Wiedźmin [Netflix]

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: Sarmor »

czarek0402 pisze: piątek, 17 grudnia 2021, 20:26 Może zatem kolejne odcinki będą równie dobre.
Podobno scenarzyści totalnie odlecieli koło siódmego czy ósmego odcinka nowego sezonu. Żałuję, że nie ma jeszcze streszczeń na Wiki, bo ciekawi mnie, co tam się wydarzyło, a na oglądanie szkoda mi czasu (już pierwszy sezon był stratą czasu).
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: Hiena »

Jestem po dwóch odcinkach i mi się podoba.
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: brathac »

Hiena pisze: niedziela, 19 grudnia 2021, 20:12 Jestem po dwóch odcinkach i mi się podoba.
Mam podobne odczucia.
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2071
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 89 times
Been thanked: 192 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: adalbert »

Obejrzałem całość. W sumie mi sią podobało. Zaznaczam przy tym, że książki nie znam. Na dobrą sprawę to wszystko w tym sezonie kręci się wokół Ciri i ona jest główną bohaterką.
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 108 times
Been thanked: 166 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: HoLi »

Książki czytałem bardzo dawno temu, ale jak pamiętam to właśnie ta fabuła była taka trochę pokręcona, szczególnie na początku, kiedy to były takie przeskoki w czasie i czym dalej w las to wszystko się klarowało i układało w jedną spójną całość. Nie oglądałem jeszcze drugiego sezonu, ale pierwszy wydawał się właśnie całkiem podążający za wersją pisaną, a przynajmniej takie sprawił na mnie wrażenie :) .

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: Telamon »

W Sadze Ciri była - obok Geralta i Yennefer - główna bohaterką i otrzymała osobne rozdziały. Im późniejsze tomy tym było takich rozdziałów więcej.
Drugiego sezonu ciągle nie widziałem. Nie śpieszę się z tym.
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 108 times
Been thanked: 166 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: HoLi »

Telamon pisze: poniedziałek, 20 grudnia 2021, 10:53 W Sadze Ciri była - obok Geralta i Yennefer - główna bohaterką i otrzymała osobne rozdziały. Im późniejsze tomy tym było takich rozdziałów więcej.
Drugiego sezonu ciągle nie widziałem. Nie śpieszę się z tym.
Rzekłbym nawet, że cała historia w Sadze wokół Ciri się kręciła :) .

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2071
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 89 times
Been thanked: 192 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: adalbert »

Telamon pisze: poniedziałek, 20 grudnia 2021, 10:53 Drugiego sezonu ciągle nie widziałem. Nie śpieszę się z tym.
To może trochę poopowiadać? ;)
Tak w ogóle to dłuższy czas nie korzystałem w ogóle z Netflixa i nawet nie miałem świadomości, że zacząłem to oglądać praktycznie w dniu premiery.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: Telamon »

Jestem w połowie epizodu 1 sezonu drugiego. Nie jest źle. Przynajmniej sceny u Nivelena są całkiem dobrze zrealizowano (Kristofer Hivju ma talent do odgrywania tego typu postaci).
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 108 times
Been thanked: 166 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: HoLi »

Telamon pisze: wtorek, 21 grudnia 2021, 16:57 Jestem w połowie epizodu 1 sezonu drugiego. Nie jest źle. Przynajmniej sceny u Nivelena są całkiem dobrze zrealizowano (Kristofer Hivju ma talent do odgrywania tego typu postaci).
Pierwszy daje nawet radę. Ja obejrzałem póki co 2 odcinki i ten drugi to już brak słów moim zdaniem. Aż boję się co będzie dalej :( .

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: Telamon »

Pierwszy epizod zachował ducha i morał opowiadania "Ziarno Prawdy" (nawet jeżeli trochę zmieniono zakończenie). Czegoś takiego oczekiwałem po pierwszym sezonie.

Drugi epizod przejrzałem i pozostawiam na jutro. Eskel-leszy, burdel w Kaer Morhen, rozmnożenie Wiedźminów... Podobno nawet charakter "Papcia" Vesemira się zmienił.
Trochę się boję co ujrzę w późniejszych.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: Telamon »

W marszu obejrzałem też drugi. Może jeszcze zdołam dzisiaj trzeci pokonać.
Drugi nie stoi na tym poziomie co pierwszy ALE aż tak źle nie jest. Wątek elfi i leszy to zbyteczny "fanfik" ale szkolenie Ciri jest, wujek Vesemir też wypadł dość ok. Morału chyba brak, jakość dialogów także spadła.
Pomaga nie mieć żadnych oczekiwań wobec tego serialu.

Na Findabair wybrano całkiem ładną aktorkę, która wybija się urodą na tle typowych kobiet ukazywanych w tym serialu (były prostytutki w tym epizodzie. Dużo). Przynajmniej tutaj nie zawiedziono oczekiwań.
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 108 times
Been thanked: 166 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: HoLi »

Właśnie pierwszy fajnie rozbudził nadzieję, że to jednak jakoś książki będzie się trzymało. No ale z tą dodaną nie wiem po co (chyba tylko po to żeby odcinek był ciekawszy) fikcją w drugim odcinku to już poszli trochę za daleko (Eskel leszy, kurtyzany w Kaer Morhen). Nie rozumiem zabiegów typu uśmiercanie postaci, które uśmiercone zostać nie powinny itp. Mają Sagę więc po co coś na siłę zmieniają ?

"Gra o Tron" doskonale pokazał jak spadł poziom serialu kiedy filmowcy popuścili wodze fantazji kiedy materiał źródłowy się wyczerpał. W "Wiedźminie" mają cały materiał źródłowy, więc po co kombinować.

Pozdrawiam

EDIT: Z elfią czarodziejką to się zgodzę. Mi się dodatkowo podoba jej "dostojność" w sposobie bycia, która wskazuje na jej wysoki rodowód czystej krwi elfki.
Ostatnio zmieniony środa, 22 grudnia 2021, 11:00 przez HoLi, łącznie zmieniany 1 raz.
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: brathac »

Ja wczoraj skończyłem sezon. IMHO to akturat dobrze że jest nieco inny niż ksiażki, bo bym wiedział zawsze co bedzie w nastepnym odcinku, a tak historia poprowadzona jest nieco inaczej, mimo że generalnie toczy sie w te sama strone.
Awatar użytkownika
farmer
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 4 czerwca 2006, 12:47
Has thanked: 308 times
Been thanked: 74 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: farmer »

My, póki co, tylko po pierwszym odcinku - i tak jak u większości z Was, wrażenia pozytywne.
Choć, po prawdzie, nie mam co do serialu wygórowanych oczekiwań - pierwszy sezon uznaję za "w porządku". Szału nie było, ale katastrofy tysz nie :)
Chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”