Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Ogmios »

Hiena pisze: poniedziałek, 1 marca 2021, 13:19 Swoją drogą, czy ktoś zna jakieś seriale z ery samuraiów? Chodzi mi o takie bardziej historyczne niż fantasy.
Stary Shogun z Richardem Chamberlainem :lol: Ponoć jest trylogia o Musashim Miyamoto (grany przez Toshiro Mifune), chyba z jeden film z tego oglądałem i był świetny. Widziałem też Samotny Wilk i jego Szczenię, ale to już pod fantasy podchodzi. Podobnie filmy i seriale o Zatoichim. Chyba łatwiej o historyczne pojedyncze filmy zamiast seriali.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Film_samurajski
Nawiasem mówiąc, od groma anime o tej tematyce powstało tylko trzeba odsiać mocno fantasy i dziwadła, jak np. postacie są zwierzętami.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Trzeci sezon "American Gods" okazał się być kolorową wydmuszką ze scenariuszem mieszczącym się chyba na jednej karcie A4. "Snowpiercer" (sezon drugi) całkiem udany, jeszcze dwa odcinki do końca.

Natomiast ostatnio ten zwrócił moją uwagę:

https://www.filmweb.pl/serial/Resident+ ... 021-831187

Ktoś widział? Jak skończę bieżące produkcje i "Ptaka Dobrego Pana" to zapewne sięgnę (trzeba mieć coś pod kardio).

PS. "Kajko i Kokosz" był dość przyjemny, a "Paradise PD" (też Netflix) wyjątkowo nierówny w sezonie 3 (dobre żarty przemieszane z ogromną ilością humoru toaletowego).
Sebaar
Sous-lieutenant
Posty: 449
Rejestracja: niedziela, 22 października 2006, 20:16
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Sebaar »

Hiena pisze: poniedziałek, 1 marca 2021, 13:19 Właśnie skończyłem serial dokumentalny Netflixa „Age of Samurai. Battle for the Japan”. Sezon 1 zaczyna się na Odu Nobunaga a kończy na Tokugawa Ieasu. Przyjemnie się go oglądałem chociaż miałem wrażenie że nadużywano zwrotów „masakra” oraz „największa w historii Japonii”. Swoją drogą, czy ktoś zna jakieś seriale z ery samuraiów? Chodzi mi o takie bardziej historyczne niż fantasy.
NHK od lata wypuszcza serie historycznych seriali, ale trzeba trochę poszukać odpowiednich rekomendacji:
https://en.wikipedia.org/wiki/Taiga_drama
Od szaleństwa do szaleństwa - takie jest życie!
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

https://www.youtube.com/watch?v=civBQ7t6H9E

Solar Opposites, sezon 2.26 marca.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

https://www.youtube.com/watch?v=uO4kXe47HJA

The Nevers. Produkcja HBO. XIX-wieczny wiktoriański urban fantasy.
Awatar użytkownika
Daniel
Stabsfeldwebel
Posty: 313
Rejestracja: sobota, 5 grudnia 2009, 17:15
Lokalizacja: Przemyśl
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Daniel »

Szukam jakiegoś lekkiego serialu, który będę w stanie pooglądać w kilka dni w całości, codziennie po jednym - dwa odcinki oglądając. Tematyka jest mi obojętna. Jakby był na Netflixie to będzie to dodatkowy + ;) .
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Leliwa »

Do książek, a nie serialami głowę zatruwać. Mózg ćwiczyć żeby się nie zastał!
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Daniel
Stabsfeldwebel
Posty: 313
Rejestracja: sobota, 5 grudnia 2009, 17:15
Lokalizacja: Przemyśl
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Daniel »

Mój mózg się ćwiczy codziennie na Kodeksie Postępowania Cywilnego, Prawie Upadłościowym, Kodeksie Pracy itp. ;) .
Szukam ciekawego do obejrzenia, jako odskoczni od nauki ;) .
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Leliwa »

To lepiej i tak jakąś powieść przeczytać. Zamiast suchego prawa niech wyobraźnia popracuje.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Leliwa »

Mimo oczywistych ograniczeń spowodowanych obowiązywaniem jedynie prawdziwej wizji historii PRL-u od Mieszka Pierwszego do Wojciecha Jaruzelskiego, to ciągle dobrze ogląda się "Najdłuższą wojnę nowoczesnej Europy". Dobrzy aktorzy, ciekawie zarysowane postacie, spójny scenariusz. Dużo ciekawych wiadomości z historii lokalnej. Dziś był odcinek poświęcony Cegielskiemu, filologowi klasycznemu, który po wylaniu go z gimnazjum Marii Magdaleny (nie chciał przeprowadzać poszukiwania broni w mieszkaniach uczniów w 1846 roku) najpierw otworzył skład żelazny, a potem zaczął produkować maszyny rolnicze. Ciekawie też pokazana strona pruska, jej motywacje i działania. Na przykład pogrzeb Marcinkowskiego (twórcy Bazaru) w jednym z poprzednich odcinków jest pokazany tylko przez relację szefa policji pruskiej. Dobrze też pokazano walkę o dusze i serca ludzkie przez losy rodziny Frankowskich/Franke. Jednym z głównych bohaterów jest radykalny politycznie jak na owe czasy księgarz i drukarz Stefański. Na TVP Historia i pewnie na VOD też.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Dżenesh
Colonel en second
Posty: 1272
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2009, 23:07
Lokalizacja: Płock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Dżenesh »

Równie warty obejrzenia jest inny serial epoki późnego PRL "Blisko, coraz bliżej". Na YT można znaleźć wszystkie odcinki. Ja właśnie oglądam te, które dzieją się w trakcie powstań śląskich.
Oddam życie polskiego rządu za Polskę
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Martwa góra Tragedia na Przełęczy Diatłowa / Pereval Dyatlova

Zacząłem dzisiaj oglądać - do tej pory pojawiły się cztery odcinki. Serial rosyjski, a tytuł mówi wyraźnie czego dotyczy.
Z racji tego iż tragedia obrosła najrozmaitszymi legendami to i w tym serialu zostały one poruszone. W dość specyficzny sposób... sięgnięto po wszystkie teorie. Ufo / eksperymenty wojskowe. Mansonów. Kłusowników. Zbiegłych więźniów z łagrów. Duchy, złe siły, a nawet nazistów z ich fascynacją okultyzmem. Trochę to dziwne ale jak dotąd pojawiły się tylko cztery odcinki z tłumaczeniem zatem nie wiem jak te wątki zostaną rozwinięte.

Obejrzeć można - technicznie produkcja schludna, a sceny dotyczące samej wyprawy stylizowano na kino rosyjskie lat 60-tych.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Darth Stalin »

Telamon pisze: piątek, 16 kwietnia 2021, 18:52 Martwa góra Tragedia na Przełęczy Diatłowa / Pereval Dyatlova

Zacząłem dzisiaj oglądać - do tej pory pojawiły się cztery odcinki. Serial rosyjski, a tytuł mówi wyraźnie czego dotyczy.
Z racji tego iż tragedia obrosła najrozmaitszymi legendami to i w tym serialu zostały one poruszone. W dość specyficzny sposób... sięgnięto po wszystkie teorie. Ufo / eksperymenty wojskowe. Mansonów. Kłusowników. Zbiegłych więźniów z łagrów. Duchy, złe siły, a nawet nazistów z ich fascynacją okultyzmem. Trochę to dziwne ale jak dotąd pojawiły się tylko cztery odcinki z tłumaczeniem zatem nie wiem jak te wątki zostaną rozwinięte.

Obejrzeć można - technicznie produkcja schludna, a sceny dotyczące samej wyprawy stylizowano na kino rosyjskie lat 60-tych.
KOGO...??? :o :shock: :?
Tego:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Charles_Manson
czy tego:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Marilyn_Manson

:roll:
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Zgadnij. :P

Obrazek
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Leliwa »

Dżenesh pisze: czwartek, 15 kwietnia 2021, 22:20 Równie warty obejrzenia jest inny serial epoki późnego PRL "Blisko, coraz bliżej". Na YT można znaleźć wszystkie odcinki. Ja właśnie oglądam te, które dzieją się w trakcie powstań śląskich.
Również na VOD TVP. Ponadto żeby dopełnić trylogii, jest jeszcze peerelowski serial "Ród Gąsieniców" też umieszczony w podobnych czasach.

Ponadto z czasów późniejszych nieco Lato Leśnych ludzi, Szaleństwa Panny Ewy, ("Witaj, witaj drogie dziecię, głupie w zimie, głupie w lecie.), Panna z Mokrą Głową. I wiele innych.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”