Nieoficjalny Przewodnik po DBA oraz PYTANIA O ZASADY

Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

Czy wiecie może co to za figurki, jakiej firmy? - Scots Common - IV/16. Pasują na przeciwników dla Wikingów i są w typie Williego "Serduszko" Wallace'a. O cos takiego właśnie mi chodziło. Scots Common Ci też są ciekawi. Scots Isles & Highlands III/77 - ci również są fajni i też są przeciwnikami Vikingów. Jeśli wiecie co to za firma w poszczególnych linkach to dajcie znać proszę. Wikingów wezmę prawdopodobnie z Magister Militum. Old Glory też ma ciekawych wikingów i teraz kolejne pytanie. Wargamer sprzedaje figurki Old Glory ale 10mm. Na stronie OG jednak nie znalazłem ich figur 110mm tylko same 15mm. Jak to jest? Czy to błąd Wargamera czy ja jestem niedowidzący?

Pozdro
Thomas
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
Bagu
Sous-lieutenant
Posty: 404
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:43
Lokalizacja: Kraków/Souhwick Massachusetts
Kontakt:

Post autor: Bagu »

:faja: ja bym sie do okulisty zapisal Tom :P http://www.oldgloryminiatures.com/categories.asp?cat=10
A co do pierwszych szkotów to chyba Essex
http://spartan-painting.blogspot.com/ <---BLOG O MODELARSTWIE I WARGAMINGU!
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

I wszystko jasne :D Ja patrzyłem na TĄ STRONĘ :D
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Są 2 firmy Old Glory:

http://oldglory15s.com/catalog/index.php - Ci mają 15mm

i

http://www.oldgloryminiatures.com/ - Ci mają 25mm

Wogóle to chciałem zauważyć, że na tym forum jest temat z linkami do dużej iczby sklepów i firm z 15mm modelami. Jest tam i Old Glory.
Awatar użytkownika
Thomas
First Lieutenant
Posty: 626
Rejestracja: czwartek, 1 czerwca 2006, 12:09
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Thomas »

To podpowiedzcie jeszcze skąd wziąć tych szkotów?
.:: !! POSZUKIWANI WARGAMERZY Z ŁODZI I OKOLIC. ZGŁOSZENIA I INFO NA PW !! ::.
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Czy te gotowe zestawy Xystona i CB są składane zgodnie z aktualną edycją, czy trzeba do tego jeszcze jakieś figurki dokupić?
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Są składane ale sprawdź ich skład, bo czasami uwzględniają tylko 1 wariant. Np do Numidii nie dają modeli do wszystkich wariantów 5x3Ax or 2Ps... więc musisz się decydować albo dokupić. Xyston chyba jest bardziej precyzyjny.

Są to jednak aktualne listy.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Ok, dzięki, na początek wystarczy mi bez opcji wymiennych. A te Xystona bardzo mi się podobają. W czwartek odbieram Teby.
Awatar użytkownika
szeperd
Adjudant-Major
Posty: 344
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 16:30
Lokalizacja: Bielsko Biała
Been thanked: 8 times

Post autor: szeperd »

Jarek pisze: A te Xystona bardzo mi się podobają. W czwartek odbieram Teby.
ja tez mam wielka chrapke na xystona. pomalowalem w sumie 3 armie na essexie i szukam odmiany. dlatego na gwiazdke poprosze mikolaja o zestaw macedonczykow. mysle rownie, ze xyston zaspokoi moja kolekcjonerska potrzebe w postaci kupowania figirek w pudelku, kompletnego zestawu, itd. stary dobry essex - worki i papierowe torby na pączki ^^ pewnie dlatego tez wychodzi taniej
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Wychodzi taniej, bo materiał miękki a modele mniejsze... Xyston Cie Szeperdzie pozytywnie zaskoczy, mimo, że już na żywo widziałeś.
Awatar użytkownika
Szyderca
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 11:42
Lokalizacja: ty mieszkasz?
Kontakt:

Post autor: Szyderca »

szeperd pisze:
Szyderca pisze: Dodam tylko, że widzę równie dużo argumentów za jak i przeciw. Podawać?
tak z ciekawości wyłącznie, to bym chętnie je poznał.
Nie mogłem się zebrać z odpowiedzią. No ale nie uciekło.

Argumenty przeciw publikowaniu:
1. To nieeleganckie wykorzystywać owoce czyjejś pracy bez pytania głównego zainteresowanego o zgodę.
2. Jest to wątpliwe prawnie.
3. Podręcznik jest tani i każdy kogo stać na armię powinien móc go sobie kupić bez większych problemów.

Argumenty za publikowaniem:
1. Istnieją strony takie jak ta czy ta, które wprost publikują lub pozwalają na domyślenie się jaki jest skład poszczególnych armii.
2. Jeżeli ktoś prosi o zamieszczenie informacji o jakiejś armii, bo dopiero zaczyna interesować się światem DBA, to uznaję to za element promocji gry. Niedopuszczalnym byłoby natomiast ciągłe podawanie takiej osobie listy kolejnych armii.
3. Podręcznik może być trudno dostępny dla niektórych osób. Po co ktoś miałby podejmować usilne starania, by go nabyć skoro po pierwszej grze zniechęciłby się do systemu? Polska to nie Anglia z mnogością klubów wargamingowych - tu często (zwłaszcza w mniejszych miejscowościach) nie ma kto pokazać "nowego" systemu przed nabyciem książki. Natomiast mając listę kilku armii i nieoficjalny podręcznik mogę stwierdzić czy gra mi się podoba czy nie.

Natomiast włączając sie do dyskusji o jakości figurek różnych producentów. Mam Essexa i Oddział Ósmy. Mnie ta druga spółka po prostu wkur... swymi modelami. Robią je chyba z hartowanej stali i piłowanie zabiera więcej czasu niż samo malowanie. Co z tego, że rzeźba dokładna skoro, gdy chcę coś opiłować, to spiłuję połowę szczegółów? Tak - nie jestem za bardzo manualny, ale z Essexem radzę sobie bez większych kłopotów. Podobnie z Magister Militum (do tej pory tylko w skali 10mm). Natomiast O8 to katorga.
Mam też sporo samolotów O8 do 2WŚ i nie rozumiem dlaczego składają się one z 2 elementów (osobno kadłuby i skrzydła) skoro konkurencja potrafi zrobić to w jednej bryle (przynajmniej tak mi się wydaje)? Spróbujcie skleić skrzydełka 0,7cm i kadłub 0,8cm tak by zachować kąty... Nie mówiąc, że w tej małej skali nadlewki piłuje sie równie łatwo. Przyznaję - rzeźba ładna w O8.
Awatar użytkownika
murass
Sergent
Posty: 123
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 12:10
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: murass »

Zakladajac, ze i tak wiekszosc piszacych tutaj na tematy zwiazane z DBA kupilo badz kupi rulebook w najblizszym czasie nie widze zadnego problemu. Poza tym nie wyobrazam sobie, jak mozna dyskutowac o grze bitewnej majac "zakaz" mowienia o tym, jakie elementy skladaja sie na dana armie. Tak wiec ja jestem jak najbardziej za tym, zeby otwarcie mowic o rozpiskach na forum.
Awatar użytkownika
MiSiO
Chef de bataillon
Posty: 1040
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 14:20
Lokalizacja: Babilon
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Post autor: MiSiO »

Owszem. Mówić o rozpiskach w kontekście ich użycia, taktyki itp ale NIE w kontekście "uzupełniania braków" UG2DBA.

Jeśli ktoś chce zapytać jak najlepiej użyć np. słoni w armii Seleukosa to nie trzeba podawać całego składu, bo obaj rozmówcy wiedzą jaki on jest.
Awatar użytkownika
Szyderca
Caporal-Fourrier
Posty: 82
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 11:42
Lokalizacja: ty mieszkasz?
Kontakt:

Post autor: Szyderca »

[wywaliłem, bo MISIO skasował post, na który odpowiadałem] Na fanaticusie (po to podałem link) są listy armii, z wariantami, z przeciwnikami i chyba nawet terenem i agresywnością (owszem - nie wszystkie, ale co z tego? tutaj też nie podawaliśmy wszystkich list).
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 października 2009, 12:15 przez Szyderca, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”