W co gramy - Pola Chwały 2011

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Silver »

Ja mogę zagrać w Orła (i przywieźć) ale tylko w kampanię a to rozgrywka na wiele godzin a w piątek wieczorem chyba jest umówiona rozgrywka w Sword of Rome od 18:00? Jeśli nie zorganizuje się inna wieloosobówka tak około 16 to może dałoby się radę zagrać w Kretę.
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Leyas »

Mnie niestety jednak nie będzie na Polach :/. Petru i Leliwo zagramy innym razem.
Ave Caesar... Fame & Glory
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Monthion »

Coraz bliżej PCh, więc ponawiam pytanie kto chce ze mną grać w to co biorę (na ten moment) tj. Twilight Struggle (2 ed.) i Paths of Glory (4 ed.) (Here I Stand już zaklepany i przypuszczam że więcej rozgrywek nie będzie). Lub życzy sobie żebym coś przywiózł ze swoich gier aby z nim zagrać, albo ewentualnie kto chciałby mnie zaprosić do czegoś co sam przywiezie?

Przypominam że jestem;
piątek 16.00 - 22.00 (chyba że ktoś mnie weźmie samochodem do Krakowa do wówczas mogę dłużej zostać)
sobota - od. ok. 9.00 cały dzień i najprawdopodobniej noc
niedziela- cały dzień do 16.00

Do tej pory jestem umówiony na rozgrywki następujące:
sobota "po południu" - Here i Stand (leliwa, hubertok, Marcon, Raubritter i Anomander)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Leliwa »

Leyas pisze:Mnie niestety jednak nie będzie na Polach :/. Petru i Leliwo zagramy innym razem.
Ponieważ odpadł mi jeden z graczy mogę mieć trochę wolnego. Jakieś propozycje?

Może z Petru w Waszyngtona?
Albo z Monthionem w Ścieżki Chwały lub Zimną Wojnę?

Kto pierwszy się zgłosi ten lepszy.
Ostatnio zmieniony wtorek, 20 września 2011, 22:23 przez Leliwa, łącznie zmieniany 2 razy.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Bart11
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2007, 08:46
Lokalizacja: Bugaj Zakrzowski

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Bart11 »

Ja najchętniej zagrałbym w Orła i Gwiazdę. Moje doświadczenie w tej rozgrywce na razie tylko teoretyczne - brak u mnie przeciwników do partii.
Awatar użytkownika
Maćko
Sergent
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 13:18
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie Będzin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Maćko »

U mnie nawet bardzo teoretyczne :) Nigdy nie grałem dlatego chciałem poznać tą grę :)
W oczach mu męty i w głowie mu męty,
Tu i tam biega szalony.
- Warusie - woła - Warusie przeklęty!
Oddaj mi moje legiony!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Raleen »

Koledzy, jak macie to zabierzcie, może zagramy. W każdym razie rozejrzyjcie się czy ktoś bierze, żeby na miejscu nie okazało się, że nie ma.

I tak czy inaczej miło będzie Was widzieć (z Bartkiem się widziałem kiedyś nad Waterloo), Maćka nie widziałem jeszcze nigdy na oczy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Dajmiech »

Maćko,
Ja bardzo chętnie zagram w jakiegoś klasyka. Z tytułów, które wymieniłeś najchętniej w Ardeny :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Raleen »

Jedna uwaga: sam konwent czy organizator jako taki nie dysponuje tymi wszystkimi tytułami, które są na stronie PCH. Ja tam wypisałem to co jest/będzie najczęściej u nas grywane. Tak, że liczcie się z tym i zabierzcie ze sobą to co Was interesuje. W praktyce myślę, że będzie sporo atrakcji i dziś/jutro warto wszystko ostatecznie ustalić.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Monthion »

Leliwo bardzo chętnie zagram w Paths of Glory - pytanie kiedy będziesz/będziesz mógł ; piątek, sobota rano, sobota nocka, niedziela?

Silver jeśli nie masz kompletu do 4 w Orła i Gwiazdę to też byłbym chętny i ponowne pytanie kiedy możemy zagrać podobne możliwości jak u leliwy czyli piątek, sobota rano, sobota nocka, niedziela. Nie znam tej gry ale znalazłem instrukcje w pdf pytanie czy wersja 1.1 to najbardziej aktualna instrukcja Orła i Gwiazdy?


Ponawiam też pytanie czy jest coś chętny na Waterloo 1815 (lub ew. coś innego ze starych polskich heksówek) najchętniej w niedzielę.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Raleen »

Koledzy, ew. do przemyślenia jest drugi HIS w piątek, taki szkoleniowy, dla tych co by chcieli spróbować, zobaczyć jak to działa. Piszę to z tą myślą, że główny jest w sobotę. Bo właśnie jedna osoba się do mnie odzywała, czy by w piątek dało się zagrać. Zostawiam to pod rozwagę. Oczywiście to z innymi osobami - bierzcie pod uwagę, że poza graczami, którzy u nas się umawiają, na miejscu będą także inni.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
JB
Adjudant
Posty: 265
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: JB »

Ja chetnie zagram i w piatkowego HISa (jak bede to okolo 17-18) i sobotniego :) A jak sie nie uda w ktoregos, to wezme tez Struggle of Empires jakby kilka osob mialo wolny czas.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Leliwa »

JB ma hysia na punkcie HIS-a. :D
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Leliwa »

Monthion pisze:Leliwo bardzo chętnie zagram w Paths of Glory - pytanie kiedy będziesz/będziesz mógł ; piątek, sobota rano, sobota nocka, niedziela?

Silver jeśli nie masz kompletu do 4 w Orła i Gwiazdę to też byłbym chętny i ponowne pytanie kiedy możemy zagrać podobne możliwości jak u leliwy czyli piątek, sobota rano, sobota nocka, niedziela. Nie znam tej gry ale znalazłem instrukcje w pdf pytanie czy wersja 1.1 to najbardziej aktualna instrukcja Orła i Gwiazdy?


Ponawiam też pytanie czy jest coś chętny na Waterloo 1815 (lub ew. coś innego ze starych polskich heksówek) najchętniej w niedzielę.
Petru pierwszy potwierdził chęć gry, więc nie wiem czy da radę. Szkoda bo Ścieżki Chwały do tej pory znam jedynie z polskiej wersji bez pudełka. Zobaczymy jak się ostatecznie ułoży.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2011

Post autor: Silver »

Prosili mnie bym wziął Napoleonic Wars ale może ktoś z was ma tą grę w lepszym, nowszym stanie i przywiezie?
A może ktoś inny mógłby wziąć Orzeł i Gwiazda bo dla mnie to trochę kłopotliwe bo tu w Warszawie mam zaczętą rozgrywkę i musiałbym na nowo posegregować elementy tej gry a po Polach Chwały ponownie przygotować do zakończenia rozgrywki. oprócz tego chciałbym wziąć jeszcze parę innych wieloosobówek a pojemność i ciężar torby ograniczony.
To w końcu w piątek będzie 4-5 chętnych do Sword of Rome tylko od której godziny?
I co robić do tej 18:00?
Są podobno też chętni na piątek na HISa a wśród nich nawet Karol Madaj z IPNu jako początkujący; nie wiem czy wziąć mą samoróbkę.
W sobotę to chyba szykuje mi się SPQR tylko jeszcze nie wiadomo czy w 2, 3 lub 4 osobowym gronie; a może 2 bitwy po 2 osoby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”