Sound of Freedom (Dźwięk wolności)

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 90 times
Been thanked: 196 times

Sound of Freedom (Dźwięk wolności)

Post autor: adalbert »

Czekałem na premierę tego filmu w Polsce i wygląda na to, że się doczekam. Oparty na faktach Sound of Freedom dotyka problemu handlu dziećmi. Był gotowy już w 2018 r., ale Disney, który w tzw. międzyczasie kupił dystrybutora, odstawił go na półkę. Twórcy odkupili prawa i zebrali pieniądze na dystrybucję poprzez zbiórkę społeczną. Film, pomimo stosunkowo niewielkiego budżetu, okazał się wielkim hitem w USA w tym roku. U nas od 15 września. Na pewno się wybiorę.
Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=rA4yiw_fdn0
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 90 times
Been thanked: 196 times

Re: Sound of Freedom (Dźwięk wolności)

Post autor: adalbert »

Byłem. Dobry film na ważny i trudny temat. Obawiałem się, czy nie będzie patetyczny od pierwszej do ostatniej minuty, ale nie, są całkiem dobre momenty "rozluźnienia". Wbrew oskarżeniom film w ogóle nie dotyczy jakiś teorii Q itp. Dobre role aktorskie, w tym naprawdę świetnie i naturalnie wypadły...dzieci. Finałowa akcja jest wyraźnym nawiązaniem do Czasu Apokalipsy. To, że film był "półkowany" przez kilka lat uważam za oburzające.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5300
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 256 times

Re: Sound of Freedom (Dźwięk wolności)

Post autor: Leliwa »

Co to za teorie Q? Też słyszałem o "zawieszeniu go przez Disneya" co daje do myślenia o środowisku wstrzymującym jego emisję. Nieprzypadkowo gra tu też Caviezel.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Dżenesh
Colonel en second
Posty: 1272
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2009, 23:07
Lokalizacja: Płock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Re: Sound of Freedom (Dźwięk wolności)

Post autor: Dżenesh »

Dziwna rzecz. Jeszcze na początku tygodnia film był w repertuarze płockich kin ale wczoraj dziwnie zniknął :roll:
Oddam życie polskiego rządu za Polskę
delwin
Chasseur
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek, 6 lutego 2012, 12:07
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Sound of Freedom (Dźwięk wolności)

Post autor: delwin »

Z tym półkowaniem to podobno bardziej typowe "production hell" (zmiany producenta itd.) zaś ataki na film są bardziej związane z twórcami niż z treścią filmu jako taką. Co oczywiście znakomicie świadczy o traktowaniu przez wielu kina wyłącznie jako techniki propagandy i póki propaganda jest "nasza" to OK...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”