VII Grenadier (2012)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
PzKpfw II

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: PzKpfw II »

:) Też wysłałem do niego sms, mam nadzieję, że go żona puści, jak na Zjavę :)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Silver »

Samuel - co do Virgin Queen to ciekawa propozycja ale ja zwykle do zachodniej gry tak podchodzę, że najpierw tłumaczę sobię instrukcję. Tu jest łatwiej bo gra bardzo podobna do HiSa ale jednak sporo dodatków.
Czy nie ma gdzieś w internecie pliku z przedstawionymi zmianami w stosunku do HiSa by nie wertować kilkudziesięciu stron nadaremno?
Chyba jednak wolałbym zagrać w czasie spotkań w coś co znam bo ostatnio miałem na rozkładówce kilka nowych ale i gier które sobie przypominam i już mam dosyć męczacego kartkowania.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Leliwa »

Na stronach GMT jest instrukcja w której na początku autor wymienia sekcje z HIS-a które pozostają bez zmian.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Samuel »

Ja niestety od jutra bede w podrozy, wiec nie zdaze przygotowac wersji drukowanej tego, co potrzebowalby Silver, ale postaram sie wynotowac nowe przepisy. Oczywiscie, w instrukcji zauwazylem tez szereg uscislen sytuacji, ktore przez graczy w HISa byly traktowane dosc dowolnie, tak, ze moja lista na pewno nie bedzie pelna lista zmian.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Przemos19 »

Czy wiadomo coś na temat parkingów na terenie Cytadeli? Czy też należy korzystać z okolicznych włości?
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Raleen »

Przemos19 pisze:Czy wiadomo coś na temat parkingów na terenie Cytadeli? Czy też należy korzystać z okolicznych włości?
Sądzę, że tak jak rok temu, chociaż jak będziesz wcześnie możesz próbować się wbić.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Przemos19 »

Eee nie wiem właśnie jakie były zasady rok temu ;) Tzn czy bramy były otwarte itp.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Silver »

Chyba jednak w Virgin Queen nie zagram bo nie mam już sił/chęci szybko uczyć się przepisów do kolejnej gry.
Poza tym na takim spotkaniu jak Grenadier wolałbym zagrać w znane gry by skonfrontować swoje taktyki z taktykami graczy z innych miast i tymi z którymi na co dzień na pewno się nie spotkam.
Wolę w ten sposób zagrać a nie wertować w czasie rozgrywki instrukcję i dopiero się gry uczyć oraz oczywiście, jak to na początku, popełniać wiele błędów.

Mam nadzieję że w piątek będzie można zacząć przed 19?
Jakie gry przynieść?
Jeśli nie będzie odzewu to w razie czego pójdę do klubu na Politechnikę Warszawską bo tam można zacząć grać o 15:30 i do 21:30 i to lepsze rozwiązanie niż od 19 do 24 (ten sam przedział czasowy a można się dłużej wyspać). Może więc na jakąś rozgrywkę ktoś byłby chętny na Politechnice?
Jednak z tego powodu, że można byłoby kontynuować w sobotę to lepiej byłoby w Cytadeli dla tych co zagrają w wyjątkowo długie gry.

W sobotę przyszedłbym z 3 znajomymi na 10:00 więc wypadało by w coś zagrać od razu a nie czekać na popołudnie zwłaszcza że 2 ze znajomych zapewne musiałoby ewakuować się przed 18.

W niedzielę jednak „stać mnie” tylko na jakąś 3-4 godzinną rozgrywkę stąd wtedy mogę przynieść np. Twilight Struggle, Britannia, bitewne rosyjskie, Hammer of the scott.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Samuel »

No to w takim razie wciaz mamy tylko trzech Michalow do jednej Elzbiety na piatek. Panowie, to naprawde ladna gra, moze dla ludu Stolicy "Grenadier" nie jest niczym szczegolnym, ale dla przybyszy z prowincji np. malopolskiej to pewnie jedyna okazja na przestrzeni kilku miesiecy, zeby w nia zagrac! Wystarczy nawet jeden chetny! Nie wiem, czy to nie zabronione w Cytadeli, ale gotow jestem postawic butelke ulubionego wina Henryka z Nawarry, o ile uda mi sie je na czas skombinowac! Przypominam tez, ze na sobote popoludniu tez nie ma minimalnego skladu do poznania urokow tej Pani.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Leliwa »

Samuel pisze:No to w takim razie wciaz mamy tylko trzech Michalow do jednej Elzbiety na piatek. Panowie, to naprawde ladna gra, moze dla ludu Stolicy "Grenadier" nie jest niczym szczegolnym, ale dla przybyszy z prowincji np. malopolskiej to pewnie jedyna okazja na przestrzeni kilku miesiecy, zeby w nia zagrac! Wystarczy nawet jeden chetny! Nie wiem, czy to nie zabronione w Cytadeli, ale gotow jestem postawic butelke ulubionego wina Henryka z Nawarry, o ile uda mi sie je na czas skombinowac! Przypominam tez, ze na sobote popoludniu tez nie ma minimalnego skladu do poznania urokow tej Pani.
Może nawet węgrzyna z cesarskich piwnic uda się wyskrobać dla miłośników owej Pani. Jesteśmy otwarci.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Raleen »

Pomyślę Koledzy, ładnie zachęcacie ;) . Liczmy, że jeszcze ktoś się będzie pojawiał. Ja bym się ewentualnie szykował na tłumaczenie zasad nowym, jeśli to możliwe.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: WarHammster »

W jakich godzinach rusza sobotnie spotkanie Grenadiera?
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: maciunia »

Ogólnie to widzę, że jest niezła anarchia jeśli chodzi o rozgrywki :roll: Chyba będzie trzeba przybyć wcześnie rano, żeby się w tym jakoś znaleźć.
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Raleen »

PLANSZÓWKI - GRANIE W PIĄTEK i NOCLEGI

W piątek gramy na terenie DOMU KULTURY ŚRÓDMIEŚCIE przy ul. Smolnej 9 (wejście od Al. Jerozolimskich). Tam też nocujemy.
W sobotę przenosimy się na Cytadelę i nocleg z soboty na niedzielę jest na terenie Muzeum Niepodległości, dokładnie w tym miejscu, gdzie będziemy grali


Osoby, które przyjadą do Warszawy w piątek wcześniej, mogą się udać do razu do Domu Kultury. Tam na dole jest kawiarnia/bar i można się tam od razu rozlokować na stołach z planszówkami. Tym samym będzie można zacząć nieco wcześniej niż o 19-tej, chociaż planowe rozpoczęcie w piątek ustaliłem z głównym organizatorem na godzinę 19-tą. Ja również postaram się tam być wcześniej.

Gdzie znajduje się Dom Kultury Śródmieście i jak tam dotrzeć?
Najkrócej mówiąc jest to dokładnie naprzeciwko Muzeum Narodowego (po drugiej stronie ulicy). Po tym jak wysiądziecie na Dworcu Centralnym biegnie tam duża ruchliwa ulica na kierunku wschód-zachód, którą jeżdżą tramwaje - Aleje Jerozolimskie. Alejami trzeba podjechać (najlepiej tramwajem - którymkolwiek jadącym w stronę Pragi) lub podejść i wysiąść przed Mostem Poniatowskiego, na przystanku Muzeum Narodowe. Zwracam uwagę, że wejście do domu kultury jest od strony północnej ulicy Aleje Jerozolimskie. Gdybyście chcieli iść na piechotę to jest ok. 800-1000 metrów od Dworca Centralnego, dojście nie powinno zająć więcej jak 15 minut.

Niestety nie udało się załatwić spraw ze szkołą, z kolei nocleg z piątku na sobotę na terenie Muzeum jak się okazało nie wchodzi w grę.

W sobotę impreza rozpoczyna się około godziny 10, można być ciut wcześniej. W przypadku prowadzących pokazy na świeżym powietrzu jest to nawet wskazane, ale nie wcześniej niż o 9-tej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Raubritter »

Towarzysze, to może jednak Virgin Queen zaczniemy w sobotę rano, np. o godz. 10? Zasadniczo zgłaszam gotowość do gry także w piątek wieczorem, ale jakoś trudno mi sobie wyobrazić przenoszenie rozpoczętej gry. Tak czy inaczej - nastał czas decyzji.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”