Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Hiena »

Pomyśl, że to taki spagetti-western ale w kosmosie. Wtedy wszystko nabiera sensu. Długie spojrzenia, pojedynki, zacofanie technologiczne w świecie laserów, latanie w kosmos rozpadającym się statkiem, napady na transporty, szeryfowie i rzezimieszki itd itd.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Taka perspektywa wcale nie sprawia, że ten serial jest lepszy. ;) To typ produkcji, którą ogląda się gdy nic lepszego nie ma pod ręką. Nie bawi ale też nie wywołuje zmęczenia, nie skłania do refleksji i przede wszystkim do niej się już nie wraca.
Może finał jest dobry (nie widziałem) ale najpierw trzeba przebrnąć przez 7 poprzednich odcinków. Natomiast upychanie innych postaci (np. z serialu animowanego) nie jest zaletą lecz trywialnym odcinaniem kuponów. Czymś wynikłym z tego iż scenarzyści nie potrafili wykreować żadnych ciekawych nowych postaci.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: RAJ »

Ja wiem, że to spagetti western w kosmosie. I jakoś to do mnie nie przemawia. Żeby jeszcze nie miało dziur logicznych to ok, ale tak to nie daję rady. Niestety. :(
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Właśnie kończę oglądać czwarty odcinek piątego sezonu "Expanse". Świetny. Akcja ruszyła ostro do przodu i śledzę ją z zapartym tchem. :)
Yeti

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Yeti »

"Pokonani" to 8-odcinkowy serial, którego koproducentem jest CANAL+ Polska
Dzieje się w Berlinie z roku 1946. Zniszczone miasto jest odbudowywane po przegranej przez Niemców wojnie. Okupują je Alianci, który podzielili je pomiędzy sobą.
Powojenny Berlin jest trochę jak Dziki Zachód: z jednej strony władzę trzymają stróże prawa, żyjący prawie normalnie, z drugiej strony, mieszkańcy żyją w nędzy i walczą o przetrwanie.
W fotelach reżyserów zasiedli Måns Mårlind i Björn Stein - twórcy "Mostu nad Sundem".
W głównej obsadzie znaleźli się m.in. Taylor Kitsch, Michael C. Hall, Nina Hoss, Logan Marshall-Green, Tuppence Middleton i Sebastian Koch.
Premiera pierwszego odcinka serialu "Pokonani" już 1 stycznia 2021 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43342
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Raleen »

Będzie się można wzruszyć powojennymi losami pokonanych Niemców ;)
W końcu oni też byli ofiarami tej wojny ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: runnersan »

Obejrzałem pierwszy odcinek i na tą chwilę jakoś jestem średnio zadowolony.
Berlin wygląda jakby go mocniej niż Warszawę przejechano... Pomysł na komisariat policji w 1946, a dokładnie jego obsługa wygląda raczej jak komuś się wydawało, że tak mogło być. Zero zawodowych policjantów, 80% to kobiety, wydaje mi się, że jednak amerykanie nie byli na tyle głupi, że wykopali wszystkich profesjonalistów i zostawili, wprawdzie najmniejszy, ale jednak komisariat w rękach amatorów.

Wzruszamy się faktycznie losem nieszczęśliwych Niemców. Mam poważne wątpliwości czy będę chciał obejrzeć drugi odcinek... Niby na koniec mały cliff-hanger, ale zobaczymy...
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Hiena »

Ja wczoraj obejrzałem trzeci sezon serialu "Cobra Kai". Serial opowiada dalsze losy bohaterów z filmu Karate Kid przy czym pierwsze dwa sezony głównie widzimy oczami Johna czyli tego antagonisty z filmu. W serialu stara się być tym dobrym. Oprcz fabuły, która trzyma w napięciu bardzo podobają mi się retrospekcje wzięte z filmów z panem Miyagi (aktor odgrywający tę rolę już niestety nie żyje).
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: RAJ »

A ja dość przewrotnie polecę Ranczo, które niedawno trafiło na Netflix. To taki barejowski serial postPRLu.
Przynajmniej pierwsze 4 sezony powinny być rozrywką obowiązkową - przemycają mnóstwo prawdy o naturze ludzi, życiu polskiej prowincji i nie tylko.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Teufel »

Mandalorian okazał się hitem na miarę Rogue 1. Disney planuje około 10 nowych tytułów w tych chyba 2 filmy kinowe, 3-4 seriale z aktorami.
Serial Pokonani może być interesujący, z uwagi na alianckie spojrzenie na Berlin powojenny. Muszę w końcu też dokończyć oglądanie Babylon Berlin - znakomity, kryminalno-fabularny serial o Niemczech lat 20-30. Z całą gamą problemów społecznych, walki komunistów z nazistami, niezłym klimatem.
Legiony i ja mamy się dobrze.
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: runnersan »

Babylon Berlin faktycznie fajny z klimatem. Pierwszy sezon najlepszy, ale i kolejne dają radę.
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
El Caudillo
Wachmistrz
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 04:31
Has thanked: 25 times
Been thanked: 26 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: El Caudillo »

runnersan pisze: niedziela, 3 stycznia 2021, 13:24 Obejrzałem pierwszy odcinek i na tą chwilę jakoś jestem średnio zadowolony.
Berlin wygląda jakby go mocniej niż Warszawę przejechano... Pomysł na komisariat policji w 1946, a dokładnie jego obsługa wygląda raczej jak komuś się wydawało, że tak mogło być. Zero zawodowych policjantów, 80% to kobiety, wydaje mi się, że jednak amerykanie nie byli na tyle głupi, że wykopali wszystkich profesjonalistów i zostawili, wprawdzie najmniejszy, ale jednak komisariat w rękach amatorów.

Wzruszamy się faktycznie losem nieszczęśliwych Niemców. Mam poważne wątpliwości czy będę chciał obejrzeć drugi odcinek... Niby na koniec mały cliff-hanger, ale zobaczymy...
Tez ogladalem 1szy odcinek, ale ja dalbym jednak czas, zeby sie serial rozkrecil. Ten doktor wyglada mi na niezlego naziola, wiec wcale nie sami dobrzy Niemcy, ale zobaczymy.
Za to ten NKWDzista- dobrze, ze tu nie ma cukrowania o bratnim sojuzie z Amerykancami.
To był mój błąd. Rosja straciła co najmniej 150 000 zabitych. Dla każdego innego kraju takie ofiary oznaczałyby koniec wojny (..)

Gen. Walerij Załużny o przyczynach niepowodzeń letniej ofensywy armii ukraińskiej.
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: sgr »

Nie mam kontaktu z polską TV obecnie, wiele produkcji mnie mija. Szukam czegoś co mógłbym z córka obejrzeć, jakby tam było coś o historii Polski tym lepiej. Zauważyłem, że pojawił się kilka lat temu serial "Wojenne dziewczyny" - połączenie konspiracji i oczywisty wątek kobiecy może jej się spodoba, ale czy ten serial jest coś wart?
Awatar użytkownika
El Caudillo
Wachmistrz
Posty: 201
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 04:31
Has thanked: 25 times
Been thanked: 26 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: El Caudillo »

A w jakim wieku córka?
Bo "Wojenne dziewczyny" to taki damski "Czas Honoru" poprawny politycznie i w sumie dość gładki.
W ostatnim czasie można było oglądać "Ludzie i Bogowie"- też Warszawa, ale raczej bliżej ziemi i ludu :) Wojsko to nie Cichociemni a chłopaki z bazarków, z dzielicy + stare WP. Też fajne postaci dziewczyn wojennych warszawskich.
Był też "Król", krajowa superprodukcja serialowa, głośna książka, głośna produkcja, głośni aktorzy.... ale jest miejscami wulgarny i akcja rozgrywa się w Warszawie w 1937, bardziej to serial o półświatku i polityce, a wojny ledwie dotyka. Za II Sezon, to już się może dziać. Canal + kupił prawa do ekranicazji "Króletwa" więc wszystko wskazuje że... :) Tyle, że to pewnie za kilka lat nawet.
Ostatnio zmieniony wtorek, 12 stycznia 2021, 17:05 przez El Caudillo, łącznie zmieniany 1 raz.
To był mój błąd. Rosja straciła co najmniej 150 000 zabitych. Dla każdego innego kraju takie ofiary oznaczałyby koniec wojny (..)

Gen. Walerij Załużny o przyczynach niepowodzeń letniej ofensywy armii ukraińskiej.
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: sgr »

Prawie 9. Coś a'la Czas Honoru mi pasuje, nie chcę jej przerazic.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”