IN-BOX zestawów 15mm

Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Yori pisze: Albo pomalować zestaw CB za 14 zł minus rabat, olać różnice w skali i czekać na kawalerię Xystona...
I tak tez chyba zrobię, gdy przyjdzie co do czego.
Skoro ten Xyston tak wyraźnie większy to musi być "heroic " 15 mm :rotfl:
Bo ludki z CB nie są jak na 15 tradycyjną specjalnie małe...
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Figurki Xystona mają 17 mm od podstawki do poziomu oczu. CB jest to "true 15 mm".

Porównaj sobie:
figurki 15 mm - porównanie
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Takie hordy Kartagińczyków wszędzie a Rzymian tak mało ?
Aż dziw bierze...
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Jeśli Rzymianie są więksi od Greków, to bez konwersji ani rusz...
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

Dobry pomysł z Xystonem w roli equites do republiki ale ja wybrałbym modele z tego zestawu
http://www.xyston.com/acatalog/info_ANC ... onian.html

Oraz tego z tym, że po skróceniu i wyprofilowaniu wąsów na chełmach ^^
http://www.xyston.com/acatalog/info_ANC ... onian.html

Jeżeli skale by nie odbiegały to dodałbym ewentualnie paru gości z Camelot Miniatures z tym że na koniach Xystona prawdopodobnie.
http://www.fighting15sshop.co.uk/index. ... 0[ekm].jpg

Czy ma ktoś pomysł na jazdę macedońską z czasów Peredikasa, żeby było ciekawiej oba elementy jazdy to "Knight" nie bardzo wiem dlaczego.
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

W sumie Twoje propozycje są ciekawsze niż moje. Ale figurki Camelot troszkę odbiegają klasą i jakością. Tych gości bardziej widziałbym w Marian Romans niż Polybian Romans.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

Xyston to inna liga, ale jak bardziej pasują na póżną republikę to i tak nie ma o czym mówić.

Chociaż wydawało mi się, że takie mniejsze tarcze mogłyby do nich pasować.
Robson
Sous-lieutenant
Posty: 399
Rejestracja: środa, 30 września 2009, 17:22
Lokalizacja: Las k. Żywca/Kraków

Post autor: Robson »

Ktoś kto lepił rzymian miał chyba jakis kompleks :P
Noc poślubna Sun-tzu. Młoda żona leży na łóżku obok zamyślonego stratega i mówi z wyrzutem:
- Czemu nic nie robisz?
- Obmyślam najbliższe posunięcia...
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Pablo pisze: Czy ma ktoś pomysł na jazdę macedońską z czasów Peredikasa, żeby było ciekawiej oba elementy jazdy to "Knight" nie bardzo wiem dlaczego.
Zwykli Hetajrowie powinnni być Ok.
Armia Perdikkasa to Alexandrian imperial po śmierci Aleksandra :>
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Robson pisze:Ktoś kto lepił rzymian miał chyba jakis kompleks :P
To "dryf" skali. Normalne zjawisko. Większość firm lepiąc nowe figurki i chcąc zmieścić więcej szczegółów i zachować proporcje i tym samym jeszcze bardziej zadowolić klienta - z czasem powiększa swoje modele. Moi Persowie są 2006 roku (15 mm) są mniejsi niż Spartanie (17 mm) . A Grecy są mniejsi niż Rzymianie (jeszcze nie mierzyłem). Za kilka lat może dojść do 20 mm i osiągnąć wielkość skali 1:72 z lat 60-tych, która nie jest kompatybilna z obecną 72-ką. Tak się niestety dzieje, ale mnie to nie martwi. Dla mnie proporcjonalne figurki 17-18mm są fajniejsze, niż małe gnomy z dużymi głowami i krótkimi nóżkami.
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

AWu pisze:
Pablo pisze: Czy ma ktoś pomysł na jazdę macedońską z czasów Peredikasa, żeby było ciekawiej oba elementy jazdy to "Knight" nie bardzo wiem dlaczego.
Zwykli Hetajrowie powinnni być Ok.
Armia Perdikkasa to Alexandrian imperial po śmierci Aleksandra :>
Mea culpa :ban: , ale chodziło mi o armię wczesnej macedoni za czasów Aleksandra II i Peredikkasa III poprzedników Filipa II i Aleksandra W. Byli to pierwsi reformatorzy armii macedońskiej. Zgodnie zresztą z wiki która pisze o Aleksandrze II między innymi:

"Jemu przypisuje się reorganizację armii. Wprowadził on ćwiczenia dla wojska a także stworzył na podobieństwo jazdy hetajrów (towarzyszy) jej pieszy odpowiednik - pezetairoi (pieszych towarzyszy). Piechotę podzielił na; oddziały (lachoi), dziesiątki (dekades). Nowi piesi towarzysze mieli charakter oddziałów elitarnych szkolonych do walki w szyku falangi".

W DBA taka armia to: 1 x 3Kn, 1 x 3Kn, 2 x 4Sp, 6 x 3Aux i 2 x 2Ps.

Zastanawia mię co autor miał na myśli tworząc 2 oddziały Kn skoro w armii Aleksandra Macedońskiego jest tylko 1.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Pablo pisze: W DBA taka armia to: 1 x 3Kn, 1 x 3Kn, 2 x 4Sp, 6 x 3Aux i 2 x 2Ps.

Zastanawia mię co autor miał na myśli tworząc 2 oddziały Kn skoro w armii Aleksandra Macedońskiego jest tylko 1.
Heh, Perdikkas to mi się kojarzy najpierw Alexandryjski i długo długo nic :>

Armie mają odzwierciedlać zdaje się proporcje oddziałów do armii a nie liczebność bezwzględną.

Myślę że to jednak będą Hetajrowie, tylko w mniejszej armii będzie ich po prostu więcej.
Może wybierz po prostu jakichś mniej zdobnych strojem.


Danych jest niewiele na temat armii pre Filipowej więc nie zaskoczyłyby mnie strzępki jakieś tylko...
Awatar użytkownika
Pablo
Chef de bataillon
Posty: 1036
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 00:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 7 times

Post autor: Pablo »

A co sądzicie o wrzuceniu xystonów na większe koniki. Chodzi mi zwłaszcza o jazdę ala Rzymską i późno helleńską.

Na zdjęciu genarał helleński z Xystona na koniach Venexi, orginalne i Mirlitonu (tu figurki w dużo mniejszej 15). esexa niestety nie mam a szkoda bo koniki ma niczego sobie.

Obrazek

Yori na swoim blogu
http://yori-hobby.blogspot.com/2008/07/ ... lazku.html
proponował kiedyś wykorzystać konie z pudełka Apaczów 1/72 Nexusa do skali 15mm co jest tanią i ciekawą opcją.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Trzy blistry Corvus Belli, 15mm. Bardzo fajne dodatki do armii, obozów czy BUA.

"Herd of cows"
"Peasants"
"Oxen cart"

Do kupienia przez Wargamera: http://www.wargamer.pl/index.php?catId=1120
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: IN-BOX zestawów 15mm

Post autor: Raleen »

Zdjęcia figurek z zestawu QR dla wczesnej Polski: http://qrminiatures.pl/index.php?option ... =6&lang=pl
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „DBA”