VII Grenadier (2012)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Raleen »

Dokładnie, mniejsze grono mogłoby zacząć wcześniej w kawiarni, coś tam trzeba zamówić, wiadomo. Tak że piątek nie jest dniem straconym jak to mniemali niektórzy, natomiast zasadnicze rozgrywki w sobotę i później. Myślę, że jeśli chodzi o lokalizację, nie jest to zły układ.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Clagus
Decurio
Posty: 303
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 00:44
Lokalizacja: Warszawa(Nogrod)
Kontakt:

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Clagus »

Raubritter pisze:Towarzysze, to może jednak Virgin Queen zaczniemy w sobotę rano, np. o godz. 10? Zasadniczo zgłaszam gotowość do gry także w piątek wieczorem, ale jakoś trudno mi sobie wyobrazić przenoszenie rozpoczętej gry. Tak czy inaczej - nastał czas decyzji.
Widzę, że brakuje chętnych. Po ostatnich doświadczeniach jako Anglik w Virgin Queen (w partii rozgrywanej na Smolnej 18.05) chętnie ponownie spróbuję swoich sił grając Anglią pod rządami Królowej. Ewentualnie mógłbym spróbować gry protestantem - ale z tego co wyczytałem ktoś już się zgłosił do tej roli.
Rozumiem, że jedyny sensowny termin to sobota (od 9-10?). Piątek też by mi pasował (może Leo dałby się namówić na piątek od 16?).
Moje gry
BYKÓM STOP
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Leo »

Ja w piątek tym razem nie mogę.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Raleen »

Clagusie, to świetnie, że będziesz. Zapraszamy w takim razie już od piątku.
Miejsce znane starszym bywalcom Grenadiera. Wszak to w domu kultury odbywała się kiedyś cała impreza.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Raleen »

OGŁOSZENIA

1. Informuję, że w sobotę odbędzie się premiera nowej polskiej gry planszowej, na heksach. Szczegółów nie zdradzę - zapraszam na imprezę. W zamierzeniu ma to być niespodzianka.

2. Informuję również, że jak w latach poprzednich będę miał talony żywnościowe od głównego organizatora (wierzę, że dla wszystkich starczy).

Z ważnych informacji - zwracam uwagę, że w pobliżu Cytadeli nie ma sklepu, więc polecam się wcześniej w coś zaopatrzyć, zwłaszcza w wodę bądź inne napoje, a także w jedzenie nie zaszkodzi. Co prawda na miejscu będą różne sklepiki i kramy, ale ceny w nich są z reguły dość wygórowane.

Zwracam również uwagę, że w okolicy bywają problemy z parkowaniem. Jeśli ktoś będzie miał z tym kłopot, w ostateczności polecam okolice centrum olimpijskiego. Tam są spore otwarte przestrzenie, gdzie zawsze można stanąć, choć trzeba się wtedy kawałek przespacerować wzdłuż Wisłostrady na południe.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Raubritter »

Leo pisze:Ja w piątek tym razem nie mogę.
Ech, piątek - nie, sobota - nie. Rozczarowujesz Leszku. Zupełnie jak premier w tej kadencji ;-)
Raleen pisze:choć trzeba się wtedy kawałek przespacerować wzdłuż Wisłostrady na południe.
A jak wiadomo, nie ma nic piękniejszego niż spacer wzdłuż Wisłostrady. To taka nasza Unter den Linden ;-)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Raleen »

PLANSZÓWKI - KOORDYNACJA

Co do piątku, Panowie, proponuję, żebyście we czterech: Samuel, Leliwa, Raubritter i Clagus ruszyli z VQ w piątek nieco wcześniej i mam nadzieję, że skończycie. Janio jest ustawiony z Petru na Twilighta i zdaje się, że na coś jeszcze. To tak powoli, by zacząć to ogarniać jakoś.
Marcon na pewno będzie wieczorem. Na pewno będzie też Silver po południu.

Nie będzie niestety Leyasa, nie mam też wieści od Yautay'a co do pojawienia się choć wstępnie się zapowiadał.

W sobotę dochodzą:
- Kpt. Bomba
- Maciunia
- PzKpfw II
- Mardok (niepotwierdzone)
- FrankGiovanni
plus jeszcze jedna tajemnicza osoba
plus znajomi Silvera
plus Mikołaj, kolega Petru
plus Andrzej (Jacek Domański, ale jedynie w roli obserwatora, podobnie ma się pojawić jabu)

Anomander Rake (?)
hubertok (?)
Jednorożec (?)

W niedzielę będą:
- Leo
- Aldarus
- Wilk

W sobotę będą też gracze od Battletecha (i prawdopodobnie w niedzielę również).

To tyle na chwilę obecną w oparciu o zapowiedzi osób na forum i rzeczy, które są mi wiadome z innych źródeł.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Marcon »

A żeby dostać nagrodę za VQ to trzeba znać zasady? :P
Ja bym w sumie mógł spróbować w sobotę, ale gry nie znam, zasad też nie, a czasu na wertowanie angielskiej instrukcji do jutra nie mam. Jak nie am chętnych a byście nie mieli nic przeciwko uczeniu nowicjusza to mógłbym zagrać (jak mówicie ze część zasad podobna do HiSa to przynajmniej jakas podstawę mam :P)
Awatar użytkownika
Clagus
Decurio
Posty: 303
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 00:44
Lokalizacja: Warszawa(Nogrod)
Kontakt:

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Clagus »

Myślę, że jak znasz HiSa to nie ma problemu. To kiedy w końcu gramy w Virgin Queen?
Moje gry
BYKÓM STOP
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Raleen »

Zaczniecie po 18-tej, bo wcześniej ani Marcon ani Raubritter jak z obu rozmawiałem nie dotrą. Ale możesz wpaść ciut wcześniej, pomóc w rozstawianiu, pogadać itd. Leliwa z Samuelem pewnie będą wcześniej tak czy inaczej, ja również z Silverem coś sobie zaczniemy wcześniej (najprawdopodobniej SPQR), jeśli przygarniacie Marcona.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Clagus
Decurio
Posty: 303
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 00:44
Lokalizacja: Warszawa(Nogrod)
Kontakt:

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Clagus »

OK, czyli piątek. Pytanie w takim razie co z szóstym graczem?
Postaram się być wcześniej niż o 18.
Moje gry
BYKÓM STOP
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Samuel »

Salvete,
ergo przybyłem do Stołecznego Miasta Warszawy, postaram się być na miejscu do 17.00. Całą drogę wertowałem przepisy i choć nie znam ich na pamięć, to chyba z pomocą tych, co już grali, będę mógł udzielić krótkiego instruktażu. Co do Givry, to postaram się poszukać w stołecznych sklepach, choć raczej trzeba będzie poprzestać na jakimkolwiek burgundzie :( Mogę też zaproponować nieśmiało zagranie skróconego scenariusza (5 zamiast 8 godzin), ale nieśmiało, bo akurat przy tym tytule taka propozycja daje pole do popisu dla najbardziej niewybrednych komentarzy ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 25 maja 2012, 13:25 przez Samuel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Raleen »

Czasu do rozpoczęcia zostało już niewiele. Przypominam, że w piątek planszówki są w Domu Kultury "Śródmieście", a całą sobotę i niedzielę, oraz noc z soboty na niedzielę jesteśmy już wszyscy na Cytadeli. W sobotę można być wcześniej, aczkolwiek formalnie rozpocznie się w okolicach godz. 10:00.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Raubritter »

Nawet jak będziemy kontynuować VQ, to ja wcześniej niż o 10 się nie pojawię. To jednak jest sobota, jakieś zasady muszą być :-)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: VII Grenadier (2012)

Post autor: Leo »

A czy sa chetni na The God Kings w niedziele?
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”