Wiedźmin [Netflix]

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: Darth Stalin »

Jak dla mnie w sumie nie było źle - szkoda, że nie wzięli na warsztat najpierw wszystkich opowiadań (z tego byłyby dwa pełnokrwiste sezony przecież...), ale dobrze, ze starają się wykorzystać (chociaż czasem gooopio) postaci, które się w nich pojawiły (np. Istredd czy Stregobor - w opowiadaniach to byli de facto statyści, ale w serialu są IMHO OK).
Natomiast z ostatniego odcinka nie podobała mi się akcja z POKAZANIEM Emhyra i jego tekstem "znajdźcie moją [...]" - po co? To mogło jeszcze poczekać. Znaczy owszem, "rozwiązanie problemu z przywództwem" przez JCM Białego Płomienia etc. :) było OK, ale mógł to rozkazać nie pokazując twarzy. Już lepiej byłoby bardziej wyeksponować w scenie z "Matką Bezśmiertną", że owszem, matka Ciri się rozsypuje w proch (jak wszyscy inni - Calanthe, Myszowór), ale koleś stojący obok niej - jakoś nie za bardzo... Byłby IMHO lepszy twist.
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: sgr »

A mnie się podoba. Nie traktuję tego jak ekranizacji, bardziej jako serial fantasy nawiązujący do Sapkowskiego. Pomaga mi w tym fakt, że chociaż z Wiedźminem mi po drodze od konkursu w Fantastyce lata temu to nabożnego stosunku do niego nie mam. Drugi sezon jest - wg mnie - zdecydowanie lepszy niż pierwszy. Gra o Tron to nie jest, ale na tle innych dzieł SF/Fantasy wybija się pozytywnie (z małymi wyjątkami może). Został mi ostatni odcinek, położę dzieci i dokończę wieczorem, może nie czekam z wielką niecierpliwością, ale droga przez mękę to na pewno nie będzie (jak chcecie czymś we mnie zacząć rzucać, to na zachętę dodam jeszcze, że nawet serialowa Yennefer mi się coraz bardziej podoba :P ).
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 104 times
Been thanked: 166 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: HoLi »

sgr pisze: środa, 29 grudnia 2021, 17:52 (jak chcecie czymś we mnie zacząć rzucać, to na zachętę dodam jeszcze, że nawet serialowa Yennefer mi się coraz bardziej podoba :P ).
Herezja !!! :lol:
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
czarek0402
Sous-lieutenant
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 17:38
Lokalizacja: Dolnośląskie
Has thanked: 148 times
Been thanked: 20 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: czarek0402 »

Po dwóch sezonach Wiedźmina Netflixa, nadal nie skończyłem pierwszego, którego już nie skończę i drugiego, którego być może skończę, uważam, że Wiedźmin jako film kinowy, pełnometrażowy hit jak i jako bardzo dobry wieloodcinkowy serial tv jeszcze nie powstał! Czekamy!! Kiedyś to nastąpi!!! :roll:

Mi przykro, że Pan Sapkowski po Sezonie Burz nic już nie napisał, nie wydał dalszych, wcześniejszych i innych opowiadań, sag, historii o Geralcie z Rivii! :?
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 104 times
Been thanked: 166 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: HoLi »

Ja to padłem ze śmiechu jak zobaczyłem pierwszy wpis na dole tej petycji od fanów żeby Netflix zwolnił obecną showrunnerkę za to co ona robi z uniwersum Wiedźmina w swoim serialu :P .
Spoiler
Show
Obrazek
Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: Sarmor »

czarek0402 pisze: środa, 29 grudnia 2021, 21:01 Mi przykro, że Pan Sapkowski po Sezonie Burz nic już nie napisał, nie wydał dalszych, wcześniejszych i innych opowiadań, sag, historii o Geralcie z Rivii! :?
Mi przykro, że pan Sapkowski napisał Sezon Burz… (Chyba że prawdziwe są plotki, że Sezon Burz napisał za niego ktoś inny). :P
TheNode.pl – zapraszam!
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 104 times
Been thanked: 166 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: HoLi »

Nie wiem na jakich zasadach opiera się umowa pana Spakowskiego z Netflixem (czy kimkolwiek odpowiedzialnym za serial), ale mi jest przykro, że pozwala robić ze swojego dzieła to co się z nim robi w tym show Wiedźminopodobnym :cry: . Bo to jest moim zdaniem bardzo słaba adaptacja, ponieważ ona z książką nie ma praktycznie nic wspólnego, bo jako ktoś kto czytał książki widzę, że niby coś tam zahacza o fabułę z książki, to w ogóle nie jest to. Niczym po gryzie swojej ulubionej kiełbasy - przecież widzę, że flak ten co zawsze, ale z tym pysznym nadzieniem nadającym smak nie mam pojęcia co się stało :P . To już mogli stworzyć całkiem odrębną historię, a nie pokiełbasić to co jest w materiale źródłowym, czego ja właśnie nie rozumiem.

I zastanawia mnie też podejście showrunnerki, która rzekomo czytała Sagę i jest jej fanką, ale w ogóle nie ma do niej żadnego szacunku prowadząc ten serial jak prowadzi w obecnej postaci. Coś na zasadzie - nie no ja lubię Wiedźmina, czytałam książki, ale zrobię go po swojemu (czyli lepiej, czy co ?). Wchodzi widocznie zwykłe trzepanie kasy na tytule książki, który fakt faktem wypromował się na świecie dzięki grom, ale nic mu to nie ujmuje.

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: RAJ »

Sapek jest zapewne starym (73 lata) schorowanym alkoholikiem (sądząc po tym jak pił), który coś nowego wydał ostatni raz 9 lat temu. Imho on ma już na wszystko wyrąbane i po prostu chce dożyć do końca nie martwiąc się o kasę.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: Telamon »

Darth Stalin pisze: środa, 29 grudnia 2021, 09:35 Natomiast z ostatniego odcinka nie podobała mi się akcja z POKAZANIEM Emhyra i jego tekstem "znajdźcie moją [...]" - po co? To mogło jeszcze poczekać. Znaczy owszem, "rozwiązanie problemu z przywództwem" przez JCM Białego Płomienia etc. :) było OK, ale mógł to rozkazać nie pokazując twarzy. Już lepiej byłoby bardziej wyeksponować w scenie z "Matką Bezśmiertną", że owszem, matka Ciri się rozsypuje w proch (jak wszyscy inni - Calanthe, Myszowór), ale koleś stojący obok niej - jakoś nie za bardzo... Byłby IMHO lepszy twist.

Z całą pewnością. Problem w tym iż to byłoby zbyt finezyjne zagranie, które z całą pewnością wykracza poza możliwości obecnej showrunerki.
Spodziewam się sporej redukcji ekipy magów w sezonie II. O ile znów nie wjedzie "wizja autorska" i kolejna "matka bezśmiertna". Król Gonu mógł przynajmniej wyglądać jak upiór bo w sumie w tym momencie też ujawniono jakąś tajemnicę (dla garstki widzów nie znających książek bądź gier).
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: RAJ »

Zapominasz dla kogo to jest. Ma być prosto, żeby głąby nie musiały się domyślać.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 104 times
Been thanked: 166 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: HoLi »

Jakbym miał ocenić ten serial jako po prostu najzwyklejszy serial fantasy, nie mający nic wspólnego z Wiedźminem, to większość tego co się w nim dzieje się kupy nie trzyma. Tutaj w fabule jest tyle nielogicznych rzeczy, że aż głowa boli. W kolejnych sezonach będą się to starali jakoś sklejać w logiczną całość czy jak?
Mnie zdumiała jedna ze scen gdzie elfia czarodziejka po stracie swojego dziecka morduje dzieci w dzień i wewnątrz miasta? A gdzie straż, wojsko, jak tam się dostali ? Po prostu elfie komando wmaszerowało sobie przez widocznie niestrzeżoną bramę, gania sobie po ulicach i robi co chce. Szkoda gadać :D .

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
czarek0402
Sous-lieutenant
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 17:38
Lokalizacja: Dolnośląskie
Has thanked: 148 times
Been thanked: 20 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: czarek0402 »

czarek0402 pisze: środa, 29 grudnia 2021, 21:01 Po dwóch sezonach Wiedźmina Netflixa, nadal nie skończyłem pierwszego, którego już nie skończę i drugiego, którego być może skończę, uważam, że Wiedźmin jako film kinowy, pełnometrażowy hit jak i jako bardzo dobry wieloodcinkowy serial tv jeszcze nie powstał! Czekamy!! Kiedyś to nastąpi!!! :roll:
Przypomnę tutaj, ba, zapewne wiecie o nim i oglądaliście ten film, 2-3 lata minęło od premiery, dla mnie on jest lepszy niż serial Netflixa! Pomyślmy, co by było z większym budżetem? Rzeźnia. Dzisiaj ponownie go oglądałem. Polecam. ;) "Pół wieku poezji później" (Alzur's Legacy) w reżyserii Jakuba Nurzyńskiego https://youtu.be/5GLtk2cLRu4
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 104 times
Been thanked: 166 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: HoLi »

czarek0402 pisze: sobota, 1 stycznia 2022, 17:40 Przypomnę tutaj, ba, zapewne wiecie o nim i oglądaliście ten film, 2-3 lata minęło od premiery, dla mnie on jest lepszy niż serial Netflixa! Pomyślmy, co by było z większym budżetem? Rzeźnia. Dzisiaj ponownie go oglądałem. Polecam. ;) "Pół wieku poezji później" (Alzur's Legacy) w reżyserii Jakuba Nurzyńskiego https://youtu.be/5GLtk2cLRu4
Oglądałem, naprawdę daje radę :) .

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 104 times
Been thanked: 166 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: HoLi »

Obejrzałem dziś Netflixowy film anime "Wiedźmin: Zmora Wilka". Po obejrzeniu tego, jestem pewien, że Netflix nie podołałby żeby stworzyć serial o Wiedźminie nawet jako odrębną historię tylko nawiązującą do Sagi (czy nawet o nią zahaczającą). Atak na Kaer Morhen (i nie tylko) ze Zmory Wilka rozwiał moje wątpliwości i stał się na dziś moją zmorą :shock: .

Po tym co do tej pory zaserwował Netflix, to nawet nie chcę sobie wyobrażać co to będzie ten cały zapowiadany serial "Wiedźmin: Rodowód Krwi".

I teraz argument showrunnerki, że serial o Wiedźminie ma nawiązywać zarówno do Zmory jak i do Rodowodu Krwi i łączyć to w jakąś jedną całość ma jak najbardziej sens, bo to się wszystko razem (jak i sama "adaptacja" Sagi) po prostu kupy nie trzyma :lol: .

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
czarek0402
Sous-lieutenant
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 17:38
Lokalizacja: Dolnośląskie
Has thanked: 148 times
Been thanked: 20 times

Re: Wiedźmin [Netflix]

Post autor: czarek0402 »

Mi akurat Wiedźmin: Zmora Wilka podszedł! I tematyką, klimatem i wykonaniem. Lepsze niż Wiedźmin! Lubię anime. A oglądałem ich tylko kilka w życiu, w dzieciństwie! W głowie mam Berserka, Księżniczkę Mononokę, Ruchomy zamek Hauru, Szkarłatny pilot. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”