Battlestar Galactica

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Re: Battlestar Galactica

Post autor: Leyas »

Bardzo dobry serial sci-fi. Kto nie oglądał temu również polecam. Fakt, że był kręcony w 1. dekadzie XXI wieku sprawił, że jak większość seriali w tamtym czasie ma dużą liczbę odcinków (prócz 1. każdy sezon ma ich 20). Do tego dochodzi to, że w sezonie jest kilka odcinków zapychaczy, takich jak np. co się działo dzień przed atakiem, albo odcinek z cyklu jeden dzień z życia wybranego bohatera. Generalnie dla fanów serialu to dodatkowe "smaczki", ale patrząc na całość to są to typowe zapychacze twórców w zasadzie bez wpływu na główny wątek. Nużyły mnie trochę również ujęcia "kosmiczne", takie jak setny raz powtarzana ta sama sekwencja startowania Viperów lub bitwa między myśliwcami, strzelanie z dział itd. Mogli trochę to urozmaicić bardziej. Ale generalnie istotę stanowi to co dzieje się na Galactice - relacje i różnego rodzaju intrygi między bohaterami.

Jeśli chodzi o grę planszową to jestem jej fanem jak Sylwek i jeśli ktoś nie grał to polecam. Mnie w zasadzie gra i osoba ją prowadząca zachęciła do obejrzenia serialu. A jak obejrzałem serial to jeszcze lepiej zrozumiałem grę. Bardzo dobrze został oddany klimat z serialu.
Ave Caesar... Fame & Glory
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”