Pałac Putina

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Pałac Putina

Post autor: Raleen »

Obejrzałem póki co kawałek, zapowiada się świetnie:

https://www.youtube.com/watch?v=ipAnwilMncI

Dziś (niedziela) ma lecieć w TVP Info o 23.30. Późno, ale pewnie będzie po polsku (na YT jak widać jest po rosyjsku i z angielskim tłumaczeniem w podpisach).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Pałac Putina

Post autor: Raleen »

Film ma już ponad 100 mln wyświetleń. W naszej TV puszczano go po raz drugi (fragmenty) i była dyskusja (przed chwilą się skończyła).

Jak Wasze wrażenia? Nie wierzę, że nikt nie oglądał.

Choć z drugiej strony rozumiem, niby z grubsza wiadomo jak to jest w Rosji, i co tu komentować...

Zastanawiam się jednak nad powrotem Nawalnego do Rosji. Po emisji tego filmu... albo jest odważny albo szalony, bo że mu nie dadzą spokoju, to pewne. Z drugiej strony nie ma wyjścia, bo nie da się kierować protestami przeciwko władzy z zagranicy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 154 times

Re: Pałac Putina

Post autor: Ulysses »

Tutaj całość

https://www.youtube.com/watch?v=NWDMYZymEM8&t=3787s

Bardzo sprawnie zrobione. Chyba nikt nie ma złudzeń (w tym Rosjanie) jak to wszystko w Rosji działa. Nawet jeśli tylko 10 proc tego to prawda to skala tego interesu jest jednak niesamowita. Najciekawsze pytanie: w co gra Nawalny? I kolejne pytanie, czy gdyby jakimś cudem doszedł do władzy to byłoby to dobre dla Polski?
Awatar użytkownika
El Caudillo
Wachmistrz
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 04:31
Has thanked: 25 times
Been thanked: 26 times

Re: Pałac Putina

Post autor: El Caudillo »

Tak, sprawnie wyprodukowany film. Oglądałem kilka innych o Putinie i jego miliardach. Co wyróżnia produkcję fundacji Navalnego - dużo szczegółów osobowych dotyczących "gangu" P. Zbóje dostają nazwiska i twarze. Sama wizualizacja pałacu - efekciarska i na pewno kosztowna.

W szerszym kontekście, "szarża" Navalnego, choć podobnie efektowna jak jego film - czy rzeczywiście mogła przynieść jakiś większy efekt? Ja bym na zbyt wiele nie liczył. Szkoda człowieka, bo rzeczywiście odwagi trudno mu odmówić. Ale oczy jego żony na lotnisku, jak go skuwali. Być może ostatni raz widziała go wtedy na wolności żywego. Po 3 latach gułagu - jeżeli przeżyje - ciekawe co z niego zostanie...
Warto połączyć fakty z filmu z innymi danymi jak na przykład badania Ośrodka Centrum Levady: ok 2015 w całe Federacji Rosyjskiej ponad 70% urzędników wyższego i najwyższego szczebla to byli oficerowie KGB i FSB. Czyli kolejne gałęzie "gangu"...
Na koniec, żeby nie przynudzać, wydaje nam się, że można racjonalnie oceniać to co tam się dzieje, że P. będzie prowadził rachunek zysków i strat w sprawie Navalnego? Nie przeceniałbym zdrowego rozsądku w kontekście tego miejsca na Ziemi. Jak mawiają sami Rosjanie "Rosja to stan umysłu"...
To był mój błąd. Rosja straciła co najmniej 150 000 zabitych. Dla każdego innego kraju takie ofiary oznaczałyby koniec wojny (..)

Gen. Walerij Załużny o przyczynach niepowodzeń letniej ofensywy armii ukraińskiej.
Awatar użytkownika
El Caudillo
Wachmistrz
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 04:31
Has thanked: 25 times
Been thanked: 26 times

Re: Pałac Putina

Post autor: El Caudillo »

Raleen pisze: sobota, 30 stycznia 2021, 22:02
Zastanawiam się jednak nad powrotem Nawalnego do Rosji. Po emisji tego filmu... albo jest odważny albo szalony, bo że mu nie dadzą spokoju, to pewne. Z drugiej strony nie ma wyjścia, bo nie da się kierować protestami przeciwko władzy z zagranicy.
Ja myślę, niestety, że wykonał samobójczy atak wiedząc, że nie ma miejsca, w którym może się ukryć. Wszyscy znamy sprawę Litwinienki i Skripala. Więc zamiast każdego dnia oglądać się przez ramię i pić kawę tylko z termosu, który sam wcześniej napełnił w domu - postanowił wziąć sprawę w swoje ręce. Liczac tak naprawdę na cud.
Ciekawe co teraz z Nord Stream 2. Business as usual?
To był mój błąd. Rosja straciła co najmniej 150 000 zabitych. Dla każdego innego kraju takie ofiary oznaczałyby koniec wojny (..)

Gen. Walerij Załużny o przyczynach niepowodzeń letniej ofensywy armii ukraińskiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”