do kontaktu przez PW, maila bądź inne kanały komunikacji. Nie będziemy czekać aż uzbiera się ileś tekstów i dopiero wtedy to publikować, bo póki co tych tekstów nie ma i raczej nie będzie wiele, a domyślam się, że nikomu z piszących nie chciałoby się czekać. Od razu wykonujemy korektę, ewentualnie obróbkę grafiki i zamieszczamy. Wszystkie teksty zamieszczane na portalu są linkowane na FB (i bywa, że w innych miejscach), więc docieramy do szerokiego grona zainteresowanych.

Co do tematyki, zakresu tekstów - sprawa jest otwarta, portal spokojnie pomieści różne rzeczy. Generalnie trzymamy się tego co zostało napisane w tym wątku.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach bitewnych”