Ciekawe źródła o wypadkach majowych w sieci

Gra o zamachu majowym w 1926 r.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Ciekawe źródła o wypadkach majowych w sieci

Post autor: Umpapa »

Przepraszam za opóźnienie w odpowiedzi, ale miałem kocioł w pracy w związku z ustawą refundacyjną.

Oczywiście ślęczę od roku nad figurkami bardziej, ale stale pracuję nad 1926. Grę wydam, jak ją poprawię - wiele rzeczy w niej jest bardzo bardzo dobre (np walka w Warszawie, dowóz wojsk do Warszawy, determinacja), ale niestety dynamika i napięcie okresowo jest niesatysfakcjonujące. Czasem męczy mnie tez zbytnie przekomplikowanie, zwłaszcza w porównaniu z pięknymi i eleganckimi prezentami świątecznymi: Sekigaharą i Eclipse.

Co nie jest dobre: dużo rzeczy - choćby kanalizacji strategii Piłsudczyków (do 3 ew.4 głównych) - w praktyce muszą się zdecydować na samym początku gry na jedną z trzech strategii: albo rajdem zdobywaja lotnisko, albo historycznie okrążaja Warszawę (counter-clockwise) albo skupiają się na opanowaniu i umocnieniu przyczółków po czym hyżo dociągają posiłki obecne poza Warszawą, zanim Rząd poderwie własne dywizje. Albo ew.ew jak Piłsudczykom podejdą ze 3 karty "rzeczne" mogą spróbować inwazji.

Albo-albo-albo.

Pewnie, że karty rzadko podchodzą idealnie pasujące do jednej strategii, ale popłaca koncentracja akcji (coś jak w grach o 2 WŚw III Rzesza często odpuszcza sobie Afrykę i Włochy i koncetruje wszystkie środki na froncie wschodnim). Póbuje różnych dekoncentracyjnych posunięć, różnie wychodzi.

Długo to jeszcze potrwa, obawiam się, ale cierpliwość zostanie wynagrodzona.

Jak patrzę jak Mike Tan powolutku rozwija Sturm Europa, to mi się dziwnie robi na duszy...

Bardzo dziękuję jeszcze raz za ciepłe myśli. :)
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
ODPOWIEDZ

Wróć do „Maj 1926”