Kino niezależne

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Kino niezależne

Post autor: Raleen »

Nie wiem czy zetknęliście się z takimi produkcjami. Zwykle filmów wojennych i historycznych tak nie robią.

Ja mam kolegę, który się tym zajmuje, stąd miałem okazję :)
Są to zwykle produkcje niskobudżetowe, często reżyser musi jednocześnie byc montażystą i spełniac wiele funkcji do których brak mu kadry.

Tematyka takich filmów bywa różna, często społeczna :) obyczajowa itp. Wiadomo, trzeba przede wszystkim widza przyciągnąc.

Nie tak dawno właśnie kolega kręcił film o.....cyckach :D To tak w skrócie :D

A bardziej serio: pomysł polegał na tym, że chciał z jednej strony pokazac chłopaków, będących w takim wieku, że zaczynają się interesowac kobietami, ale nie wszystko o nich jeszcze wiedzą :wink: z drugiej strony kogoś kto profesjonalnie się tym zajmuje. Tak więc z jednej strony poszedł do jakiegoś liceum czy gimnazjum i przepytał młodzież we wskazanym wieku (kręcił to po części) o to co chcieliby wiedziec na ten temat, z drugiej strony w filmie bierze udział zawodowa gorseciarka - kobieta, która od 30 lat robiła gorsety, i w związku z tym "mocno siedzi w temacie", taka pani po 50-tce, czy koło 60-tki. Film opiera się na pewnym zderzeniu tych dwóch światów czyli z jednej strony tej pewnej ciekawości, a z drugiej zawodowej wiedzy :wink:

Jeśli kiedyś bylibyście zainteresowani, mogę spróbowac załatwic.

Oczywiście kręcił też inne filmy, ale na początek musiałem zacząc od czegoś co Was zainteresuje tematem :D .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”