XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
BartZ
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 7 kwietnia 2023, 17:19
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: BartZ »

Hej!
Dzieki wielkie za organizacje konwentu! Bardzo dziekuje za ww. rozgrywke w Friedrich’a, (gdzie “udowodnilem” ze da sie przezyc Prusami ok 10 rund przy niepotasowanych kartach :D), Ryszardowi za wprowadzenie w AFU (swietnie zrobiona pod katem mechaniki i atmosfery gra - natomiast “problemem” pod katem checi czestszego grania w ten tytul moze byc sama tematyka konfliktu, ktory toczy sie za nasza granica) i koledze z Fortu Gier za rozgrywke wprowadzajaca dot. symulacji konfliktu o Tajwan ktorego nazwy nie pamietam niestety ;) (bardzo przyjemny i stosunkowo prosty hex, zaryzykuje kontrowersyjnym twierdzeniem ze mechanika dosyc podobny do znanej mi serii Levy and Campaign).
Pozdrawiam!

Obrazek
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Silver »

Nie będę oryginalny jak napiszę, że takie spotkanie jest cenne: by nawiązać nowe kontakty, próbować zagrać w takie gry które ze stałymi znajomymi nie znalazły się wcześniej na stołach, pokazać i nauczyć innych gier z którymi się nie spotkali - może je potem kupią, skonfrontować strategie. Tak się tu właśnie działo.
Topolożek
Carabinier
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2022, 21:02
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Topolożek »

Konwent zacząłem od Wojny o Pierścień. Udało mi się dojść drużyną pierścienia do Mordoru i zniszczyć pierścień, jednak po drodze zginęli wszyscy towarzysze oprócz Gimliego. Dalej rozegrałem jeden etap w Pax Romana. Na koniec piątku zagrałem w Root. Sobotę zacząłem od The Republic of Rome. Następnie Quartermaster General: 1914. W pierwszej rozgrywce wygrałem Austro-Węgrami/Imperium Osmańskim automatem przy czwartym punktowaniu, w drugiej wygrałem Rosją też automatem, ale już przy trzecim punktowaniu z zajętym przeze mnie Berlinem. Koledzy musieli przez noc poćwiczyć, bo w niedzielę nie było już automatów. Pierwsza niedzielną partię wygrałem Francją/Włochami, chociaż Paryż został chwilowo zajęty przez Niemcy i potrzebna była pomoc Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, aby ich przepędzić. Czwartą wygrałem Rosją przy ostatnim punktowaniu. Potem jeszcze grałem w grę o hipotetycznym konflikcie na Tajwanie, nie pamiętam jej nazwy.
Chciałem podziękować organizatorom za organizację, współgraczom za rozgrywki (również te niedokończone), a Silverowi za transport.
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: psborsuk »

W tym roku miałem planszówkowy konwent. Najpierw w piątek z naszą ekipą rozegraliśmy starcie w Brotherhood&Unity, a sobotę spędziliśmy na nauce HISa. Duże podziękowania dla Silvera za udostępnienie gier, naukę, i olbrzymią dawkę cierpliwości (wiem, nie byliśmy najłatwiejszymi graczami ;)
Dodam tylko, że HIS trafił u nas na radar, i rozważamy zakup dla naszej ekipy.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Silver »

HIS trafia na radar a tymczasem cos podobnego i świeżutkiego się zbliża:
https://www.gmtgames.com/p-884-tanto-mo ... bella.aspx
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: psborsuk »

Nie wykluczam, jednak gra będzie musiała podpasować całej naszej ekipie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie – gry planszowe:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10581
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2103 times
Been thanked: 2831 times

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Niedawno dowiedziałem się kogo Japończycy określali mianem orłów morskich. To byli ich lotnicy marynarki. Tak więc tytuł sam się spasował do tematu. Główną rolę w grze z w lotniczym aspekcie spełnia lotnictwo Nihon Kaigun czyli marynarki japońskiej, nie tylko pokładowe, ale i bazujące na lotniskach lądowych (tzw. bazowe siły powietrzne). Gra wymusza to, do czego zmuszała rzeczywistość: do zdobywania lądu i budowy lotnisk. Bez tego Japończycy nie osłonią Rabaulu, a Alianci nie wykorzystają (z braku miejsca - dosłownie) posiadanej przewagi powietrznej.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie – panel dyskusyjny z Jarosławem Flisem i Markiem Simonitchem:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Maciej94
Sergent
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2018, 21:54
Has thanked: 67 times
Been thanked: 69 times

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Maciej94 »

Wrażenia jak zwykle mega. Poza tym chyba pierwszy konwent, na którym została zagrana każda z gier którą przytargałem. Wielkie podziękowania dla organizatorów i współgraczy. Piątek upłynął pod znakiem Salomonów, sobota - Ostrołęki, a niedziela Sukcesorów. W międzyczasie kilkakrotnie po nocach na odmulenie była wyciągana Sekigahara. Brat również się nagrał, z tego co zaobserwowałem to i w Imperial Struggle i Wojnę o Pierścień. Udało się również zdobyć autografy od Simonitcha, tak więc potencjalna wartość pudełek wzrosła ;).
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Samuel »

Koledzy,
jako organizator całości imprezy serdecznie dziękuję wszystkim przybyłym na PCh. Przepraszam, że nie zapewniliśmy pogody, ale w sumie sam poniosłem konsekwencje zdrowotne - mam nadzieję, że nie stało się to udziałem żadnego z Graczy. Cieszę się, że choć troszkę udało mi się pograć, choć właściwie tylko dwa tytuły ("Root" i "Sekigahara", nie licząc niedokończonej partii "Cezara"). Bardzo dziękuję współgraczom! Do zobaczenia w Krakowie w listopadzie, mam nadzieję!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie – diorama lądowania w Normandii 1944 (D-Day):

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=135
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 918 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Torgill »

Raleen pisze: poniedziałek, 2 października 2023, 07:40 Relacja z imprezy na Portalu Strategie – diorama lądowania w Normandii 1944 (D-Day):

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=135
W tym roku była jeszcze piękniejsza!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Raleen »

Relacja z imprezy na Portalu Strategie – gry bitewne:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=135
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: XVII Pola Chwały (22-24 września 2023)

Post autor: Leliwa »

Z gier niewidocznych na zdjęciach graliśmy też w "Banish the Snakes" w mieszanym towarzystwie polsko-ukraińskim. Partia pozostała niezakończona.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”