32 miliony Polaków zgłosi swoje prywatne poprawki. Film z planu "Pana Wołodyjowskiego"

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2081 times
Been thanked: 2810 times

32 miliony Polaków zgłosi swoje prywatne poprawki. Film z planu "Pana Wołodyjowskiego"

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: 32 miliony Polaków zgłosi swoje prywatne poprawki. Film z planu "Pana Wołodyjowskiego"

Post autor: sgr »

Aleś trafił z tym filmikiem :). Od kilku dni się zabieram za oglądanie trylogii, tylko nie wiem od której części zacząć ;).
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2081 times
Been thanked: 2810 times

Re: 32 miliony Polaków zgłosi swoje prywatne poprawki. Film z planu "Pana Wołodyjowskiego"

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

sgr pisze: wtorek, 2 marca 2021, 13:08 Aleś trafił z tym filmikiem :). Od kilku dni się zabieram za oglądanie trylogii, tylko nie wiem od której części zacząć ;).
Jak to od której? Od sierżanta Mieczysława Pawlika z 301 dyonu bombowego!
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: 32 miliony Polaków zgłosi swoje prywatne poprawki. Film z planu "Pana Wołodyjowskiego"

Post autor: sgr »

Pawlika czy Pawlikowskiego?
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: 32 miliony Polaków zgłosi swoje prywatne poprawki. Film z planu "Pana Wołodyjowskiego"

Post autor: Leliwa »

Takie zdrobnienie. Nie oglądaj, tylko przeczytaj. Serial Komorowskiego się broni ale Hoffman na potrzeby filmu tak fabułę pociachał, szczególnie w Potopie, że trudno czasem oglądać wrażliwemu historycznie człowiekowi. No i Benoit jako Luśnia lepszy od Lutkiewicza, podobnie jak Łapicki od Nowickiego, który jako rycerz gorzej się sprawdza niż jako Wielki Szu. Ogniem i mieczem jest staczaniem się dalszym po hoffmanowskiej równi pochyłej.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: 32 miliony Polaków zgłosi swoje prywatne poprawki. Film z planu "Pana Wołodyjowskiego"

Post autor: sgr »

Oj, ale ja i oglądałem i czytałem oczywiście, choć oglądałem całość ostatnio bardzo dawno temu (pewnie w okolicach OiM więc w 1999). Nie mam ochoty na czytanie, chcę obrazki :P
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: 32 miliony Polaków zgłosi swoje prywatne poprawki. Film z planu "Pana Wołodyjowskiego"

Post autor: Leliwa »

W Potopie ciekawe są oprócz Wichniarza i Łomnickiego, oraz Olbrychskiego, który charakterem zwichrowanym pasował do Kmicica, niektóre role drugoplanowe, Kiemlicze, Soroka, polski Estończyk o indiańskim nazwisku jako Józwa Butrym Beznogi. Choć swoją droga bardziej lubiłem na ekranie oglądać Teleszyńskiego niż Olbrychskiego.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”