IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Samuel »

Franek Strzała pisze: W Sekigahare chętnie zagram. Okazja będzie na pewno, bo to krótki tytuł. Zawsze chciałem poznać UKC i też chętnie zagram ale Samuelu, jeśli będzie okazja zagrać w coś na wielu graczy to wybacz ale…. Z drugiej strony RoR mi odpadł póki co. U mnie pewniaki wieloosobowe to na dzień dzisiejszy HIS i SA. Fajnie jeśli uda mi się zagrac w HISa 2 razy ale bez ciśnienia. Chętnie poznam też OLL.
UKC wezmę, ale z zagraniem może być kłopot jeśli nie znasz reguł bo, jak nadmieniłem, mogę być zbyt odmóżdżony, żeby kontrolować przebieg gry, a wcześniej wytłumaczyć reguły. Sekigahara jest prosta jak... (mniejsza co, w każdym razie jest prosta) więc tu nie będzie tego kłopotu. O braniu własnego egzemplarza HISa myślałem pod kątem odpalenia równoleglej rozgrywki z dociągnięciem adeptów / adeptek z szeregów ZHR, ale to może być marzenie ściętej głowy króla Karola :)
Darth Stalin pisze:Tą II punicką to z chęcią zobaczę, jak to działa.
To już szczyty prostoty, ale na szczęście wysiłek czasowy też nie duży, więc da się wytrzymać. :)
Franek Strzała pisze: Samuel pisał, że będzie dużo Harcerzy i Harcerek ( ze wskazaniem na drugi podmiot liryczny) wiec SA poleci na pewno. To dobra gra też dla "niewyjadaczy".
Ja bym z tą lirycznością w przypadku Harcerek nie przesadzał, możesz się srodze rozczarować. :D
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Przemos19 »

Ktoś wie jakie będą stoiska sklepowe z modelami, grami itp?
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Leliwa »

Z grami to na pewno Fort Gier. Chłopaki z FGH z Lublina na pewno też swoje gry będą sprzedawać.

O modelach się nie wypowiadam.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Franek Strzała »

Samuel pisze: Ja bym z tą lirycznością w przypadku Harcerek nie przesadzał, możesz się srodze rozczarować. :D
Pasztety małopolskie powiadasz…. :)
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Leliwa »

Franek Strzała pisze:
Samuel pisze: Ja bym z tą lirycznością w przypadku Harcerek nie przesadzał, możesz się srodze rozczarować. :D
Pasztety małopolskie powiadasz…. :)
Pasztety nie, raczej podfruwajki i kozy.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Franek Strzała »

leliwa pisze:
Franek Strzała pisze:
Samuel pisze: Ja bym z tą lirycznością w przypadku Harcerek nie przesadzał, możesz się srodze rozczarować. :D
Pasztety małopolskie powiadasz…. :)
Pasztety nie, raczej podfruwajki i kozy.
Z tymi podfruwajkami sugerujesz, że to jednak pasztety małopolskie drobiowe…?
pozdrawiam
Franek
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Samuel »

Och, raczej nie miałem na myśli liryczności wyglądu lecz zachowania (obawiam się, że nazbyt liryczne zachowania mogłyby być np. szybko i zdecydowanie przecięte harcerską finką :). Ale w końcu na to musimy być przygotowani przyjeżdżając na imprezę miłośników i miłośniczek historii wojskowości, w przeciwieństwie do rekonstruktorek harcerki przynajmniej zrobią to na trzeźwo ;) )
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Namek »

Franek Strzała pisze:Namek przyznam szczerze, że szanse marne na 5-6 osób. Póki co tylko my we dwóch wyraziliśmy cheć gry. Gdyby był pewny komplet to bym przysiadł na pewno do instrukcji. No chyba, że ktoś się jednak zadeklaruje i będzie komplet do gry. :)

Darth Stalin chcesz pograć czy tylko konsultować?
Trochę szkoda, w zeszłym roku z tego co pamiętam odbyła się rozgrywa w RoRa i chyba w pełnym składzie.
Niby na miejscu mogą się znaleźć chętni (nie wszyscy zaglądają regularnie na forum) ale z drugiej strony jednak faktycznie szkoda poświęcać czas na przygotowanie się do tłumaczenia gdy szanse na odpalenie gry są wątpliwe. Może jeszcze jutro się ktoś zgłosi w miarę wcześnie, jak nie to wolny czas poświęcam na odkurzenie zasad do innych tytułów.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: RyTo »

Silver pisze:Ryto - w razie czego ja mogę przywieść Cezara, tylko jaki scenariusz wybrać by się do tego jak najlepiej przygotować?
Z Wojen Domowych pamiętam jedynie jak wyglądał "przed laty" scenariusz pod Farsalos. Nie wiem dokładnie jak wyglądają pozostałe. Kojarzę może jeszcze Dyrrachium z jakiegoś raportu na BGG. Nie wiem, Silver, zdecyduj sam w sprawie scenariusza. Osobiście skłaniałbym się do takiego, gdzie będzie możliwość zagrania na więcej niż dwie osoby, bo jest szansa, że graczy GBoH w jednym miejscu i czasie zgromadzi się więcej... a do takich wieloosobówek mi się tęskni.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Samuel »

Namek pisze:Trochę szkoda, w zeszłym roku z tego co pamiętam odbyła się rozgrywa w RoRa i chyba w pełnym składzie.
Niby na miejscu mogą się znaleźć chętni (nie wszyscy zaglądają regularnie na forum) ale z drugiej strony jednak faktycznie szkoda poświęcać czas na przygotowanie się do tłumaczenia gdy szanse na odpalenie gry są wątpliwe. Może jeszcze jutro się ktoś zgłosi w miarę wcześnie, jak nie to wolny czas poświęcam na odkurzenie zasad do innych tytułów.
Wedle mojej wiedzy ma się pojawić Anders, który - jeśli w ogóle będzie mógł się zaangażować w rozgrywki - to RoR pewnie wytłumaczy i zagra, bo to jedna z jego ulubionych gier.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Leliwa »

RyTo pisze:
Silver pisze:Ryto - w razie czego ja mogę przywieść Cezara, tylko jaki scenariusz wybrać by się do tego jak najlepiej przygotować?
Z Wojen Domowych pamiętam jedynie jak wyglądał "przed laty" scenariusz pod Farsalos. Nie wiem dokładnie jak wyglądają pozostałe. Kojarzę może jeszcze Dyrrachium z jakiegoś raportu na BGG. Nie wiem, Silver, zdecyduj sam w sprawie scenariusza. Osobiście skłaniałbym się do takiego, gdzie będzie możliwość zagrania na więcej niż dwie osoby, bo jest szansa, że graczy GBoH w jednym miejscu i czasie zgromadzi się więcej... a do takich wieloosobówek mi się tęskni.
Aż mi szkoda że juz jestem umówiony. :cry:

Tak, od kiedy się pojawiam w Krakowie to Andrzej ciągle męczy tą Republikę Rzymską, żeby co rychlej upadła.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Leliwa »

RyTo pisze:
Silver pisze:Ryto - w razie czego ja mogę przywieść Cezara, tylko jaki scenariusz wybrać by się do tego jak najlepiej przygotować?
Z Wojen Domowych pamiętam jedynie jak wyglądał "przed laty" scenariusz pod Farsalos. Nie wiem dokładnie jak wyglądają pozostałe. Kojarzę może jeszcze Dyrrachium z jakiegoś raportu na BGG. Nie wiem, Silver, zdecyduj sam w sprawie scenariusza. Osobiście skłaniałbym się do takiego, gdzie będzie możliwość zagrania na więcej niż dwie osoby, bo jest szansa, że graczy GBoH w jednym miejscu i czasie zgromadzi się więcej... a do takich wieloosobówek mi się tęskni.
Na większe starcie to chyba Thapsus jest dobre bo tam brak jest jednolitego dowództwa optymatów no i jest król Juba ze słoniami.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Samuel »

OK, więc piszę, co pakuję: UKC, NPwS, Sekigahara, 2 Punicka, 2 de Mayo, samoróbkę napoleońską, samoróbkę OLL. Jeśli zdążę jutro przynieść, to dołożę 1989 i Hell's Gate. Co do No Retreat 1 dopytam RyTo.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Silver »

Rzeczywiście z tego GBOH Caesar to bitwa „Thapsus” jest ciekawa ze względu na różnorodność jednostek, ale opisana jest jako mocno wybalansowana na korzyść jednej ze stron - Cezara. Też warta uwagi byłaby „Munda”. Do obu bitew jest sporo czytania dodatkowych reguł.
Gdyby ktoś miał opis do bitwy „Charonea” (chyba to z dodatku Dictator) i przywiózł żetony falangi, rydwanów a najlepiej to miał odpowiednie żetony zapewne z tego dodatku „Dictator” bo potrzeba lekkiej, średniej i ciężkiej piechoty; to też chętnie piszę się na to. Ja jedynie z modułu Vassala mogę zrobić wydruk co do rozstawienia jednostek.
I jeszcze z dodatku Sertorian war są ciekawe bitwy: „Turis River” tylko potrzeba mapę Heraclea z SPQRa oraz „Segontia” i tu trzeba mapę Trebbia z SPQR.
Wszystkie te bitwy najłatwiej podejrzeć w module Vassala.
Jakbyśmy zdecydowali to przygotowałbym jednostki do błyskawicznego rozstawienia oraz warto wcześniej poczytać reguły danego scenariusza.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: IX Pola Chwały (26-28.IX.2014)

Post autor: Leliwa »

Silver pisze:Rzeczywiście z tego GBOH Caesar to bitwa „Thapsus” jest ciekawa ze względu na różnorodność jednostek, ale opisana jest jako mocno wybalansowana na korzyść jednej ze stron - Cezara. Też warta uwagi byłaby „Munda”. Do obu bitew jest sporo czytania dodatkowych reguł.
Gdyby ktoś miał opis do bitwy „Charonea” (chyba to z dodatku Dictator) i przywiózł żetony falangi, rydwanów a najlepiej to miał odpowiednie żetony zapewne z tego dodatku „Dictator” bo potrzeba lekkiej, średniej i ciężkiej piechoty; to też chętnie piszę się na to. Ja jedynie z modułu Vassala mogę zrobić wydruk co do rozstawienia jednostek.
I jeszcze z dodatku Sertorian war są ciekawe bitwy: „Turis River” tylko potrzeba mapę Heraclea z SPQRa oraz „Segontia” i tu trzeba mapę Trebbia z SPQR.
Wszystkie te bitwy najłatwiej podejrzeć w module Vassala.
Jakbyśmy zdecydowali to przygotowałbym jednostki do błyskawicznego rozstawienia oraz warto wcześniej poczytać reguły danego scenariusza.
W zasadzie cała ta gra jest przechylona ku stronie cezariańskiej, bo tak by wypadało historycznie i próżno tu szukać takiej bitwy jak np Gaugamela, gdzie obie strony mają swoje poważne szanse, co nie znaczy że nie może być fajnej zabawy (może z wyjątkiem Dyrrachium). Sertoriańskie bitwy są mniejsze, z tego co widziałem. Jak chcecie coś większego to Sentinum z SPQR byłoby OK, albo finałowa bitwa z Chandragupta (RyTo posiada)
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”