V Pola chwały

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Yautay
Sergent
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 20 marca 2010, 15:38
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Yautay »

Zatem, jeżeli tylko nie walnie grom z jasnego nieba - będziemy :)

BTW... Dołączam się do chętnych na SPQR - choć co prawda dotychczas dopiero studiuję przepisy.. :)

M
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Nie ma problemu - mogę przywieźć swój SPQR. Dodam do tego Combat Commandera (cześć, renald! :P ) i ewentualnie Carthage - choć pełnej punickiej raczej nie będę chciał grać:)

W każdym razie z wytłumaczeniem zasad na miejscu nie ma żadnych kłopotów. Moi koledzy wytrzymywali moje "prezentacje"/objaśnianie zasad. Mogę więc serdecznie zaprosić do stołu nawet bez wcześniejszej lektury "rulbuka". :D
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
renald
Sous-lieutenant
Posty: 409
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 23:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Post autor: renald »

RyTo, to fajnie. Ja chętnie zagram w CC.
Wyślę Ci w przyszłym tygodniu wiadomość, to może byśmy cyknęli jeszcze coś w wakacje.
Awatar użytkownika
Yautay
Sergent
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 20 marca 2010, 15:38
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Yautay »

RyTo pisze: Mogę więc serdecznie zaprosić do stołu nawet bez wcześniejszej lektury "rulbuka". :D
Dziękuję, mam nadzieję że będzie mi dane skorzystać z zaproszenia - właśnie czekam na przesyłkę z SPQR i zabieram się za odrabianie lekcji.. :)

M
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Jeżeli się będę mógł stawić na miejscu to też mogę przywieźć SPQR (może jakieś bitwy z "kupowanymi" jednostkami - wtedy może by dało się rozegrać na połączonych mapach potężniejsze zmaganie).
A może jeszcze War Galley
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Rzeczywiście, konwent to niezła okazja na spróbowanie "kupowanych" bitew. Hoplici kontra Rzymianie :) W każdym razie map mamy bez liku i nie jesteśmy skazani na "łysą Zamę". W takim razie spróbuję wziąć ze sobą kalkulatory, z których będzie można skorzystać bez połączenia z Internetem.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Filip Apostoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 17:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Filip Apostoł »

Mam szczerą nadzieję, że nic mi nie wypadnie i będę mógł zawitać na ten osławiony konwent:)
Standardowo już namawiam i proponuję Revolution: the Dutch Revolt ;D

Edit: Czy ktoś mógłby wziąć Clash of Monarchs? Byłbym skłonny przegrać z kimś w tą śliczną grę symulującą wyjątkowo ciekawy okres w dziejach Europy;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Filip Apostoł, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Konwent zbliża się wielkimi krokami, zostało 3 tygodnie z kawałkiem.

Proponuję już umawiać się na rozgrywki.

Jeśli ktoś jest zainteresowany noclegami, proszę się kontaktować ze mną. Jeśli ktoś chce nocować w szkole, także niech da znać, może być w tym temacie - to bardziej, żeby się zorientować, ilu Was będzie.

Na dniach wracamy też do spraw koszulek i innych...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Razer
Appointé
Posty: 44
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Razer »

Ja też się wybieram. Planuję być od soboty rano do niedzieli po południu. Grywam w gry Dragona/Hexagonu. Z chęcią zagram coś z Wielkich Bitew - Ardeny, Normandię, Stalingrad, Bagration, Budapeszt, Charków... . Może Polskę '39 obczaję do tego czasu. Ewentualnie coś B-35 ale na to może braknąć czasu, wszak będą inne atrakcje.

Ze trzy gry mogę zabrać ze sobą więc zapytuję czy są chętni na partyjkę w coś z ,,Dragona'' ? Kontakt ze mną w postach na PW lub GG

PS. Czy ktoś będzie nocował w Krakowie i własnym samochodem wracał w nocy Sob/Nie do Krakowa, bo chętnie bym się zabrał. Ostatni autobus z Niepołomic odjeżdża o 23.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Razer, na coś bardzo starego mógłbym się skusić. Mam na myśli np. stary Kock 1939, ale wiesz jaki mój los jako organizatora czasami bywa ;) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
chiapas
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: chiapas »

Po pierwsze witam wszystkich na forum :)
Po drugie mam pytanie : czy może ktoś z wybierający się na konwent z Warszawy i z powrotem ma jedno wolne miejsce w samochodzie? Oczywiście deklaruje partycypowanie we wszelkich kosztach.

pzdr
Awatar użytkownika
nazaa
Tribunus Angusticlavius
Posty: 692
Rejestracja: poniedziałek, 16 marca 2009, 16:38

Post autor: nazaa »

Razer pisze:PS. Czy ktoś będzie nocował w Krakowie i własnym samochodem wracał w nocy Sob/Nie do Krakowa, bo chętnie bym się zabrał. Ostatni autobus z Niepołomic odjeżdża o 23.
A który to jest? Ostatni jaki ja znalazłam odjeżdża o 22:05.
"Każda trudność zdawała się beznadziejna i nie do pokonania, bo nie było Aleksandra by ich z niej wydobyć" (Arrian VI, 12, 2)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Może chodzi o busy, bo one są lepsze od PKS-u.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Post autor: Marcon »

Byłby ktoś zainteresowany rozgrywką w Ścieżki Chwały? Jakby ktoś chciał zagrać w coś szybszego i prostszego to mogę przynieść Hannibala Barkasa (z chęcią bym spróbował zagrać w końcu na więcej niż 2 osoby ;) )
Awatar użytkownika
Filip Apostoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 17:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Filip Apostoł »

Jedzie ktoś z Lublina i ma wolne miejsce w aucie?
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Filip Apostoł, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”