XI Pola Chwały

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Monthion »

Szkoda że Petru Raresowi nie uda się dotrzeć, kolejne odroczenie rozgrywki najpewniej o rok nie nastraja optymistycznie. Jest jednak pewien mały plus tej sytuacji, a mianowicie mam sobotę wolną. Już może nie całą, bo Namek się na rano do Race to Berlin zgłosił, ale ze dwie duże gry 1 vs.1, ew. jakieś wieloosobówki można by odpalić (nie licząc mniejszych). Opcji widzę kilka:
- Jakieś ciekawe dwu-osobówki: Twilight Struggle, Sekigahara, Hannibal: Rome vs. Carthage, Labirynth
- Wiedeń 1683 Dragona (moje marzenie od kilku konwentów, najlepiej na 4 osoby żeby w miarę szybko szło)
- Ostrołęka z Raleenem (i najlepiej kimś jeszcze żeby rozmyć odpowiedzialność za klęskę ;) )
- Wilderness War z Dajmiechem (wiem że od dość dawna ma ochotę zagrać czemu by nie teraz)
- Maria z Marconem (zdaje się że lubi i posiada, i pewno by się jeszcze ktoś na trzeciego mógł zmieścić)
- Here I Stand (mogę wziąć pod warunkiem że będą chętni, mogę zagrać, ale nie poprowadzę rozgrywki bo za mało razy grałem)

Tradycyjnie przypominam o przerywnikach które zabiorę: na Race to Berlin już jest chętny, wezmę też 2 de Mayo, Orły i rakiety oraz The First World War (trollu wyrażał zainteresowanie, może ktoś jeszcze?).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Raleen »

Monthion pisze:- Ostrołęka z Raleenem (i najlepiej kimś jeszcze żeby rozmyć odpowiedzialność za klęskę ;) )
Zapraszam, przede wszystkim baw się dobrze i ważne, żebyś jak najwięcej zobaczył i się nauczył jak gra działa :)

Będzie Jednorożec na pewno, może z nami zagrać. Może ktoś jeszcze się skusi. Nie lekceważmy też gości... :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Herman »

Może wezmę Struggle of Empires na sobotni wieczór? Ja i Gollum zawsze chętnie, będzie (?) JB i Rau, którzy też pewnie dali by się namówić. Maciunia też lubi ten tytuł.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Namek »

Monthion pisze:Szkoda że Petru Raresowi nie uda się dotrzeć, kolejne odroczenie rozgrywki najpewniej o rok nie nastraja optymistycznie. Jest jednak pewien mały plus tej sytuacji, a mianowicie mam sobotę wolną. Już może nie całą, bo Namek się na rano do Race to Berlin zgłosił, ale ze dwie duże gry 1 vs.1, ew. jakieś wieloosobówki można by odpalić (nie licząc mniejszych). Opcji widzę kilka:
- Jakieś ciekawe dwu-osobówki: Twilight Struggle, Sekigahara, Hannibal: Rome vs. Carthage, Labirynth
- Wiedeń 1683 Dragona (moje marzenie od kilku konwentów, najlepiej na 4 osoby żeby w miarę szybko szło)
- Ostrołęka z Raleenem (i najlepiej kimś jeszcze żeby rozmyć odpowiedzialność za klęskę ;) )
- Wilderness War z Dajmiechem (wiem że od dość dawna ma ochotę zagrać czemu by nie teraz)
- Maria z Marconem (zdaje się że lubi i posiada, i pewno by się jeszcze ktoś na trzeciego mógł zmieścić)
- Here I Stand (mogę wziąć pod warunkiem że będą chętni, mogę zagrać, ale nie poprowadzę rozgrywki bo za mało razy grałem)

Tradycyjnie przypominam o przerywnikach które zabiorę: na Race to Berlin już jest chętny, wezmę też 2 de Mayo, Orły i rakiety oraz The First World War (trollu wyrażał zainteresowanie, może ktoś jeszcze?).
Poza Wyścigiem byłbym również zainteresowany z zaproponowanych: HIS, Maria, Orły i Rakiety, ewentualnie Wiedeń.
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: maciunia »

A ja dalej szukam jakiegoś śmiałka na drugowojenne heksiki. Bardzo chętnie spróbuję A Victory Denied/Lost, ze swoich zasobów mogę zaproponować Ardennes '44, The Caucasus Campaign, Ukraine '44, Partizan. A może jacyś chętni na takiego starocia jak Kutuzov?
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
trollu
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 14 lipca 2012, 09:59
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: trollu »

Mogę zabrać Smute, tylko nigdy nie grałem i nie znam zasad.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Raleen »

To ja może, pomagając na ile potrafię, zagaję jeszcze raz temat, gier wieloosobowych, bo dobrze jakby zostały konkretniej poumawiane. Dziś wieczorem i jutro jest jeszcze czas by o tym pomyśleć. Propozycji padło sporo, mam nadzieję, że jak najwięcej z tego wypali.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Raubritter »

Herman pisze:Może wezmę Struggle of Empires na sobotni wieczór? Ja i Gollum zawsze chętnie, będzie (?) JB i Rau, którzy też pewnie dali by się namówić. Maciunia też lubi ten tytuł.
Pewnie i dałbym się namówić :-) Tylko JB znowu będzie mi podsrywał, bo w wieloosobowym grach zawsze mi podsrywa :-)
maciunia pisze:A ja dalej szukam jakiegoś śmiałka na drugowojenne heksiki. Bardzo chętnie spróbuję A Victory Denied/Lost, ze swoich zasobów mogę zaproponować Ardennes '44, The Caucasus Campaign, Ukraine '44, Partizan. A może jacyś chętni na takiego starocia jak Kutuzov?
Będę z moim kolegą, który próbuje wrócić do grania po długiej przerwie i zdecydowanie jest ze świata drugowojennych heksówek. Nie mogę za niego decydować, ale myślę, że potencjał jest :-)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Herman »

Raubritter pisze:
Herman pisze:Może wezmę Struggle of Empires na sobotni wieczór? Ja i Gollum zawsze chętnie, będzie (?) JB i Rau, którzy też pewnie dali by się namówić. Maciunia też lubi ten tytuł.
Pewnie i dałbym się namówić :-) Tylko JB znowu będzie mi podsrywał, bo w wieloosobowym grach zawsze mi podsrywa :-)
maciunia pisze:A ja dalej szukam jakiegoś śmiałka na drugowojenne heksiki. Bardzo chętnie spróbuję A Victory Denied/Lost, ze swoich zasobów mogę zaproponować Ardennes '44, The Caucasus Campaign, Ukraine '44, Partizan. A może jacyś chętni na takiego starocia jak Kutuzov?
Będę z moim kolegą, który próbuje wrócić do grania po długiej przerwie i zdecydowanie jest ze świata drugowojennych heksówek. Nie mogę za niego decydować, ale myślę, że potencjał jest :-)
Spokojnie spacyfikujemy JB.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Monthion »

Nie ma konkretnego zainteresowania Marią i HiS-em w sobotę (ani w ogóle niczym innym oprócz Ostrołęki) wobec tego będę się wbijał tak ok. 13.00, 14.00 do grających w Ostrołękę.
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Anders »

Ja bym chętnie zagrał VQ, a zamierzam wziąć RoRa i Punic Island, może jeszcze blue vs grey. Na RoRa w sobotę od rana może byliby chętni? Monthion?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Raleen »

Ja mam np. piątkowy wieczór wolny, będzie jeszcze w piątkowy wieczór Robert Sypek z FrankiemGiovanni, Pędrakiem i Maciunią.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Monthion »

Andrzeju dzięki za zaproszenie, ale Republic of Rome mnie nigdy nie pociągał więc w niego nie zagram. Za niecałą godzinę wyjazd, do zobaczenia na miejscu!
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Magnum-KR »

Dzięki! Kolejne Dni Chwały za nami. Chwała Organizatorom!
Serdeczne podziękowania także dzisiejszym "współgraczom" z The Napoleonic Wars.
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 478
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Monthion »

Udana impreza. Zagrałem w Orła i Gwiazdę (Leonardo), Orły i Rakiety (Mars Games), Race to Berlin (Leonardo), Ostrołękę (IW Erica) i Napoleonic Wars (GMT Games). Nie wszystkie rozgrywki udało się doprowadzić do końca, ale i tak dziękuję wszystkim współgraczom Namkowi, Raleenowi, Magnumowi_KR oraz szczególnie Pędrakowi który wytrwale tłumaczył zawiłości Race to Berlin odrywany od innych rozgrywek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”