X Grenadier (23-24.V.2015)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: X Grenadier (23-24.V.2015)

Post autor: Torgill »

Dzięki serdecznie za konwent i miłą atmosferę. Chociaż pogoda pierwszego dnia nie dopisała (moje stopy jeszcze dzisiaj to czują), to drugiego dnia było o wiele fajniej. Miło było po raz kolejny spotkać wszystkich znajomych, a także poznać się z nowymi osobami. A najważniejsze, że udało się rozegrać Quatre Bras. Wynik na razie pozostaje tajemnicą - raport na dniach :)
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: X Grenadier (23-24.V.2015)

Post autor: Neoberger »

Leyas - ty chociaż pięknie jesteś upozowany z jabłkiem. Mnie została rola zagadanego klienta stoiska FortuGier. :lol:
Berger
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: X Grenadier (23-24.V.2015)

Post autor: Leyas »

Neoberger pisze:Leyas - ty chociaż pięknie jesteś upozowany z jabłkiem. Mnie została rola zagadanego klienta stoiska FortuGier. :lol:
Bergerze, wszak to nie jabłko! :D
Ave Caesar... Fame & Glory
Wolf28
Caporal
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2015, 17:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: X Grenadier (23-24.V.2015)

Post autor: Wolf28 »

Dzięki za wspaniałą imprezę. :D . Po powrocie do domu musieliśmy powtórzyć z synem rozgrywkę w "Piekło okopów" (w pierwszej był remis ;) ). Drugą przegrałem :lol: .
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: X Grenadier (23-24.V.2015)

Post autor: Raleen »

Wrzucę jeszcze w najbliższym czasie kilka dalszych zdjęć tutaj, jeśli będziecie zainteresowani, a osobno będzie relacja z rozgrywki w "Ostrołękę 1831".

Obrazek

Plansza Stawki większej niż życie, składana z modułów (zrobionych na płytach pcv). Poszczególne moduły można łączyć ze sobą w różny sposób, tworząc za każdym razem inną planszę. Wokół planszy różnego rodzaju dodatkowe elementy wchodzące w skład gry


Leyas - na drugim zdjęciu wyglądałeś jak byś spał. Sam rozumiesz, że nie mogłem go dać :).

Neoberger - jakby co mam jeszcze inne zdjęcie, gdzie wyglądasz jak byś wyrażał zainteresowanie jedną z gier TiS-u :D . Myślę, że na tym, które zamieściłem w bardzo zaszczytnej roli wystąpiłeś - takiego porządnego klienta, co nie tylko ma dużo w portfelu, ale i w głowie. Jeszcze jedno muszę stanowczo zdementować: żadne ze zdjęć nie było upozowane.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: X Grenadier (23-24.V.2015)

Post autor: Leyas »

Raleen pisze: Leyas - na drugim zdjęciu wyglądałeś jak byś spał. Sam rozumiesz, że nie mogłem go dać :).
W sumie racja. Dziwne abym spał jeszcze przed rozgrywką :P A tak na serio to czekam na relację.

A z Conquest of Paradise nie będziesz robił?
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: X Grenadier (23-24.V.2015)

Post autor: Neoberger »

Leyas, Raleen - ale, że nic nie wiedziałem o graniu przez was w Conquest! Ech. Lubię tę grę, a w środowisku purytańskich zabijaków nie jest ona popularna.
Jakby co chętnie zawsze w nią zagram. :cry:

Leyas - a czym w takim razie owo jabłko było? :-)
Berger
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: X Grenadier (23-24.V.2015)

Post autor: clown »

Reklamówka Rossmana wypas :) ciekawe, co było w środku :P
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: X Grenadier (23-24.V.2015)

Post autor: maciunia »

Z tego Grenadiera zapamiętam pyszny bigos (dzięki Raleen za kupony) i dość szybką rozgrywkę w Sukcesorów ;) Zagraliśmy również z Bartkiem Batkowskim kilka etapów w nowy Charków, dokładnie letni scenariusz na północnej mapie. Towarzysko jest zawsze bardzo fajnie, rekonstrukcje powiedzmy "ujdą" i do tego można kupić parę ciekawych rzeczy. Jednak stricte grube granie, to raczej można sobie odpuścić. Pod tym względem widzę regres.
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: X Grenadier (23-24.V.2015)

Post autor: Leliwa »

maciunia pisze:Z tego Grenadiera zapamiętam pyszny bigos (dzięki Raleen za kupony) i dość szybką rozgrywkę w Sukcesorów ;) Zagraliśmy również z Bartkiem Batkowskim kilka etapów w nowy Charków, dokładnie letni scenariusz na północnej mapie. Towarzysko jest zawsze bardzo fajnie, rekonstrukcje powiedzmy "ujdą" i do tego można kupić parę ciekawych rzeczy. Jednak stricte grube granie, to raczej można sobie odpuścić. Pod tym względem widzę regres.
Szybka była bo trafłeś na niemal debiutanta na wyczyszczonym Wschodzie. Poza tym te jedynki na oblężenie Aten.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: X Grenadier (23-24.V.2015)

Post autor: maciunia »

leliwa pisze:Szybka była bo trafłeś na niemal debiutanta na wyczyszczonym Wschodzie. Poza tym te jedynki na oblężenie Aten.
Znowu zaczyna :) Miałeś nawet większe szanse żeby wygrać, bo zacząłeś z dużo lepszej pozycji. Tzw "debiutanci" mogli też atakować Ciebie, woleli atakować mnie. Szybko się skończyło, bo nie kręciłem się na trzech polach tylko od razu poszedłem po "swoje". ;)
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: X Grenadier (23-24.V.2015)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie – gry bitewne:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=135
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: X Grenadier (23-24.V.2015)

Post autor: Leliwa »

Może i masz rację. Wolałem grać licząc na dłuższą rozgrywkę i dlatego gromadziłem siły. Niestety dywersja grecka w Tesalii trochę mi przeszkodziła. Tak, to być może, że wcześniej zdobyłbym Ateny. Nie udało się skłonić Lizymacha do marszu na wschód.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: X Grenadier (23-24.V.2015)

Post autor: Petru Rares »

Tradycyjnie dziękuję organizatorom (tu szczególne ukłony dla Raleena jako starszego nad planszówką) za możliwość wzięcia udziału w tegorocznej edycji imprezy. Dziękuję także współgraczom, w tym roku byli nimi Leliwa i Bambrough.

W piątek przed zasadniczą imprezą rozegraliśmy z Leliwą w klubie Agresor wydaną przez Vae Victis obszarówkę o wojnie rewolucyjnej Francji z powstańcami wandejskimi.

W sobotę toczyliśmy z Bambroughem boje na Froncie Zachodnim I Wojny Światowej. Gra Somma 1918 przedstawia niemieckie wysiłki na tym teatrze działań wojennych mające na celu dokonanie rozstrzygającego przełamania pozycji aliantów z wykorzystaniem nowych sposobów uzycia artylerii i taktyki Stosstruppen. Scenariusz Final push zakończył się zagładą brytyjskich sił i zdobyciem Amiens przez Niemców dowodzonych przez Bambrougha.

Zaraz potem zasiedliśmy do Hannibala RvC, którego nie dokończyliśmy ponieważ czas się było zbierać – Kartagina ciężko przędła. Tuż przed finałową bitwą Hannibala przeciwko Scypionowi zostaliśmy poproszeni o opuszczenie namiotu, więc spakowałem karty w kieszeń i w zastępstwie Bambrougha w Scypiona wcielił się Leliwa, który gościł wraz z Leyasem w naszych skromnych progach. Paskudnie przerżnąłem i straciłem całą armię co było gwoździem do trumny Kartaginy.

W niedzielę próbowaliśmy zasiąść do gry Tulon oraz do Dwóch Bretanii z VV jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na rewanż w Hannibala. Tym razem dowodzeni przeze mnie Kartagińczycy pokonali Rzym w ostatnim etapie – rozgrywka obfitowała w zaskakujące zwroty akcji i była niezwykle smakowita.

Pewnym zaskoczeniem – bardzo pozytywnym dla mnie – było spotkanie z rekonstruktorami drugowojennej armii rumuńskiej z GRH Armata Romana w liczbie osób dwóch.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: X Grenadier (23-24.V.2015)

Post autor: Leliwa »

Widzę że rewanż udany. Decydująca bitwa w poprzedniej partii zakończyła się Kannami dla Hannibala w okolicach Rimini po przejęciu przeze mnie dowodzenia nad armią rzymską. Wygrana Rzymian przez podwójne okrążenie w 7 rundzie. Rzut na straty dla obu armii - 6. Rzut na straty przegranego Hannibala - 5+2=7. Efekt - zniszczenie armii punickiej wraz z wodzem, no i straty polityczne, które praktycznie przy opanowaniu obu Numidii przez Rzym przeważają szalę wojny. Cóż za piękna katastrofa, powiedziałby Grek Zorba.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”