V Grenadier (8-9.05.2010) - ogólna dyskusja

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Komunikacja miejska w Warszawie - bilety

Rodzaje biletów:
http://ztm.waw.pl/?c=114&l=1

W praktyce sądzę, że wchodzą w grę:

- 20-minutowe, ewentualnie 40 minutowe

- dobowe (ważne 24 godziny od skasowania)

- 3-dniowe (ważne 3 dni, ale nie 3 pełne doby)

Dla uczniów i studentów jest zniżka 50% (legitymacje konieczne).

Być może na miejscu koledzy zmotoryzowani będą w stanie podrzucić kilka osób, ale niczego nie gwarantujemy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Paweł Sulich pisze:
Raleen pisze: Parking - tutaj niestety nie mam dobrych wieści dla większości
Radzę się wcześniej dowiedzieć o parkometrach. Sam jestem niezmotoryzowany, więc nie wiem dokładnie, czy tam są, ale uczulam na przykre niespodzianki za szybą :)
Przy Centrum Olimpijskim jest taka łączka i tam na pewno nie ma :) . Pod samą bramą wjazdową na Cytadelę jest mało miejsca i tam też nie ma, przy Krasińskiego nie dam głowy czy są; to już obrzeża gminy Centrum.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Ja bym nie przesadzał z tymi parkometrami: trzeba płacić ale od pn do piątku od 8-18.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Jasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Ezechiel
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: sobota, 14 marca 2009, 08:40
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Ezechiel »

Przyjeżdżamy z Żoną na sobotę i niedzielę.

Nie bierzemy ze sobą wielu gier wojennych (nastawiam się na granie z Wami), weźmiemy tylko jakieś cięższe eurogry ekonomiczno-historyczne (Brass, Siena).
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Post autor: Leo »

Potwierdzam, że przyjdę w sobotę. Happosai, Maciunia - szukajcie jeszcze dwóch i możemy spokojnie zaczynać rozgrywkę w Dutch Revolt.

A z Arteuszem chętnie bym zagrał w Shifting Sands. ^^
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
redy
Caporal
Posty: 67
Rejestracja: czwartek, 29 stycznia 2009, 22:08
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: redy »

Już postanowione, przyjeżdżam i będę całą sobotę od 11 do końca (albo do momentu aż mi się znudzi ;) )

Przywożę tylko Ln'L: Bands of brothers (bo w sumie tylko to mam), a oprócz tego jestem chętny na granie w cokolwiek, a najlepiej w jak najwięcej tytułów, także liczę na przygarnięcie do stolika :>

Szkoda, że na miejscu nie ma parkingu, ale może gdzieś się coś znajdzie w miarę niedaleko.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dziś weryfikuję listy i inne dane.

Już orientacyjnie mogę powiedzieć, że do noclegów w pracowni wyjdzie Was mniej niż sądziliśmy, więc wszyscy spokojnie się pomieszczą. Poza tym w odwodzie zostaje szkoła w pobliżu. Sporo osób ma noclegi albo mieszka w Warszawie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Leo pisze:
A z Arteuszem chętnie bym zagrał w Shifting Sands. ^^
Łoł, a już myślałem że nikt się nie skusi. Rozgrywka w sobotę. :jupi:

Wychodzi na to, że przywożę Espanę, Shifting Sands, Saratogę i może TS (chociaż czytałem, że ktoś ma przywieść i ma ochotę na partyjkę, ja jestem chętny).
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Gerhard. »

Ok, więc o 16 w sobotę zaczynamy OiG.

Janio, prześlij mi (voiti@op.pl) Twoją instrukcję do CR. Grałem już ale jeszcze nie czytałem instrukcji. Zwłaszcza przetłumaczonej.

Możemy do tego usiąść np. w sobotę :)

Raleenie, czy swoje rzeczy będzie można odebrać w każdej chwili z Kredytowej. Poczynając od tego czy będzie je można tam zostawić, jak w sob i ndz będziemy w Cytadeli.
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Janio
Caporal-Fourrier
Posty: 76
Rejestracja: czwartek, 21 grudnia 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Janio »

Wreszcie jakiś odzew. Cieszę się, że znalazłem chętnych na TS i CR.
Arteusz pisze:Wychodzi na to, że przywożę Espanę, Shifting Sands, Saratogę i może TS (chociaż czytałem, że ktoś ma przywieść i ma ochotę na partyjkę, ja jestem chętny).
Biorę TS deluxe edition i możemy zagrać w sobotę popołudniu lub w niedzielę.
Gerhard. pisze:Janio, prześlij mi (voiti@op.pl) Twoją instrukcję do CR. Grałem już ale jeszcze nie czytałem instrukcji. Zwłaszcza przetłumaczonej.

Możemy do tego usiąść np. w sobotę :)
Jeszcze dziś Ci prześlę. Czy możemy w CR zagrać w sobotę popołudniu lub w niedzielę?

Po prostu w sobotę rano zapowiada się rozgrywka w Dutch Revolt do której się przymierzam (oczywiście jeśli mnie wezmą :P ).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tak, będzie można zostawić rzeczy.

W każdej chwili odebrać tzn. kiedy?

Nie wiem czy dokładnie cały dzień ktoś tam będzie dyżurował :) . Ale generalnie będzie można.

Jak będziecie mieć Crusader Rexa, chętnie skorzystam, bo potrzebuję zrobić zdjęcia, a zagrać też mogę, bo już grałem parę razy kiedyś (bardzo dobrze wspominam).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

Ja będę w piątek 14.38 (przynajmniej tak planowo ma zjawić się pociąg). Następnie obiad i łyk kultury :) Stolicznej. Potem jestem otwarty na granie. Do wieczora/nocy.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Post autor: maciunia »

Janio pisze: Po prostu w sobotę rano zapowiada się rozgrywka w Dutch Revolt do której się przymierzam (oczywiście jeśli mnie wezmą :P ).
Wezmą, wezmą! Do Dutch Revolt w sobotę rano na razie Happosai, Leszek, Janek i ja. Szukamy piątego. Jak ktoś z grających ma instrukcję po polsku do tej gry proszę o podesłanie na skiper_83@tlen.pl


Będzie ktoś miał MAJ 1926 Umpapy?
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Gerhart - chyba na Orzeł i Gwiazda to w piątek a nie sobotę bo chętny jest Arteusz i ja i jeszcze trzeba jednego gracza.
Arteusz - a kiedy byłbyś chętny w Kutuzova lub ewentualnie Napoleonic Wars?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

UWAGA

Co do piątku, pracownia jest niestety dopiero od 16-tej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”