XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
esstier
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 18 września 2022, 11:47
Been thanked: 1 time

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: esstier »

Razem z znajomym z chęcią dopiszemy się do ekipy sobotniej na War Rooma, a sam chętnie pogram również w Succesorów i Bayonets. (Zasady postaram się ogarnąć)
Z swojej strony zapakuje Sekigaharę, Napoleona 1815 i 878 inwazja na Anglię oraz Caesar Romę vs Gaul.
tomig
Caporal
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 17 grudnia 2019, 20:03
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 58 times
Been thanked: 41 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: tomig »

Witam serdecznie, mam pytanie, czy ktoś z okolic Głogowa lub Wrocławia będzie podróżować swoim pojazdem. Myślę o wyjeździe w piątek i powrocie w niedzielę. Jeśli tak to oczywiście złożę się na paliwo.
damian321
Caporal
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 20 października 2019, 16:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: damian321 »

Ponawiam pytanie, zabieram ze sobą te gry, jestem od piątku do niedzieli, ktoś chętny?
The Guns of Gettysburg
Wilderness War
Napoleon Against Europe
Path of Glory
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Samuel »

Master Yoda pisze: środa, 21 września 2022, 14:30 Gdybyś Samuelu zbierał graczy do Peryklesa (nie wiem na ile będziesz miał na to czas), to też chętnie się dosiądę.
Dziękuję za propozycję, Master Yodo, niestety jadę stosunkowo "na lekko" i nie zmieszczę Peryklesa, ponadto akurat na tym zlocie mam sporo dodatkowych obowiązków, więc wolę się nie umawiać na "na pewno". Jeśli, to celować będę w wielosobówki typu HIS lub krótkie gry typu "Sekigahara" (oba tytuły przywożę). Natomiast mam nadzieję, że coś uda się uskutecznić jesienią w Krakowie, pozakonwentowo.
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Master Yoda »

damian321 pisze: środa, 21 września 2022, 21:14 Ponawiam pytanie, zabieram ze sobą te gry, jestem od piątku do niedzieli, ktoś chętny?
The Guns of Gettysburg
Wilderness War
Napoleon Against Europe
Path of Glory
Czy nie grałem kiedyś z Tobą w Przemyślu w "The Guns of Gettysburg"? Mogę zagrać w sobotę rano, tylko musiałbyś mi przypomnieć zasady, bo z tego co pamiętam to dość oryginalna gra.
May The Force be with You
damian321
Caporal
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 20 października 2019, 16:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: damian321 »

Chętnie i przypomnę.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Leliwa »

damian321 pisze: środa, 21 września 2022, 21:14 Ponawiam pytanie, zabieram ze sobą te gry, jestem od piątku do niedzieli, ktoś chętny?
The Guns of Gettysburg
Wilderness War
Napoleon Against Europe
Path of Glory
Napoleona mam z dodatkowymi wodzami i scenariuszami z wcześniejszego okresu. Jestem chętny.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 196 times
Been thanked: 122 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Jakby ktoś jednak chciał się skusić na Aureę Mediocritas (mój prototyp HISopodbny o Europie Środkowej w XV wieku), to jest już rozłożony i bedę na miejscu nieco po 9.00
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: psborsuk »

Z przyczyn zdrowotnych niestety nie dane mi będzie dotrzeć. Czy ktoś z obecnych może powiedzieć, czy jest obecny twórca Epic Naval Battles, i dopytać o orientacyjny termin wydania gry?
Jankiel
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: środa, 31 sierpnia 2022, 18:12
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 6 times
Been thanked: 4 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Jankiel »

Mam prośbę, tutaj ekipa od War Rooma. Zgubiliśmy jedną kość, jeśli ktoś znalazł taką, proszę o kontakt.
Obrazek
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10536
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2083 times
Been thanked: 2812 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Byłem w sobotę. Ale było fajosko! Serdeczne dzięki dla Kamila Górki za kapitalną rozgrywkę w Budziszyn TiSu.
PS: 3 Armię Pancerną użyłem nieprawidłowo ;-).
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
JohnAddison
Carabinier
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2022, 18:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: JohnAddison »

Byłem i ja od piątku do niedzieli.
Dziękuję:
- Ryszardowi Kicie za organizację i dbanie o tych „nowych” żeby nie czuli się wyobcowani :)
- Tomkowi Macowi za D-Day and Beyond i pomoc w wyjściu ze strefy komfortu ww2, pokazaniu i wytłumaczeniu zasad gry Racławice Strategematy.
- Sławkowi Łukasikowi za podzielenie się swoją bardzo obszerną wiedzą i emocjonujący Budziszyn obfitujący w niekonwencjonalne zagrania (w tym jego autorską taktykę „pancernego węża 3A Panc” na północ od Chociebuża 😂).
Ostatnio zmieniony niedziela, 25 września 2022, 21:04 przez JohnAddison, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Khamul »

W tym roku wyjątkowo spokojniej i ciszej było na sali - zdecydowanie mniej zwiedzających ;). Intensywne, udane dwa dni grania. Podziękowania dla organizatorów (m.in. również za konwentowy czajnik ;)) i do zobaczenia za rok!
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10536
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2083 times
Been thanked: 2812 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

JohnAddison pisze: niedziela, 25 września 2022, 20:45 - Sławkowi Łukasikowi za podzielenie się swoją bardzo obszerną wiedzą i emocjonujący Budziszyn obfitujący w niekonwencjonalne zagrania ( w tym jego autorską taktykę „pancernego węża 3A Panc” na północ od Chociebuża 😂).
Serdeczne dzięki za grę i dyskusje.
Nota bene taktyka infiltracji się jakoś tam kłania ;-)

Jestem bardzo chętny na rewanż.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 518
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 196 times
Been thanked: 122 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

Bardzo dziękuję również za cały konwent. Niestety z powodów rodzinnych musiałem opuścić go w trakcie (za co szczególnie przepraszam ekipę, z którą grałem w HISa), a poza tym, początkowo nieco bałem się powtórki z Bydgoszczy, ale ostatecznie udało się parę rozgrywek.
Przede wszystkim jestem wdzięczny za piątkową partyjkę w mój prototyp o Macieju Korwinie - niestety swoim brzydkim zwyczajem nie pamiętam personaliów mojego rywala. Bardzo się cieszę, że udało się ograć ten projekcik, który sądząc po reakcji mojego współgracza, całkiem nieźle wypełnił swoje cele (gry klimatycznej, ale lekkiej, szybkiej i dynamicznej).
W sobotę oczywiście był HIS - chyba muszę sobie zrobić od niego przerwę, bo już mi się powoli przejada. Trochę żałuję, że nie próbowałem bardziej namówić Kolegów do mojego "Złotego Środka" - cóż, mam wielką nadzieję, że uda się to może na Strategosie.
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”