Błędy, literówki ...

Napoleoński system bitewny
Zwierz
Sergent-Major
Posty: 175
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2008, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Błędy, literówki ...

Post autor: Zwierz »

Jeżeli zauważycie jakieś oczywiste błędy, nieścisłości czy literówki proszę napiszcie w tym temacie.
Semper incerti exitus proeliorum sunt
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

W tutotrialu - ruch pierwsze zdjęcie to biały obrazek z kłódką.
Ostatnio zmieniony sobota, 17 maja 2008, 12:30 przez xardas12r, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Kłódką Xardasie, kłódką :>
Kontakt tylko na maila
Zwierz
Sergent-Major
Posty: 175
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2008, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zwierz »

Dzięki, naprawiony.
Semper incerti exitus proeliorum sunt
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Jeżeli już w kwestii błędów - przymiotniki w nazwach armii (francuska, austriacka, etc) powinny być pisane małą literą - lub pisane jako 'Armia Francji' czy 'Armia Austrii' jeżeli już się lubi duże litery. To chyba wpływ źródeł anglojęzycznych, bo tam zawsze spotykamy 'French Army' i tak dalej...
Kontakt tylko na maila
Zwierz
Sergent-Major
Posty: 175
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2008, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zwierz »

Dzięki, poprawione.

Może jutro da mi się wrzucić sprawozdanie z dzisiejszej bitwy Francuzi kontra Austriacy 1150 pkt - robiłem zdjęcia tura po turze.
Semper incerti exitus proeliorum sunt
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jeśli chodzi o zasady zrobiłem gruntowną korektę ortograficzną i interpunkcyjną przed ich wrzuceniem na stronę SiS, tak że zapewniam, że ta wersja, która jest na stronie powinna być pod tym względem dobra.. nie ręczę, że jest idealna, ale myślę, że prawie..

Mam tylko nadzieję, że Zwierz nie obrazi się za moją gorliwość. Ale zawsze jak coś mu się nie będzie podobało, zmieni w kolejnej edycji zasad.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zwierz
Sergent-Major
Posty: 175
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2008, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Zwierz »

W weekend przejrzę i poprawie zasady na forum żeby usunąć błędy z tekstu tutaj i sprawdzić czy nie zmienił sie gdzieś sens.
Dzięki za poprawki!
Semper incerti exitus proeliorum sunt
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja bym te tutaj skasował, a zostawił linka.

A jak pozmieniasz tą wersję, co zapewne po konwencie Grenadier nastąpi, to wrzucimy następną. Z wrzucaniem na ftp do ściągnięcia nie ma u nas problemu, mogę Ci dać namiary to nawet sam będziesz wrzucał, żeby nie czekać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Szwadron”