Bogowie wojny: Lee - konkurs rocznicowy

Trwające i niedawno zakończone edycje.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Bogowie wojny: Lee - konkurs rocznicowy

Post autor: Raleen »

Bogowie wojny: Lee – konkurs z okazji 15-lecia Forum Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=127
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Bogowie wojny: Lee - konkurs rocznicowy

Post autor: Raleen »

Dziś do północy trwa jeszcze ostatni z naszych rocznicowych konkursów. W tym akurat jest trochę więcej pytań i większe wyzwanie dla odpowiadających, ale warto próbować :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Bogowie wojny: Lee - konkurs rocznicowy

Post autor: Raleen »

Rozstrzygnięcie konkursu

To był zdecydowanie najbardziej wymagający z trzech konkursów rocznicowych, bo odpowiedzieć trzeba było aż na siedem pytań. Wszystkie pytania przygotował Torgill, niżej zamieszczam przesłane mi przez niego prawidłowe odpowiedzi. Dodam, że odpowiedzi na wszystkie pytania można było znaleźć na stronie GM Boardgames, trzeba było tylko trochę poszukać.

Prawidłowa odpowiedź:
1) Bull Run (Manassas), II Bull Run (Second Manassas), Gaines Mill, Seven Pines, Antietam.
2) Rozdział IX - Walka Ogniowa i Wręcz.
3) Unia. 166 pkt.
4) Krystian (Konfederacja) 39 pkt (niektórzy gracze mogą podawać też małe punkty, bo są podane na stronie, ale nie są one potrzebne).
5) Podstawka piechoty odwzorowuje brygadę. 12 cali to jedna mila.
6) Francja.
7) Admirał Togo Heihachiro (wystarczy nazwisko "Togo").


Liczba pytań tym razem wyraźnie przerzedziła grono uczestników. Otrzymałem kilka odpowiedzi, ale tylko dwie mogę uznać za prawidłowe - nadesłane przez de Morney i Wasila. Każde z Was miało więc 50% szans na sukces. Tym razem kostka wskazała na Wasila.

Po losowaniu nagroda wędruje do: Wasil

Gratulacje!

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie!
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: Bogowie wojny: Lee - konkurs rocznicowy

Post autor: de Morney »

Znalezienie się w tak wąskim gronie osób, które udzieliły poprawnych odpowiedzi to jak zwycięstwo! :-D
Gratulacje Wasil! :-)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Bogowie wojny: Lee - konkurs rocznicowy

Post autor: Raleen »

De Morney, trochę Ci szczęście nie sprzyjało, bo chyba jako jedyna wysłałaś odpowiedzi we wszystkich trzech konkursach, ale wierzę, że za to gdzie indziej będzie Ci bardziej dopisywać (jak to mówią, nie masz szczęścia w grach, to znaczy, że będziesz mieć szczęście w miłości :)).

Niezależnie od tego dzięki za pozytywne komentarze :).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: Bogowie wojny: Lee - konkurs rocznicowy

Post autor: de Morney »

Naah, I'm fine 8-)
W końcu ktoś musiał robić konkurencję dla pozostałych współuczestników ;-)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Bogowie wojny: Lee - konkurs rocznicowy

Post autor: Torgill »

De Morney, napisz do mnie na priv to GM wyśle dla Ciebie specjalną nagrodę pocieszenia za 2 miejsce :)
Wasil
Carabinier
Posty: 28
Rejestracja: piątek, 9 marca 2018, 09:39
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Bogowie wojny: Lee - konkurs rocznicowy

Post autor: Wasil »

JEJ! Jeszcze nigdy nie wygrałem w żadnym internetowym konkursie :D
de Morney, gratulacje drugiego miejsca ;) to jak już tak dużo wiesz o BW-Lee to czas zacząć grać :P
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: Bogowie wojny: Lee - konkurs rocznicowy

Post autor: de Morney »

Torgill pisze: poniedziałek, 5 października 2020, 10:18 De Morney, napisz do mnie na priv to GM wyśle dla Ciebie specjalną nagrodę pocieszenia za 2 miejsce :)
Uhm, ja nie wiem co powiedzieć poza tym, ze jest mi więcej niż bardzo miło :oops:
Wasil pisze: poniedziałek, 5 października 2020, 10:31 JEJ! Jeszcze nigdy nie wygrałem w żadnym internetowym konkursie :D
de Morney, gratulacje drugiego miejsca ;) to jak już tak dużo wiesz o BW-Lee to czas zacząć grać :P
Nie, nie, nie! Najpierw pomaluję, szare nie gra :-D A ponieważ poległam z pomalowaniem ich w ostatniej edycji konkursu to teraz czekam cierpliwie na następną, by mieć podwójną radochę z ich malowania. Akurat też miałam pecha jak były pokazy ostatnio w Dąbrowie Górniczej bo grafik bardzo, ale to baaardzo nie pozwolił mi się wtedy wyrwać na pokazy :cry:
Wasil
Carabinier
Posty: 28
Rejestracja: piątek, 9 marca 2018, 09:39
Has thanked: 4 times
Been thanked: 8 times

Re: Bogowie wojny: Lee - konkurs rocznicowy

Post autor: Wasil »

To zapraszam do Warszawy ;) niebiescy i szarzy pomalowani
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konkurs Historyczny Forum Strategie i inne konkursy z nagrodami”