Most nad piekłem. Amerykańskie bombowce na polskim niebie (S. Plokhy, Znak Horyzont)

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Awatar użytkownika
Leyas
Kasztelan
Posty: 826
Rejestracja: poniedziałek, 15 lutego 2010, 15:48
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 23 times
Been thanked: 13 times

Most nad piekłem. Amerykańskie bombowce na polskim niebie (S. Plokhy, Znak Horyzont)

Post autor: Leyas »

Recenzja książki na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=112
Ave Caesar... Fame & Glory
Lakeman_GJ
Sergent
Posty: 142
Rejestracja: czwartek, 23 lipca 2020, 11:55
Has thanked: 28 times
Been thanked: 90 times

Re: Most nad piekłem. Amerykańskie bombowce na polskim niebie (S. Plokhy, Znak Horyzont)

Post autor: Lakeman_GJ »

Dziękuję za bardzo fajną recenzję.
Wychodzi na to, że trzeba uważać na mylące tytuły książek, które coraz częściej są czystym chwytem marketingowym...
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10378
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2023 times
Been thanked: 2754 times

Re: Most nad piekłem. Amerykańskie bombowce na polskim niebie (S. Plokhy, Znak Horyzont)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

A propos polskich tłumaczeń tytułów:

"Hitler's Volksstaat" został przetłumaczony jako "Państwo Hitlera"". Ludowy przydomek zaginał w trakcie tłumaczenia, bo by się źle kojarzył. Z treści wynika, że tytuł jej dokładnie odpowiadał.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: Most nad piekłem. Amerykańskie bombowce na polskim niebie (S. Plokhy, Znak Horyzont)

Post autor: Radosław Kotowski »

Pospieszyłem się z zakupem a okazuje się, że o Powstaniu Warszawskim tam nie za wiele napisano. Trudno.
Jak my tu przetrwaliśmy?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43340
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3918 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Most nad piekłem. Amerykańskie bombowce na polskim niebie (S. Plokhy, Znak Horyzont)

Post autor: Raleen »

Temat ciekawy, mimo mylącego tytułu, ale zabieg marketingowy chyba nie chwycił, bo widziałem tę książkę ostatnio w solidnej przecenie.
Coś kiedyś czytałem o operacji "Frantic 7", chyba w wydaniu ZP Grupa, aczkolwiek nie moje rejony zainteresowań.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”