V Pola chwały

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

Czarku, będziesz miał Pragę?:)
Jaką Pragę? Prussia's Glory już nie mam, a ta z Clash of Arms się jeszcze nie ukazała.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

kristo.kk pisze:Sylwek jakiego dnia i o której jedziesz do Niepołomic?
Pojawiła mi się szansa na wyjazd i jeśli będę jechał to samochodem będę miał wolne miejscówki.
Sylwek w piątek z tego co wiem, ja podobnie, by być jak najwcześniej. Ten dzień dawno sobie zarezerwowałem, żeby mieć cały wolny.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Filip Apostoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 17:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Filip Apostoł »

Arteusz coś wspominał, że czekasz na coś z serii BAR, myślałem, że to może już to.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

BoAR, czyli Battles of American Revolution z GMT :) seria bardzo zacna, bardzo grywalna i jedna z lepszych taktycznych serii gier jakie znam.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Kristo.kk
Adjoint
Posty: 704
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Post autor: Kristo.kk »

Wyjazd zaplanowałem na piątek o 17:00 po pracy. Na miejscu będę około 21:00.
Jeśli są chętni zabrać się ze mną zapraszam. Mile widziana zrzutka na paliwo. XD
Awatar użytkownika
maly_kapral
Capitaine
Posty: 830
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 14:22
Lokalizacja: Kościan pod Poznaniem

Post autor: maly_kapral »

Chętnie dołożę się do paliwa samochodu jadącego z Poznania. Ktoś się samochodem wybiera??
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Na dziś dzień do spania w domku jest 6 osób, łącznie ze mną.

Potencjalnie są jeszcze 4 wolne miejsca, ale najchętniej przygarniemy tak ze 2 osoby :) .


Co do grania - informuję, że sale będą dostępne od 16-tej. Natomiast co do lokalizacji - w tym roku zaszły zmiany i jesteśmy w piwnicach. Tam gdzie rok temu byliśmy w piątek (ci co byli, pewnie pamiętają). Po sąsiedzku w stosunku do planszówek są figurki (OWW II czyli ekipa pod przewodem Przemosa i Borsuka), dalej nieopodal będzie wydawnictwo Polskie Gry Planszowe, a dalej, w Sali Renesansowej (tam gdzie rok temu) będzie stanowisko z grami komputerowymi portalu Valkiria. To jest wszystko co będzie w podziemiach. Na planszówki przeznaczone są bazowo dwie sale. Sądzę, że co najmniej jedną zapełnimy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Cisza »

Ja bym mógł się pisać do domku (jaki koszt?)

Jak z przejazdem?
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
Kristo.kk
Adjoint
Posty: 704
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Post autor: Kristo.kk »

Pytanie o przejazd kierujesz do mnie?
Jeśli tak to mam wolne miejsca.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Ja przyjadę sam (bez rodzinki) najchętniej jak najwcześniej w piątek, jeśli będą chętni do konkretnych rozgrywek wtedy.

Czym różni się to spanie „w domkach” od „szkolnego" – czy tym że jest kompletne łóżko i nie trzeba targać śpiwora?
I czy do takiego domku można przyjść grubo po północy po rozgrywkach?
Czy jest jeszcze jakaś alternatywa?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Cisza pisze:Ja bym mógł się pisać do domku (jaki koszt?)
Za noc rok temu było 20 zł. Może się w tym roku podnieść do 25, czyli za dwie noce 40-50 zł.

Pewnym minusem może być to, że trzeba się kawałek przespacerować.
Silver pisze:Czym różni się to spanie „w domkach” od „szkolnego" – czy tym że jest kompletne łóżko i nie trzeba targać śpiwora?

Dokładnie, przede wszystkim tym.

Dostajemy w piątek klucz i cały domek jest do naszej dyspozycji. Nie ma żadnych ograniczeń czasowych co do przychodzenia.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

To ja bym pisał się na domek jeśli można bo wtedy będę mógł wziąć więcej gier.
Tylko z drugiej strony jeśli jest 1 klucz i moja rozgrywka zakończy się bardzo późno w nocy to czy będzie się można dostać do wyrka grubo po północy?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ostatnio kończyliśmy rozgrywki w okolicach 1-szej. Bywało też, że koło 2-giej.

Jeden klucz niekiedy rzeczywiście bywał utrudnieniem, ale bez przesady.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

W tym roku będę tylko w sobotę - od rana do wieczora. Wezmę ze sobą wybór GBoH (plus kalkulator) + Racławice (Strategemata).
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Silver pisze:To ja bym pisał się na domek jeśli można bo wtedy będę mógł wziąć więcej gier.
Tylko z drugiej strony jeśli jest 1 klucz i moja rozgrywka zakończy się bardzo późno w nocy to czy będzie się można dostać do wyrka grubo po północy?
Co do domku musisz liczyć się z fatalnymi warunkami sanitarnymi... osobiście rok temu miałem traumę po wizycie w łazience... a kuchnia nie lepsza....
Dlatego w tym roku wybrałem Villę Ostoja tylko 90 zł za jedynkę i luksusy w porównaniu z domkiem...
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”