IV Grenadier (2009)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Gerhard. »

Znajdzie się jeszcze miejsce dla łodzianina? ^^ (Przygarnij kropka :rotfl: )

Mogę usiąść do Napoleonic Wars. Ktoś pisał o Ściezkach Chwały też... Sam mogę przywieźć np Republic of Rome...
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

AWu pisze:parking jest tu obok, pod dworcem powisle
ale nie wiem czy nie platny
Oj, AWu, AWu! Ja wyemigrowałem z Warszawy kilkanaście lat temu, a wiem, że w soboty za parkowanie się nie płaci! ;)

Arteuszu: w tym rejonie jest dużo miejsc do parkowania, wzdłuż Alej Jerozolimskich po obu stronach (i pod Muzeum Narodowym, i po stronie Grenadiera), pod dworcem Powiśle (kawałek dalej w kierunku Wisły) i wzdłuż ulicy Smolnej (równoległej do Alej). Zwracam tylko uwagę, że jeśli chcesz stanąć po tej stronie, po której jest konwent, to jadąc od centrum musisz skręcić w lewo na rondzie de Gaulle'a, potem od razu w prawo w Smolną i zatrzymać się albo przy tej ulicy, albo dojechać nią pod dworzec Powiśle, albo wrócić do Alej, skręcić w prawo i zatrzymać się przed samym wejściem na konwent. Innymi słowy: z Jerozolimskich za rondem de Gaulle'a nie skręcisz już w lewo.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Andy pisze:
AWu pisze:parking jest tu obok, pod dworcem powisle
ale nie wiem czy nie platny
Oj, AWu, AWu! Ja wyemigrowałem z Warszawy kilkanaście lat temu, a wiem, że w soboty za parkowanie się nie płaci! ;)
Ale ja nie mam samochodu :rotfl:


i nie wie mczy tam nie ma jakiegos platnego parkingu
nie zwyklej strefy miejskie

tyle ze od 5 lat juz tamtedy nie chadzam to nie jestem pewien
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3942 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Gerhard. pisze:Znajdzie się jeszcze miejsce dla łodzianina? ^^ (Przygarnij kropka :rotfl: )

Mogę usiąść do Napoleonic Wars. Ktoś pisał o Ściezkach Chwały też... Sam mogę przywieźć np Republic of Rome...
Wpadaj, na pewno się coś znajdzie. Tak się wybieramy do siebie jak sójka za morze ;) . W końcu będzie okazja się spotkać.

Co do otwarcia Wargamera - Sosna z całą ekipą będzie na konwencie i jak rok temu prezentował będzie dużo rzeczy. Jeśli będzie miał na miejscu, to co Was interesuje, to pewnie Wam sprzeda. Jak chcecie być pewni, ja bym do nich napisał, żeby wzięli to co Was interesuje z sobą na konwent, albo jeszcze lepiej zadzwonił. Bo i tak sądzę, że będą mieli jakiś samochód (a może kilka) więc zabranie jakichś pojedynczych rzeczy nie powinno stanowić problemu, o ile będą wiedzieć co.

Cieszę się, że wszyscy się już w miarę poumawiali. Jak to zwykle bywa (zwłaszcza jak nie wszyscy się znają), część rozgrywek będzie umawiana na miejscu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Bagu
Sous-lieutenant
Posty: 404
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:43
Lokalizacja: Kraków/Souhwick Massachusetts
Kontakt:

Post autor: Bagu »

no to tylko liczyc godziny :)
http://spartan-painting.blogspot.com/ <---BLOG O MODELARSTWIE I WARGAMINGU!
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Andy pisze: Arteuszu: w tym rejonie jest dużo miejsc do parkowania, wzdłuż Alej Jerozolimskich po obu stronach (i pod Muzeum Narodowym, i po stronie Grenadiera), pod dworcem Powiśle (kawałek dalej w kierunku Wisły) i wzdłuż ulicy Smolnej (równoległej do Alej). Zwracam tylko uwagę, że jeśli chcesz stanąć po tej stronie, po której jest konwent, to jadąc od centrum musisz skręcić w lewo na rondzie de Gaulle'a, potem od razu w prawo w Smolną i zatrzymać się albo przy tej ulicy, albo dojechać nią pod dworzec Powiśle, albo wrócić do Alej, skręcić w prawo i zatrzymać się przed samym wejściem na konwent. Innymi słowy: z Jerozolimskich za rondem de Gaulle'a nie skręcisz już w lewo.
O i to rozumiem. Będę tam szukał, a jak nie znajdę to pojadę w rejon Wilczej i Hożej, bo tam zazwyczaj jest dużo wolnych miejsc. A w soboty faktycznie się nie płaci, przynajmniej tak było rok temu.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Clagus
Decurio
Posty: 303
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 00:44
Lokalizacja: Warszawa(Nogrod)
Kontakt:

Post autor: Clagus »

Na Nowy Świat jest oczywiście zakaz wjazdu, bo tam tylko autobusy, taksówki i mieszkańcy mogą wjechać.
Moje gry
BYKÓM STOP
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

w smolna sie da

Nowy Swiat pewnie bedzie w ogole zamkniety bo weekend
(tylko nie wiem czy na caly czy tylko na niedziele zamykaja
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Tych kilkanaście metrów od ronda do skrętu w Smolną wolno jechać, bo inaczej nie dałoby się do niej w ogóle dotrzeć - jest jednokierunkowa.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3942 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Już słychać werbli bicie...

Z ostatnich wieści, grupa graczy od "Magii i miecza" będzie koło 10-tej i będą mieć sporo dodatków, w tym mało znanych (spoza tego, co robiła Sfera), jak ktoś ciekawy też może spróbować, jak będą chętni.

Jeszcze parę osób się do mnie odzywało, tak więc wszystko wskazuje na to, że konwent będzie dość tłumny, co mnie oczywiście bardzo cieszy :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Wartościowa rozgrywka w Napoleonic Wars to rozegranych przynajmniej ze 3 tury – to wymaga niestety ok. 4-5 godzin a gdy rozgrywka dobrze się rozkręci to będzie pół dnia. Więc może rano jedna osoba byłaby chętna do Wellingtona (pozostałe osoby to ja i moich 2 towarzyszy). Wtedy może po 1-2 turach można by dalej zagrać następnie w Napoleonic Wars na 5 osób. Chyba, że są chętne 2 dodatkowe osoby już od 9-10 na Napoleonic Wars ale to jak pisałem taka rozgrywka mogłaby się skończyć grubo po południu.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3942 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wątpię by się udało nam zagrać po więcej jak dwie gry w ciągu dnia, tak że proponuję się nie zapisywać do wszystkiego. I zostawić trochę czasu na "pozwiedzanie" i pogadanie z ludźmi.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Panowie o ktorej sie impreza zaczyna ?
Awatar użytkownika
Bagu
Sous-lieutenant
Posty: 404
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:43
Lokalizacja: Kraków/Souhwick Massachusetts
Kontakt:

Post autor: Bagu »

oficialnie o 10 nieoficjalnie o 9 (tak przynajmniej pisza na www) panowie i naprawde oponuje za jakims wspolnym piwkiem :) No nic spac cza isc i do jutra wszystkim!
http://spartan-painting.blogspot.com/ <---BLOG O MODELARSTWIE I WARGAMINGU!
Awatar użytkownika
Clagus
Decurio
Posty: 303
Rejestracja: niedziela, 20 maja 2007, 00:44
Lokalizacja: Warszawa(Nogrod)
Kontakt:

Post autor: Clagus »

Bagu czemu nie odpisujesz na pw? ;) Bo chciałbym się dowiedzieć czy mam tachać dodatkowe pudełko na konwent.
Moje gry
BYKÓM STOP
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”