XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg)
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: środa, 10 lutego 2016, 01:06
Has thanked: 192 times
Been thanked: 117 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) »

dbj pisze: piątek, 16 września 2022, 16:08
Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) pisze: piątek, 16 września 2022, 10:36 Natomiast z moim "trzecim" polskim HISem - Aureą Mediocritas, jak już pisałem, bardzo chętnie bym podjął chętnych (od do 5) rozgrywką w sobotę rano. Jako że póki co nikt się nie zgłosił, to mam pewne obawy, czy nie będzie to mój trzeci konwent z rzędu gdzie takowych chętnych nie będzie i do rozgrywki nie dojdzie...
Jeżeli i tym razem nie uda się zagrać, to nie pozostanie mi nic innego, jak zaprosić Cię za rok do Muszyny, wtedy postaram się o odpowiednią ilość graczy.
Niestety w tym roku zdaje się, że termin mi wybitnie nie pasował, ale spróbuję w przyszłym się pojawić.
Patriae Commodis Serviens - Być Ojczyźnie pożytecznym (Dewiza Prymasowskiego Miasta Łowicza).
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: dbj »

Pogadamy w Niepołomicach.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Namek »

Raleen pisze: piątek, 16 września 2022, 10:29 Na sobotę proponuję umawiać się na wieloosobówki, bo będzie więcej osób i żeby nikt się nie nudził. Były wstępne przymiarki do HISa, jest też Virgin Queen w odwodzie z tego co mi wiadomo. Być może nawet więcej niż jedna rozgrywka. Niemal na pewno będzie rozgrywka w "Sukcesorów", którą poprowadzi dawno u nas niewidziany, a znany niektórym Daniel Budacz, mają 1-2 osoby, potrzebują jeszcze 2, może 3 osób. Być może będzie jeszcze jedna rozgrywka. Jeśli byliby chętni, można zrobić rozgrywkę w The Napoleonic Wars, ewentualnie moglibyśmy odświeżyć sobie Britannię. Man of Lowicz szuka chętnych do rozgrywki w swoją grę. Koledzy od War Rooma też szukają 1-2 osób. Tak, że zachęcam do przemyśleń i planowania.
Generalnie to na sobotni wieczór jestem dość otwarty na propozycje w co zagrać. Poza tym co wymieniłem wcześniej też by mógł być VQ czy Britannia, od biedy Sukcesorzy czy jeszcze raz Napoleoic Wars też mógłbym zagrać. Aha będę miał ze sobą Dark Summer tak więc ewentualnie też mógłbym zaproponować.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Raleen »

Informuję, że w sobotę wieczorem na kolację, w ramach darmowych posiłków dla zarejestrowanych uczestników, będzie potrawa z kuchni starożytnych - fasolada, czyli klasyczna zupa z fasoli z dodatkami. Będzie ona wydawana w budynku Izby regionalnej (budynek ten znajduje się przy ul. Zamkowej, w sąsiedztwie parku rozciągającego się obok zamku). To jest to samo miejsce, w którym wydawano kolację rok temu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Biały Vilk
Sous-lieutenant
Posty: 444
Rejestracja: poniedziałek, 23 marca 2009, 22:28
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 36 times
Been thanked: 59 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Biały Vilk »

Raleen pisze: sobota, 17 września 2022, 12:24 Informuję, że w sobotę wieczorem na kolację, w ramach darmowych posiłków dla zarejestrowanych uczestników, będzie potrawa z kuchni starożytnych - fasolada, czyli klasyczna zupa z fasoli z dodatkami. Będzie ona wydawana w budynku Izby regionalnej (budynek ten znajduje się przy ul. Zamkowej, w sąsiedztwie parku rozciągającego się obok zamku). To jest to samo miejsce, w którym wydawano kolację rok temu.
Hmm... ryzykowny manewr dla długodystansowych nasiadowców nad planszą i bitewnym stołem... Dobrze, że obok parku ;)
"Zjeżdżaj z drogi, ty gnojku!" - adm. Andrew B. Cunningham z pokładu "Warspite" do dowódcy HMS "Griffin", będącego na linii strzału
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Leliwa »

Raleen pisze: piątek, 16 września 2022, 10:29 Niemal na pewno będzie rozgrywka w "Sukcesorów", którą poprowadzi dawno u nas niewidziany, a znany niektórym Daniel Budacz, mają 1-2 osoby, potrzebują jeszcze 2, może 3 osób.
Daniel chce wejść w moje pantalony? Czy Ryszardzie zapomniałeś o mnie? Rozgrywkę w Sukcesorów prowadzę tradycyjnie ja i zapraszam wszystkich chętnych. Myślę, że bez zbędnych przygotowań chętni się znajdą. Oferuję najnowsze wydanie.
Co do HIS-a przypadek sprawił, że gdyby jakaś pełnoprawna i sprężysta rozgrywka się odbyła, na przykład z mym udziałem, to mogę zaoferować nagrodę książkową bardzo a propos tematu dla zwycięzcy. Gdybym sam wygrał reszta składa się na równowartość nagrody dla mnie. Takie wyzwanie...
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Raleen »

Mogą być dwie rozgrywki w Sukcesorów, nie mam nic przeciwko, co do HIS podobnie. Jeśli zaś chodzi o granie, warto prowadzić rozgrywki tak by nie ciągnęły się nadmiernie i doprowadzać je do końca, bo w przeciwnym razie może to zniechęcać niektórych (zwłaszcza, że w wieloosobówkach i tak trzeba dłużej czekać na swoją kolej niż w dwuosobówkach).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Leliwa »

Raleen pisze: niedziela, 18 września 2022, 19:35 Mogą być dwie rozgrywki w Sukcesorów, nie mam nic przeciwko, co do HIS podobnie. Jeśli zaś chodzi o granie, warto prowadzić rozgrywki tak by nie ciągnęły się nadmiernie i doprowadzać je do końca, bo w przeciwnym razie może to zniechęcać niektórych (zwłaszcza, że w wieloosobówkach i tak trzeba dłużej czekać na swoją kolej niż w dwuosobówkach).
Taką mam nadzieję, że Daniel wykaże się rzymską dyscypliną. Dawnymi czasy bywało różnie z Sukcesorami z jego udziałem.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Raleen »

Pełny program tegorocznych Pól Chwały:

https://polachwaly.pl/agenda
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Samuel »

Moja osobista prośba, jeśli ktoś zna, ma i lubi "Grandadę" Compassu, chętnie bym rzucił okiem na ten tytuł, to znaczy jest to obecnie pierwszy na liście nieznanych mi tytułów, które poznać chciałbym:)
RomJ
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 30 sierpnia 2022, 22:04
Has thanked: 1 time

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: RomJ »

Raleen pisze: wtorek, 13 września 2022, 21:04
HEXMAGAZINE pisze: wtorek, 13 września 2022, 19:07 Niestety w tym roku mnie nie będzie :( Firma w tym samym czasie zorganizowała wypad na Warmię... żałuję jak cholerka, szczególnie, że ktoś przymierzał się zagrać ze mną w Combat Commandera. Ale jakby co zapraszam na Strategosa, tam CC zawsze smakuje najlepiej.
Cóż poradzimy, takie życie. Mam nadzieję, że zobaczymy się na Strategosie. Koledzy zainteresowani Combat Commanderem mam nadzieję, że znajdą innego chętnego do gry, albo spróbują czego innego tym razem.
JohnAddison pisze: wtorek, 13 września 2022, 17:56
Raleen pisze: wtorek, 13 września 2022, 09:14 Coś wymyślimy. Na pewno dobrze będzie w tym tygodniu się na coś zdecydować. Zostanie jeszcze trochę czasu, można zasady doczytać.
Natomiast z gier TiS, możesz zabrać, jeśli masz, "Budapeszt". Będzie na imprezie Marcin Sowa, autor "Budapesztu" wydanego przez Mirage. Zawsze można go poprosić, żeby rzucił okiem, a że zna się na tematach węgierskich, bo wiele lat spędził w naszej ambasadzie w Budapeszcie, myślę, że może być to cenne.
Mogę wziąć oryginalny Budapeszt Mirage. Mam też Budapeszt TiS ale czy na pewno chodzi na tym konwencie o wytykanie błędów? ;) Pewnie i tak tego nie uniknę jak będę grał ze Sławkiem w Budziszyn więc wysłuchiwanie krytyki Budapesztu TiS to podwójna i niestrawna dla mnie dawka może być, wezmę ale z lekką dozą stresu :)
Starą grę w wersji Mirage'a to znamy dobrze, była kiedyś, nawet całkiem sporo, grywana na tym konwencie, natomiast nowa wersja nie. Zaproponowałem Ci jako ciekawostkę. Marcin Sowa raczej nie jest z tych co lubią się pastwić nad czymkolwiek, natomiast ma naprawdę dużą wiedzę i często nie jest to wiedza ogólnodostępna.
Cześć! Ja bardzo chętnie zagram z kimś w CC Europa. Czy jest jakaś lista gdzie można się umawiać?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Raleen »

Generalnie listą jest ten wątek. Prosiłem wszystkich, zwłaszcza tych, którzy szukają przeciwnika, żeby się tu wpisywali, podając jakie gry mają i w jakie chcą zagrać.
Aczkolwiek ze względu na to, że gier jest dużo, trzeba się liczyć z tym, że nie zawsze będą chętni do zagrania akurat w tę grę którą ktoś sobie upatrzył.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43333
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Raleen »

Jako, że czasu do imprezy zostało już niewiele, zachęcam jeszcze raz do zastanowienia się w co będziecie grali. Może warto odświeżyć sobie zasady którejś z gier. Po części to jest tak, że gracze umawiają się z góry, po części decydują się na miejscu. Z mojego doświadczenia wynika, że najlepsza jest metoda mieszana tzn. chociaż częściowo warto się umówić albo wybrać sobie jakieś tytuły gier, w które będziecie grali, po części zdać się na spontaniczność. Będziemy mieli trochę różnych gier i niektóre będzie można pożyczyć, ale żeby nie było nieporozumień, nie jest to tego rodzaju impreza, gdzie organizator dysponuje games roomem i dużą ilością gier, które każdy może wypożyczać. Tak samo nie zapewniamy z góry przeciwników do konkretnego tytułu, który ktoś sobie upatrzył. Podobnie jak większość imprez tego typu, tak i tą organizują i spotykają się na niej gracze, nie jest to impreza organizowana przez jakiś podmiot komercyjny. Kieruję to głównie do nowych osób. Ci, którzy już byli przynajmniej na jednej edycji, wiedzą jak to wygląda.

Ostatnie informacje organizacyjne:

Rejestracja uczestników znajduje się w biurze imprezy zlokalizowanym na zamku po przeciwnej stronie dziedzińca niż wejście na niego. Wszyscy, którzy zgłaszali się do mnie, powinni udać się tam najpierw by podpisać listę i dostać kupony na wyżywienie. Nasza grupa nazywa się "FORUM STRATEGIE".

Żeby uniknąć nieporozumień, co do darmowego noclegu w szkole, warto mieć oczywiście karimatę i śpiwór. Organizator zapewnia tylko miejsce do spania. Na miejscu są do wykorzystania prysznice.

Parking przy hotelu jest dla gości hotelowych i generalnie dla osób, które mają zgodę na korzystanie z niego. Wszyscy pozostali powinni parkować w innych miejscach np. przy ul. Spółdzielczej koło hipodromu jest parking, z którego można korzystać.

Jeśli pojawią się jeszcze jakieś sprawy organizacyjne, będę pisał do czwartku.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Leliwa »

Oferuję rozgrywkę w Napoleon Against Europe z uwzględnieniem scenariuszy fanowskich sprzed 1805 roku.
Ponadto Bayonets and Tomahawks
Amateurs to Arms
Gry z serii Blind Swords (ACW)
Tradycyjnie Sukcesorzy, Sword of Rome. Hannibal. Może tez być Wilderness War, Washington's War, Crusade and Revolution. Imperial Struggle. Wybierajcie.

Oczywiście moje wyzwanie dotyczące Tak Oto Stoję jest w pełni aktualne.
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 września 2022, 10:53 przez Leliwa, łącznie zmieniany 1 raz.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Master Yoda
Caporal
Posty: 53
Rejestracja: środa, 7 września 2016, 21:45

Re: XVI Pola Chwały (23-25.IX.2022)

Post autor: Master Yoda »

Wyjaśnia się trochę moja sytuacja co do uczestnictwa w wydarzeniu. Będę od soboty rano, oferuję rozgrywkę w starą, dobrą 8-) Wojnę Trzydziestoletnią (GMT). Oprócz tego Pax Renessaince 2 ed. lub gdyby ktoś szukał przeciwnika w jakąś grę o zasadach zbliżonych do Wojny Trzydziestoletniej, np. Wilderness War, WWII from Barbarossa to Berlin, Ścieżki Chwały, itp. Gdybyś Samuelu zbierał graczy do Peryklesa (nie wiem na ile będziesz miał na to czas), to też chętnie się dosiądę.
May The Force be with You
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”