Zawieszenie emerytury Helenie Wolińskiej

Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Zawieszenie emerytury Helenie Wolińskiej

Post autor: Andreas von Breslau »

MON zawiesiło wypłacanie emerytury stalinowskiej prokurator
Ministerstwo Oborny Narodowej zawiesiło wypłacanie emerytury stalinowskiej prokurator wojskowej Helenie Wolińskiej, podejrzanej o bezprawne aresztowania więźniów politycznych, m.in. gen. Armii Krajowej Augusta Fieldorfa "Nila".

Podczas wtorkowej konferencji prasowej w MON poinformowano, że Wolińska od lat bezprawnie pobiera 1,5 tys. zł emerytury. W efekcie kontroli zarządzonej przez szefa MON Radka Sikorskiego okazało się bowiem, że w sprawie nie spełniono - niezbędnego do otrzymywania emerytury - ustawowego wymogu przepracowania 15 lat w prokuraturze wojskowej. Wolińskiej zabrakło do tego kilku miesięcy - co odkryto dopiero teraz.

85-letnia dziś Wolińska, która mieszka w Wlk. Brytanii, na początku lat 50. jako prokurator wojskowy bezprawnie pozbawiła wolności kilkanaście osób, w tym legendarnego generała "Nila", późniejszą ofiarę mordu sądowego UB. Polska chce ekstradycji Wolińskiej; nie ma wciąż odpowiedzi na ten wniosek. Wolińska, której w razie procesu w Polsce groziłoby do 10 lat więzienia, twierdzi, że jest niewinna, a jej sprawa ma charakter polityczny i antysemicki.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Nie wiedziano co zrobić, bo pani popełniła zbrodnię i nie stawia się na wezwanie sądu, ale emerytura wypracowana i odebrać nie można. A tu się nagle okazało, że za mało ma wysługi aby mieć w ogóle emeryturę.

Poza tym w MON-ie wszyscy zdrowi. Ciekawe czy MON wystąpi o oddanie pieniądzy. Ciekawe ile jeszcze takich jaj wyjdzie na jaw.
Radek ma plusa.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Kielbasa wybrocza. I co ? 1,5 tysiaca uratuje Polske. Niech oni gospodarke reformuja z socjalizmu na kapitalizm, a nie takie kity wciskaja ludziom. Lukaszenko tez jezdzi od kolchozu do kolchozu i publicznie beszta 'zlych' kierownikow. Ludowi sie takie imprezy bardzo podobaja. No, ale PiS korzysta z najlepszych wzorow:)
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Raubritter »

Nazwisko Wolinskiej przewiało się w polskich mediach od lat i zawsze z informacją, że nic nie da się zrobić. I za to, że wreszcie niemoc udało się przełamać, nieważne, że takim pokręconym sposobem, również u mnie mają plusa. Rzecz jasna, te plusy nie przesłaniaja mi minusów. :wink:
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Raubritter pisze:Rzecz jasna, te plusy nie przesłaniaja mi minusów. :wink:
I oto chodzi ;). Plusy po prostu nikna w mroku cienia minusow :mrgreen: :!:
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

No już dobrze, ale czy każdy temat musi się tutaj kończyć takim samym wnioskiem? Znamy już twoje credo polityczne, nie musisz go w każdym poście wykładać.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Feldmarszałek Czupur
Lieutenant
Posty: 551
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Feldmarszałek Czupur »

Nico ma w sobie cos z Leppera... wciąż powtarza tę samą mantrę. Od Leppera różni się tym, że ma rację :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Wracając do tematu - MON powinno teraz wystąpić do Wolińskiej o zwrot emerytury. A Wolińska powinna się odwołać - i nie zdziwiłbym się, jeśli przywróconoby jej emeryturę. Ja się nie cieszę z tego, bo to przykład myślenia "dajcie człowieka, a paragraf się znajdzie". Sprawa powinna być załatwiona inaczej - albo procesem karnym, gdzie jasno by zostało powiedziane, że to zbrodniarka, a nie takimi metodami.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

A ja tam jestem zdania, że słuszny cel moze być osiągany niekoniecznie chwalebnymi środkami. Oczywiście bez przesady, nie jestem 100% fanem hasła "cel uswięca środki". Niemniej tutaj nawet jak popełnione "matematyczny błąd" przy ponownym liczeniu okresu wysługi to dobrze, że tak sie stało.
p.s.
Nie chcę broń Boze oceniać, ale czasem mam wrażenie, że niektórzy prawnicy na siłę pozują na niezłomnych zwolenników maksymy dura lex sed lex.
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Nie chodzi wyłącznie o maksymę dura lex sed lex. Dla mnie to jest trochę kompromitujące, że Państwo Polskie nie może zabrać zbrodniarce emerytury za to, że jest zbrodniarką, ale zabiera za to, że miałą za małą wysługę lat. Na Wolińską się znalazło (chyba - nie wiemy, co wyciągnie w ewentualnej procedurze odwoławczej - pamiętajmy, że ona może mieć dokumenty na te 10 miesięcy, bo mogły zaginąć w urzędzie, a nie w ogóle nie istnieć), a na Morela już nie - i będzie dostawał.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Skoro opinia wypłynęła z podanych wyżej przesłanek to oczywiście się z nią zgadzam.
Awatar użytkownika
CHOMIK militarny
Sergeant Major of the Marine Corps
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 20 listopada 2006, 16:25
Lokalizacja: Szczecin/UK
Kontakt:

Post autor: CHOMIK militarny »

Cóż, prawo czasem jest ułomne i to nie tylko w Polsce - Al Capone został przecież przymniety za podatki. :roll:
Pinky: Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem? Mózg: To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia dwudziestolecia międzywojennego i II wojny św.”