XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Raleen »

Znana jest już data XVI Pól Chwały - 23-25 września 2022.

Jako pierwsze pojawiły się informacje dotyczące konferencji naukowej, więc podaję, bo wiem, że niektórzy byli ostatnio zainteresowani wystąpieniem na niej jako prelegenci. Tematem konferencji będzie "Wojna emocji. Historia emocji, a studia nad wojną". Zgłaszać można się do 30 kwietnia 2022. Więcej szczegółów na stronie Instytutu Historii UJ: https://historia.uj.edu.pl/aktualnosci/ ... /149869871

Informacje organizacyjne - gry planszowe i grupa "Forum Strategie" (dodane 12.09.2022)

Gramy w planszówki na zamku w Niepołomicach w salach Freskowej i Jagiellońskiej. Jak wejdziecie na dziedziniec zamkowy skręcacie w prawo i pierwsze drzwi, na które traficie, prowadzą do sali Freskowej, a kolejne drzwi w rogu dziedzińca do sali Jagiellońskiej. Wejście do obu sal jest bezpośrednio z dziedzińca.

W piątek w planszówki można grać od godz. 11.00 do oporu (w praktyce kończymy o 1-2 w nocy).
W sobotę w planszówki można grać mniej więcej od godz. 9.00 do oporu (w praktyce kończymy o 1-2 w nocy).
W niedzielę w planszówki można grać mniej więcej od godz. 9.00 do godz. 16.00 (o tej godzinie impreza oficjalnie się kończy).

Darmowe noclegi, dla tych, którzy się zgłosili, są w Zespole Szkół im. Jana Pawła II, wejście od ul. Zamkowej.

Darmowe posiłki (obiady) w sobotę i w niedzielę, dla tych, którzy się zgłosili, są również w Zespole Szkół im. Jana Pawła II, wejście od ul. 3 Maja. Darmowe posiłki w sobotę wieczorem, dla tych, którzy się zgłosili, będą wydawane w budynku Izby regionalnej, znajdującej się przy ul. Zamkowej, obok parku.

Po przybyciu na imprezę, wszyscy, którzy się do mnie zgłosili i są zapisani do naszej grupy "Forum Strategie", powinni udać się do biura imprezy, znajdującego się na zamku po drugiej stronie dziedzińca, patrząc od strony wejścia na dziedziniec, i podpisać tam regulamin, po czym otrzymają kupony na darmowe posiłki. Pamiętajcie nazwę grupy. Kierujcie się tam albo do sal Freskowej i Jagiellońskiej, gdzie będziemy, to drugie zwłaszcza gdyby ktoś nie mógł trafić albo miał wątpliwości.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
KG Grau
Carabinier
Posty: 20
Rejestracja: czwartek, 5 stycznia 2006, 19:06
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: KG Grau »

Cześć i czołem. Jak to jest z tym graniem na Polach Chwały? Gdzie szukać info, zapisów, it'd?
KG Grau
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Raleen »

KG Grau pisze: wtorek, 2 sierpnia 2022, 18:14 Cześć i czołem. Jak to jest z tym graniem na Polach Chwały? Gdzie szukać info, zapisów, it'd?
Najkrócej mówiąc, wszystko u nas. Odkąd impreza się odbywa (od 2006 r.) jestem organizatorem jej części poświęconej planszówkom (bywały też lata, że odpowiadałem za wszystko co dzieje się na zamku czyli cały wargaming). Organizuję też ekipy figurkowe współpracujące z naszym forum, natomiast nie odpowiadam za część figurkową jako całość.

W ciągu najbliższych dni, jak tylko kurz po XVIII GMS trochę opadnie, ruszam z tematem. Czekam też aż niektórzy z urlopów wrócą, w tym główny organizator. Do końca sierpnia muszę przesłać zgłoszenie naszej grupy, bo takie w ostatnich latach są wymogi.

Generalnie tak jak w ostatnich latach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Raleen »

Ważne wiadomości - rejestracja uczestników (planszówki)

Do końca sierpnia muszę sporządzić listę osób z naszej grupy planszówkowej na potrzeby organizacji imprezy. To ta sama procedura, którą przechodziliśmy w ostatnich latach. Ma na celu pomóc zorientować się ile będzie osób i w związku z tym ile będzie potrzeba stołów i krzeseł, a także wyżywienia oraz ewentualnie dopomóc w organizacji noclegów.

Miałbym w związku z tym prośbę do osób wybierających się na imprezę o zgłaszanie się do mnie na PW (prywatne wiadomości) albo na maila: raleen [at] gmail.com albo wpisywanie się w tym temacie. Z tym, że dla wpisujących się na forum taka uwaga, że i tak będę potrzebował Waszych imion i nazwisk, więc proponuję skorzystać z PW albo maila, by nie tworzyć tutaj publicznie zbioru danych o Was. Jeszcze jedna istotna informacja związana z tym jest taka, że Wasza ewentualna rezygnacja z udziału w imprezie po tym jak się zgłosiliście (z dowolnych powodów) nie wiąże się z żadnymi negatywnymi konsekwencjami.


W zgłoszeniach proszę podać:
1) Imię i nazwisko
2) W które dni będziecie (sobota, niedziela, sobota + niedziela), można pojawić się już w piątek, ale dla organizatorów istotne jest czy dana osoba będzie już w sobotę czy pojawi się dopiero w niedzielę, ewentualnie czy będzie tylko w sobotę, a w niedzielę jej już nie będzie
3) Czy chcecie otrzymać darmowe wyżywienie (ciepły posiłek w ramach obiadu w sobotę i w niedzielę, grill w sobotę w ramach kolacji i śniadanie w niedzielę)
4) Czy chcecie nocować w szkole w ramach darmowego noclegu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Raleen »

Ważne wiadomości - rejestracja uczestników (bitewniaki)

Jak w poprzednich latach, niezależnie od planszówek, będę koordynował graczy bitewnych z naszego forum. W zależności od tego ilu będzie chętnych, stworzę osobną grupę, albo dopiszę zainteresowanych do grupy planszówkowej. Zwłaszcza gdyby było mniej osób, myślę, że ta ostatnia opcja jest rozsądnym wyjściem. Poszczególne ekipy bitewniakowe rejestrują się osobno i można także w ramach nich zarejestrować się jako uczestnik imprezy. Niezależnie od sposobu rejestracji wszystkie grupy chcące wziąć udział w imprezie powinny się zarejestrować do końca sierpnia (taki jest oficjalny termin).

Zasady i sposób zgłaszania się takie jak w przypadku planszówek, czyli przez PW (prywatne wiadomości) albo na maila: raleen [at] gmail.com albo wpisywanie się w tym temacie. Z tym, że dla wpisujących się na forum taka uwaga, że i tak będę potrzebował Waszych imion i nazwisk, więc proponuję skorzystać z PW albo maila, by nie tworzyć tutaj publicznie zbioru danych o Was. Jeszcze jedna istotna informacja związana z tym jest taka, że Wasza ewentualna rezygnacja z udziału w imprezie po tym jak się zgłosiliście (z dowolnych powodów) nie wiąże się z żadnymi negatywnymi konsekwencjami.

W zgłoszeniach proszę podać:
1) Imię i nazwisko
2) W które dni będziecie (sobota, niedziela, sobota + niedziela), można pojawić się już w piątek, ale dla organizatorów istotne jest czy dana osoba będzie już w sobotę czy pojawi się dopiero w niedzielę, ewentualnie czy będzie tylko w sobotę, a w niedzielę jej już nie będzie
3) Czy chcecie otrzymać darmowe wyżywienie (ciepły posiłek w ramach obiadu w sobotę i w niedzielę, grill w sobotę w ramach kolacji i śniadanie w niedzielę)
4) Czy chcecie nocować w szkole w ramach darmowego noclegu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Khamul »

Ja się wybieram, od piątku do soboty wstępnie, ale może zostanę do niedzieli. Planuję nocować w szkole. Nie planuje korzystać z posiłków.

Mam prośbę do organizatora / organizatorów - czy jest możliwość abyśmy mieli swój czajnik, dostęp do wrzątku w stali gdzie gramy? O herbatę, kawę czy tym bardziej o cukier w dzisiejszych czasach nie śmiem prosić ;). Jak coś może jakaś zrzuta na czajnik po kilka złoty od uczestnika?

Czy znalazłby się ktoś chętny na rozgrywkę w The U.S. Civil War od GMT w sobotni wieczór? Ale zaznaczam, że ktoś kto zna zasady i nie wycofa z grania na kilka dni przed.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Raleen »

Z czajnikiem to jest zawsze kwestia kto go przechowa po... Coś załatwimy na pewno. Na edycjach przed pandemią czajnik przywoził Wally, bo był samochodem i posiadał. Generalnie najlepiej jak by ktoś zmotoryzowany się tym zajął, bo taszczenie dodatkowej torby, zwłaszcza jak się przyjeżdża z daleka, to nie jest najfajniejsza rzecz. Możemy oczywiście zrobić zrzutkę jeśli nie załatwimy tego inaczej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kristo.kk
Adjoint
Posty: 704
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Kristo.kk »

Cześć

Potwierdzam obecność piątek – niedziela.

Szukam chętnych do:
- Waterloo 1815
- Quatre Bras
- Powrót Grouchy'ego
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: dbj »

Planuję się pojawić od piątku po zmroku albo od soboty.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Maciej94
Sergent
Posty: 129
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2018, 21:54
Has thanked: 67 times
Been thanked: 67 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Maciej94 »

Ja się zjawię już w piątek.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Samuel »

Jako organizator zamierzam być oczywiście przez cały czas imprezy, niestety, nie cały czas w gamesroomie, znów - jako organizator. W czwartek-piątek współprowadzę konferencję naukową, no a potem też czekają mnie obowiązki - organizacyjne i towarzyskie. Niemniej, to ostatnie ma i ten plus, że postaram się skombinować paru nowych graczy :) No i - po Muszynie mam wielką nadzieję, że znów uda się stworzyć zespół do HISa...
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Khamul »

Khamul pisze: poniedziałek, 15 sierpnia 2022, 10:59Czy znalazłby się ktoś chętny na rozgrywkę w The U.S. Civil War od GMT w sobotni wieczór? Ale zaznaczam, że ktoś kto zna zasady i nie wycofa z grania na kilka dni przed.
Może jeszcze dopiszę, że byłbym też chętny na coś z serii GBACW lub jakiegoś COINa w sobotni wieczór gdyby byli chętni.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Z powodów rodzinnych na tę chwilę jeszcze nie mogę potwierdzić mojego udziału. Z pewnością jednak byłby on bardziej prawdopodobny, gdyby znaleźli się chętni (min. 3, czyli beze mnie 2, optymalnie 5, czyli beze mnie 4) na mój "Złoty Środek", zapewne w sobotę:
viewtopic.php?f=71&t=18668
[EDYCJA]
Wszystko wskazuje jednak na to, że uda mi się pojawić od piątku do soboty. Liczę w takim razie że znajdą się chętni do proponowanej przeze mnie rozgrywki ;)
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Master Yoda »

Jeżeli nie będę miał szpitala w domu (tak jak w zeszłym roku :evil: ) to będę w sobotę, być może z bratem. Chętnie zagram w "Race to Berlin" lub "Pax Renaissance". Nie wykluczam udziału w dłuższych rozgrywkach (np. mogę wziąć "Pax Romana"), zobaczę na miejscu jak ułoży się sytuacja. W pozostałe dni mój udział jest wątpliwy, jeśli już, to raczej jako widz.
May The Force be with You
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Raleen »

Zgłaszających się z bitewniakami informuję, że kluczowa jest oczywiście wielkość stołu, jaki potrzebujecie i przydałaby się informacja o systemie, jaki chcecie pokazywać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”