Napoleon (reż. R. Scott)

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: Raleen »

Nowy film Ridleya Scotta, ma być na jesieni (w listopadzie):

https://film.interia.pl/wiadomosci/news ... Id,6697406

W tytułowej roli ma wystąpić Joaquin Phoenix, znany m.in. z "Gladiatora".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: sgr »

Super, ale mam wrażenie, że im większy film tym gorzej Ridleyowi idzie, szczególnie ostatnio. Kameralne historie opowiada fajnie, ale jak robi kino epickie to wychodzi przekombinowane i naiwne. Niemniej bardzo będę się cieszył jeśli okaże się, że mylę się w jego ocenie. Osobiście wiążę większe nadzieje ze Spielbergiem, bo zdaje się, że ma kręcić według scenariusza i pomysłów Kubricka, więc (o ile nie odejdzie zbytnio od oryginalnego scenariusza) może być bardzo ciekawie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: Raleen »

Ja aż tak bardzo go nie śledzę, więc dzięki za ostrzeżenia ;). Pamiętam oczywiście i znam "Gladiatora", ale to było już dość dawno temu. Zobaczymy, postać Napoleona zawsze przyciąga, ale bezkrytycznym fanem raczej nie będę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
damian321
Caporal
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 20 października 2019, 16:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Napoleon 2023

Post autor: damian321 »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

K.... boję się
Sapieha
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 26 marca 2022, 12:56
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: Sapieha »

damian321 pisze: środa, 12 lipca 2023, 06:45 Obrazek

Obrazek

Obrazek

K.... boję się
Czego dokładnie się obawiasz? To, że Scott pozwolił sobie na odstępstwa od rzeczywistości, to pewne. Pytanie tylko jak daleko się posunął.
damian321
Caporal
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 20 października 2019, 16:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: damian321 »

Że Józefina wyglada jak feministka.
Jakaś losowa szarża Napoleona a pominie Arcole lub Arcis.
Ukryte armaty i jezioro, o którym niby nie wiedzieli
Sapieha
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 26 marca 2022, 12:56
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: Sapieha »

damian321 pisze: środa, 12 lipca 2023, 20:24 Że Józefina wyglada jak feministka.
Jakaś losowa szarża Napoleona a pominie Arcole lub Arcis.
Ukryte armaty i jezioro, o którym niby nie wiedzieli
O bitwach się nie wypowiem, bo oprócz tych najważniejszych to innych nie znam, więc się nie wypowiem. Czasy napoleońskie nie znajdują się w kręgu moich zainteresowań. Natomiast ciekawi mnie czy w ogóle pojawi się wątek Polaków. Jeżeli film ma się koncentrować m.in: wokół kobiet cesarza, to brak jego polskiej kochanki będzie dziwny.

"Że Józefina wygląda jak feministka."- ta kobieta to Józefina? :o Pięknością to może nie była ale nie sądzę, aby w tamtych czasach arystokratka miała taką fryzurę.
damian321
Caporal
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 20 października 2019, 16:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: damian321 »

No to Józefina.
A jak wyglada już lepiej to jest młodsza od Napoleona a on był 6 lat młodszy. Taki ruchacz.
A kobiety istotne w jego życiu były generalnie dwie. Józefina i Walewska. No i trochę Austriaczka. A zwłaszcza z Józefina jego relacja była skomplikowana i dojrzała.
Ale film ma 2,5 h. Za mało czasu na to.
Sapieha
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 26 marca 2022, 12:56
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: Sapieha »

To, że Napoleon był młodszy od Józefiny to wiem ale czy przeciętny widz też będzie to wiedział? Nie sądzę. Zresztą, angaż Phoenixa (z całym szacunkiem dla warsztatu aktorskiego) jest dziwny, bo, co by nie mówić - on jest za stary na tę rolę. Angaż trzydziestolatka (wraz z odpowiednią charakteryzacją) byłby odpowiedniejszy.

Co do relacji z kobietami to może być tak, że Walewska będzie po prostu jakąś kochanką i tyle, bez wdawania się w szczegóły. Więcej szczegółów spodziewałbym się po Austriaczce (w końcu urodziła mu syna).

Szkoda, że film ma mieć tylko 2,5h. Nie obraziłbym się nawet na 4 :) Ale problem z ukazaniem sylwetki Napoleona jest podobny jak z filmem (i królem) o Aleksandrze Wielkim (lubię ten film z 2004 r.). Ich życiorysy były tak zawiłe, obfite w zwroty akcji itp., że pełną sprawiedliwość oddałby serial (i to co najmniej z kilkoma sezonami), zrobiony z takim rozmachem, jak robi to HBO.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3968 times
Been thanked: 2527 times
Kontakt:

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: Raleen »

Powiem szczerze, że mnie też Józefina zadziwia tzn. gdybyście nie napisali nie wpadłbym na to, że to ona. Niby można ją trochę w tym kierunku robić, bo ona jak na swoją epokę była "postępowa". Co do bitew, coś więcej wiadomo czego dotyczą te zdjęcia? Na oko to niby może być, chociaż to drugie też nie wiem co miałoby pokazywać, chyba że Pruską Iławę, ale wtedy powinna być zima.

Też jestem ciekaw jak bardzo "amerykański" będzie ten film.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Sapieha
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 26 marca 2022, 12:56
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: Sapieha »

Raleen pisze: czwartek, 13 lipca 2023, 08:24 Powiem szczerze, że mnie też Józefina zadziwia tzn. gdybyście nie napisali nie wpadłbym na to, że to ona. Niby można ją trochę w tym kierunku robić, bo ona jak na swoją epokę była "postępowa". [...] Też jestem ciekaw jak bardzo "amerykański" będzie ten film.
Fryzura filmowej Józefiny może zostać podciągniętą pod tę "amerykanizację" o której wspominasz; zapewne szarże kawalerii z Napoleonem na czele też można zaliczyć (bo pokazanie go jak znajduje się w obozie bądź też na jakimś pagórku czy wzniesieniu, skąd obserwuje bitwę i wydaje rozkazy, nie będzie "cool"), uczynienie z jakiejś postaci wrogiej cesarzowi "tego złego" też się znajdzie (vide Kommodus w Gladiatorze), rozmowa w środku bitwy itd.
Raleen pisze: czwartek, 13 lipca 2023, 08:24 Co do bitew, coś więcej wiadomo czego dotyczą te zdjęcia? Na oko to niby może być, chociaż to drugie też nie wiem co miałoby pokazywać, chyba że Pruską Iławę, ale wtedy powinna być zima.
Co do bitwy zimą to w zwiastunie jest scena, gdy wojska wroga Napoleona wpadają w pułapkę - zamarznięte jezioro, którego lód jest niszczony salwą francuskiej artylerii. Ale oglądając pewien materiał na YouTube dotyczący właśnie tego zwiastuna, to wspomniał on o tym, że takie wydarzenie (które opisałem) miałoby być li tylko legendą tudzież propagandą francuską i że takie wydarzenie nie miało miejsca. Być może jest to bitwa pod Pruską Iławą ale mogła zostać podkoloryzowana (dla dramaturgii). Zresztą można obejrzeć sobie zwiastun na YouTube, są polskie napisy ;)
Awatar użytkownika
jacus1944
Lieutenant
Posty: 536
Rejestracja: czwartek, 21 listopada 2019, 22:41
Has thanked: 145 times
Been thanked: 196 times

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: jacus1944 »

Scena z ostrzałem zamarzniętego jeziora pewnie dotyczy bitwy pod Austerlitz...
damian321
Caporal
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 20 października 2019, 16:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: damian321 »

Nie no to Austerlitz. Pytanie jest o szarże. Ja stawiam na kampanie we Włoszech.
Sapieha
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 26 marca 2022, 12:56
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: Sapieha »

W obsadzie znajduje się aktor, który ma zagrać rosyjskiego cara. Jestem ciekaw, czy w filmie zobaczymy scenę, hm... zażyłej przyjaźni, jaką Napoleon zawiązał z Aleksandrem ;)
damian321
Caporal
Posty: 58
Rejestracja: niedziela, 20 października 2019, 16:36
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Napoleon (reż. R. Scott)

Post autor: damian321 »

No moment pokoju w Tylży must have.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”