V Grenadier (8-9.05.2010) - ogólna dyskusja

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Awatar użytkownika
Filip Apostoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 17:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Filip Apostoł »

Instrukcję do Revolution mam, ale niestety tylko na papierze. Arteusz pewnie ma bo z tego co pamiętam sam tłumaczył. Co do piątego gracza to nie ma parcia, może być, ale nie musi. Podobna piąta frakcja - szlachta jest wciśnięta na siłę. Chociaż pewnie fajnie by było sprawdzić to w praktyce;)
Kto pisałby się na Successors w piątek od 16?
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Filip Apostoł, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Post autor: Wilk »

Po wielkiej przerwie w graniu, pojawię się w sobotę (akurat świetnie się składa, że mam pierwszy od miesięcy w miarę wolny weekend). Chętnie zagram na przykład w "Orła i Gwiazdę", a także, zgodnie z rozmową z Raleenem, w "1805: Sea of Glory". Na prośbę Raleena przyniosę "Warriors of God". :)
Awatar użytkownika
Gerhard.
Adjudant-Major
Posty: 320
Rejestracja: sobota, 5 stycznia 2008, 14:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Gerhard. »

Silver, tak mnie też pasuje pt. Przejęzyczyłem się z tą sobotą :)

Janio, ok może być sobota po południu. Myśle, że jakoś się znajdziemy ;)
"Ci, którzy zrzekają się wolności, w celu uzyskania krótkotrwałej odrobiny bezpieczeństwa, ani na jedno, ani na drugie nie zasługują."

http://strategialodz.phorum.pl
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Instrukcję gdzieś do Revolution maiłem w pdf, ale teraz nie mogę znaleźć. Jest skrót zasad po polsku http://www.boardgamegeek.com/filepage/3 ... -gracza-pl

TS z Janio zaklepane.
Silverze - Kutuzov albo NW w piątek w nocy najlepiej.
OiG w piątek po południu?
Shifitng Sands z Leo w sobotę.
Campaign Manager lub 1960 jestem chętny w wolnym czasie.

Clownie Saratoga i WWR w przerwach pomiędzy jakiś wieloosobowym molochu?
;)
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Filip Apostoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 17:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Filip Apostoł »

Arteusz pisze:Instrukcję gdzieś do Revolution maiłem w pdf, ale teraz nie mogę znaleźć. Jest skrót zasad po polsku http://www.boardgamegeek.com/filepage/3 ... -gracza-pl

TS z Janio zaklepane.
Silverze - Kutuzov albo NW w piątek w nocy najlepiej.
OiG w piątek po południu?
Shifitng Sands z Leo w sobotę.
Campaign Manager lub 1960 jestem chętny w wolnym czasie.

Clownie Saratoga i WWR w przerwach pomiędzy jakiś wieloosobowym molochu?
;)
Wklej mnie gdzieś w wolne okienko;P instrukcję do Espanii już przeczytałem;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Filip Apostoł, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Sorry Happosai. Oczywiście Espanę też biorę i zagramy na pewno.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Filip Apostoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 17:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Filip Apostoł »

Do wszystkich zainteresowanych: jestem Filip, miło mi:)
Tak też będę się przedstawiał na miejscu więc na żywo możecie spokojnie zapomnieć o moim tutejszym nicku, nie przepadam za nim;P
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Filip Apostoł, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Wyślij wniosek o zmianę.
Widzę, ze wszyscy się umawiają na po trzy gry na raz.
Cóż ja pójdę na żywioł i albo sobie pogram, albo nie (co sądząc po ilości chętnych do grania jest mało prawdopodobne). W każdym razie wezmę Króla Karola i może Guelfów.
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Post autor: Wilk »

Hehe, ja Królem Karolem już od dawna jestem zainteresowany, tyle, że nie wiem, czy i na co wystarczy mi czasu. Ponieważ jednak Orzeł i Gwiazda będzie raczej grany w piątek, to pewne szanse są. Jakby mi się udało zagrać w Karola i w Sea of Glory to już byłbym w pełni usatysfakcjonowany. :)
Janio
Caporal-Fourrier
Posty: 76
Rejestracja: czwartek, 21 grudnia 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Janio »

Gerhardzie, Arteuszu jesteśmy umówieni, Raleenie jeśli starczy czasu lub jakoś się podzielimy siłami to jestem do dyspozycji z CR.

Co do Dutch Revolt to skoro nie ma instrukcji pl (tak a propos to linki do instrukcji z tematu o grze nie działają) przygotuje się jedynie z karty pomocy gracza pl :P Filipie czy mógłbyś wykonać dla mnie ksero instrukcji pl do DR (oczywiście za zwrotem kosztów)? Byłaby na przyszłość.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Będzie jeszcze trochę graczy. Właśnie, szkoda, że nie wszyscy się tu odzywają, tak można by zaplanować.

Proponuję, planujcie, ale nie twórzcie ścisłych planów, bo to zawsze w łeb bierze.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
FrankGiovanni
Lieutenant
Posty: 527
Rejestracja: poniedziałek, 27 lutego 2006, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Post autor: FrankGiovanni »

To i ja się zapytam tak za węgła czy są chetni na Kampane Wrzesniowa 1939 mojego projektu. Ochotników proszę o zabrania głosu w tej kwestii. Pozdrawiam wszelakich strategów nie zapominając o taktykach.
Fenix zawsze wraca nawet z popiołów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dobrze by było, gdybyś rozłożył. Będzie się przewijać sporo ludzi, których rok temu nie było. Choćby po samych uczestnikach zobaczysz.

Co do promocji zewnętrznej, właśnie przesłałem materiały do "Życia Warszawy", na pewno będą też na imprezie radio i tv. Gdyby ktoś z Was chciał coś powiedzieć do kamery, pewnie będzie okazja :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

Clownie Saratoga i WWR w przerwach pomiędzy jakiś wieloosobowym molochu?
Oczywiście - jestem chętny zawsze i wszędzie. Jeszcze się konkretnie na weekend z nikim (chyba :P) nie umawiałem, na razie tylko rezerwuję piątek na HoV. Dogadamy się na miejscu dokładnie.
Gdyby ktoś z Was chciał coś powiedzieć do kamery, pewnie będzie okazja
Ja, ja :!: mam parcie na szkło :!:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

To co mam na jutro wziąć: Orzeł i Gwiazda, Napoleonic Wars, Kutuzova, HIS?
Bo nie chciałbym więcej niż 2 pudełek bo ciężko z takim obciążeniem do pracy i z pracy.

Gerhard i Arteusz – czy więc w Orzeł i Gwiazda od 16:00 (tylko trzeba czwartego do gry)?

Arteusz - Jeśli tak jak wyżej to ta gra kampanijna zajmie chyba piątek i nie wiem czy starczy czasu na Kutuzova lub NW. Chyba że będziemy szybko grać a być może rozgrywka zakończy się przed czasem.
W razie czego w Kutuzova (lub NW ale najlepiej od 3 graczy) mogę grać i trochę w nocy bo szybko się sprawię (ale by starczyło regeneracji (snu) na sobotę.
Na te 2 gry natomiast jest chętnych jeszcze 2 graczy (moich znajomych) ale w sobotę lub niedzielę.
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”