Wiedźmin [Netflix]

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 105 times
Been thanked: 166 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: HoLi »

czarek0402 pisze: poniedziałek, 3 stycznia 2022, 21:29 Mi akurat Wiedźmin: Zmora Wilka podszedł! I tematyką, klimatem i wykonaniem. Lepsze niż Wiedźmin! Lubię anime. A oglądałem ich tylko kilka w życiu, w dzieciństwie! W głowie mam Berserka, Księżniczkę Mononokę, Ruchomy zamek Hauru, Szkarłatny pilot. ;)
Zgadzam się, że sam temat, klimat czy wykonanie nie było złe. Mnie standardowo rozłożyła na deski...fabuła i jej brak logiki :) . A szturm na Kaer Morhen przelał czarę goryczy :roll: .

Pozdrawiam

PS:
No ale brak logiki i totalny "fanfik" musi być, żeby ten film anime się z Netflixowym serialem zazębiał i łączył w całość (w końcu takie jest założenie :roll: ). Bo jakby ten film był fabularnie zrobiony tak jak trzeba i miał ręce i nogi, to by zbyt duży dysonans powstał :).
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
PzKpfw II

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: PzKpfw II »

czarek0402 pisze: sobota, 1 stycznia 2022, 17:40
czarek0402 pisze: środa, 29 grudnia 2021, 21:01 Po dwóch sezonach Wiedźmina Netflixa, nadal nie skończyłem pierwszego, którego już nie skończę i drugiego, którego być może skończę, uważam, że Wiedźmin jako film kinowy, pełnometrażowy hit jak i jako bardzo dobry wieloodcinkowy serial tv jeszcze nie powstał! Czekamy!! Kiedyś to nastąpi!!! :roll:
Przypomnę tutaj, ba, zapewne wiecie o nim i oglądaliście ten film, 2-3 lata minęło od premiery, dla mnie on jest lepszy niż serial Netflixa! Pomyślmy, co by było z większym budżetem? Rzeźnia. Dzisiaj ponownie go oglądałem. Polecam. ;) "Pół wieku poezji później" (Alzur's Legacy) w reżyserii Jakuba Nurzyńskiego https://youtu.be/5GLtk2cLRu4
Bardzo klimatyczna fanowska produkcja, przyjemnie się ogląda, choć trąci niskim budżetem, ale jakby pomyśleć co ci ludzie by zrobili dysponując połową tego co netflixy... szkoda gadać. Ale to zawsze lepiej wychodzi, jak robi się coś z serca, a nie tylko dla fejmu, lajków i kasy. To jak ze współczesną tzw. muzyką w porównaniu z klasykami lat 70 czy 80. Jak śpiewał Sidney, "starcie czołgu z liściem".
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: Telamon »

https://www.serialowa.pl/314651/wiedzmi ... Bi5_wV6Hw8

Showrunnerka vs krytyka = HEJT CRIME.
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 105 times
Been thanked: 166 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: HoLi »

Telamon pisze: wtorek, 18 stycznia 2022, 18:16 https://www.serialowa.pl/314651/wiedzmi ... Bi5_wV6Hw8

Showrunnerka vs krytyka = HEJT CRIME.
Dobre :) . Śmieszna ona trochę jest. Zresztą poniższy artykuł pokazuje jak można kłamać w żywe oczy, że serial ma opowiadać historię z książek.
https://www.ign.com/articles/the-witche ... eason-plan

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: cadrach »

Żeby nie było, że serial jest kiepski, bo nikomu się nie podoba i z tego powodu nie obejrzy:

Warto obejrzeć. Jakiś czas temu oglądałem pierwszy sezon i na pewno obejrzę drugi przy kolejnej subskrypcji Netflixa. Pierwszy sezon bardzo mi się spodobał. Moim zdaniem wypada lepiej niż np. Władca Pierścieni wg Jacksona. Zupełnie nie zgadzam się z krytykami. Świetnie się bawiłem. Na pewno obejrzę ponownie całość.

Zaś co do przytoczonego wyżej sporu nazwanego hejtkrajmem: widać nie tylko "święte księgi" mają swoich fundamentalistów. Te zwykłe też. Na szczęście moc czarodziejek jest wielka, są w stanie pokonać krytykę swoimi uśmiechami z ekranu monitora! ;-)
no school, no work, no problem
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 105 times
Been thanked: 166 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: HoLi »

cadrach pisze: środa, 19 stycznia 2022, 14:09 Żeby nie było, że serial jest kiepski, bo nikomu się nie podoba i z tego powodu nie obejrzy:

Warto obejrzeć. Jakiś czas temu oglądałem pierwszy sezon i na pewno obejrzę drugi przy kolejnej subskrypcji Netflixa. Pierwszy sezon bardzo mi się spodobał. Moim zdaniem wypada lepiej niż np. Władca Pierścieni wg Jacksona. Zupełnie nie zgadzam się z krytykami. Świetnie się bawiłem. Na pewno obejrzę ponownie całość.

Zaś co do przytoczonego wyżej sporu nazwanego hejtkrajmem: widać nie tylko "święte księgi" mają swoich fundamentalistów. Te zwykłe też. Na szczęście moc czarodziejek jest wielka, są w stanie pokonać krytykę swoimi uśmiechami z ekranu monitora! ;-)
Każdy ma prawo do swojej opinii i oczywiście serial może się podobać i podoba się ludziom. Moim zdaniem jako serial z kategorii generycznego fantasy to nawet jak najbardziej, natomiast jako serial, który ma oddać "ducha" Wiedźmina to słabiutko niestety. A szkoda bo fajny świat stworzył Pan Sapkowski, którego nie za bardzo czuć w tym serialu. W głównej mierze serialowy Geralt daje radę, a to dlatego, że Henry Cavill sam dba o to żeby tak było, bo zakładam się, że gdyby nie on to i samego Geralta by spaprali. A to pokazuje jak ciekawe mogły by być inne postacie, gdyby tylko bardziej trzymano się książek, tak jak z Geraltem postąpił odtwórca tej roli.

Pozdrawiam

PS: Dlatego też moim zdaniem jeśli ktoś kto nie czytał Sagi szuka serialu, który ukaże mu świat z książek, to niech lepiej przeczyta najpierw książki i ewentualnie potem obejrzy serial :) .
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: Telamon »

cadrach pisze: środa, 19 stycznia 2022, 14:09 Zaś co do przytoczonego wyżej sporu nazwanego hejtkrajmem: widać nie tylko "święte księgi" mają swoich fundamentalistów. Te zwykłe też. Na szczęście moc czarodziejek jest wielka, są w stanie pokonać krytykę swoimi uśmiechami z ekranu monitora! ;-)
To co widzimy w serialu nie ma wiele wspólnego z tym co zawarto w książkach. Co też zostało kilkukrotnie wspomniane w tym forumowym temacie. Krytycy to niekoniecznie 'fundamentaliści" ale zwykli konsumenci, którzy mają określone oczekiwania względem serialu po tym jak zapoznali się z Sagą. Serial przy książkach jest jakąś wersją demo, a nie były zbyt skomplikowane i praktycznie "same by się" zekranizowały. Co zresztą udowadnia odcinek pierwszy w którym zachowano sedno właściwego opowiadania.

Ja na pewno nie będę ponownie oglądał sezonu 2. Czekam teraz na następny sezon Snowpiercera.

Pociąg rusza za cztery dni! https://www.youtube.com/watch?v=Fu9rTyQRfeA

Może spróbuję odświeżyć sobie wcześniejsze sezony mojego serialowego faworyta (skoro "expanse" się definitywnie skończył).
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: adalbert »

Telamon pisze: wtorek, 18 stycznia 2022, 18:16 https://www.serialowa.pl/314651/wiedzmi ... Bi5_wV6Hw8

Showrunnerka vs krytyka = HEJT CRIME.
Tia, symboliczne przyrównanie swoich krytyków do hitlerowców i ostateczne argumenty "jestem silną i niezależną kobietą" oraz "nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji". Mój Boże...
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 105 times
Been thanked: 166 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: HoLi »

Tak przy okazji dla zainteresowanych link do świetnego moim zdaniem audiobooka (czy raczej słuchowiska :) ):
https://www.youtube.com/channel/UCB9sxs ... XPA/videos

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: elahgabal »

adalbert pisze: czwartek, 20 stycznia 2022, 10:02Tia, symboliczne przyrównanie swoich krytyków do hitlerowców i ostateczne argumenty "jestem silną i niezależną kobietą" oraz "nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji". Mój Boże...
O rany. Zwykła neomarksistka. Względnie inna silna, niezależna neobolszewiczka. ;)
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”