Mussolini's War (seria książek)

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Baron83
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 17 grudnia 2020, 08:35
Been thanked: 7 times

Mussolini's War (seria książek)

Post autor: Baron83 »

Witam,

Po ciężkich bojach udało mi się wystartować na Amazonie z serią dedykowaną włoskiej wojskowości w okresie dyktatury Benita Mussoliniego.

Debiutancką pozycją jest ta dedykowana walkom w Afryce Wschodniej w latach 1940-1941. Książka w języku angielskim.

Do Polski najlepiej zamówić ją z niemieckiego Amazona, książka jest drukowana w ich polskich oddziałach i wedle opinii moich czytelników dociera bardzo sprawnie. Pozycja dostępna także w wersji elektronicznej.
https://www.amazon.de/dp/B08PC7FYMV

FAQ: http://wojna-mussoliniego.pl/?p=6423

Jeśli są jakieś pilne pytania to zapraszam na marek.sobski@interia.eu

Pozdrawiam,

Marek Sobski
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Mussolini's War (seria książek)

Post autor: Raleen »

Gratuluję już samego wydania. Można się tylko cieszyć, gdy komuś z Polski udaje się popełnić coś takiego, na szerszy rynek.

Oczywiście niektórzy będą narzekać, że czemu nie po polsku, ale rozumiem powody i dylematy z tym związane.

Mam tylko pytanie co do wydania - czy w środku wszystko jest w kolorze tak jak sugerują kolorowe ilustracje wplecione w tekst w tym fragmencie zamieszczonym na Amazonie?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10381
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2754 times

Re: Mussolini's War (seria książek)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Serdeczne gratulacje. "BETASOM" mam i część przeczytałem.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Baron83
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 17 grudnia 2020, 08:35
Been thanked: 7 times

Re: Mussolini's War (seria książek)

Post autor: Baron83 »

Raleen pisze: czwartek, 17 grudnia 2020, 09:29 Gratuluję już samego wydania. Można się tylko cieszyć, gdy komuś z Polski udaje się popełnić coś takiego, na szerszy rynek.

Oczywiście niektórzy będą narzekać, że czemu nie po polsku, ale rozumiem powody i dylematy z tym związane.

Mam tylko pytanie co do wydania - czy w środku wszystko jest w kolorze tak jak sugerują kolorowe ilustracje wplecione w tekst w tym fragmencie zamieszczonym na Amazonie?
Środek jest czarno-biały, sam koszt kolorowego druku to ponad $60 (a tę część ja pokrywam z tantiemów), a swoje bierze jeszcze Amazon. Kolorowe mapy umieszczę po nowym roku na moim fan page'u. Nawet nie byłem świadomy, że tak kombinują z tym podglądem :o . A potem będzie na autora...
Baron83
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 17 grudnia 2020, 08:35
Been thanked: 7 times

Re: Mussolini's War (seria książek)

Post autor: Baron83 »

Witam,

Nie będę zakładał nowego wątku dla polskojęzycznej serii Wojna Mussoliniego, a całe szczęście coś się w niej dzieje!

Właśnie ukazała się książka Marek Sobski: "Afryka Wschodnia 1940-1941 (kampania lądowa). Regio Esercito w obronie imperium w Rogu Afryki", będąca drugim tomem mojego autorskiego cyklu Wojna Mussoliniego. Afryka Wschodnia, jak i cały cykl, jest dostępna w księgarniach Stara Szuflada, Odkrywcy i innych. Dla osób, które nie posiadają tomu 1 (Betasom. Włoska broń podwodna w bitwie o Atlantyk (1940-1945)), polecam Allegro i opcję kupna obu tomów za 100 zł.

Kolorową wersję map do Afryki Wschodniej można ściągnąć pod tym linkiem: https://files.fm/u/jt4bmag25

Cykl najpewniej będzie kontynuowany na Amazonie, ale stąd książki będą także trafiać do księgarni i na Allegro. Najbliższe plany to dogonienie wydań angielskich, czyli wydanie po polsku Barbarossy 1941-1942 i Francji 1940 (kampania na lądzie). A od tomu Apokalipsa nad Donem 1942-1943 (w przygotowaniu) wersje PL i ENG będą już wychodziły mniej więcej razem. W dalszych planach Etiopia 1935-1936 (być może z ruchem partyzanckim, czyli do 10 czerwca 1940 r.) i Hiszpania 1936-1939.

Poniżej krótko przedstawię oba wydane tomy. W razie pytań proszę śmiało. Chętnie podyskutuję.

Betasom. Włoska broń podwodna w bitwie o Atlantyk (1940-1945)

ISBN: 978-83-953832-0-5
Wydawnictwo: wydano nakładem autora
Rok wydania: 2019
Stron: 199

Obrazek

Książka przybliża działania włoskiego zgrupowania broni podwodnej biorącego udział w zmaganiach atlantyckich podczas drugiej wojny światowej. Przez umiejscowioną we francuskim porcie Bordeaux bazę Betasom przewinęły się ogółem 32 okręty podwodne pływające pod trójkolorową banderą Marynarki Królewskiej (Regia Marina). Przedstawiono ze szczegółami niemal dwieście wykonanych przez nie patroli bojowych, omówiono wszystkie zwycięstwa i porażki. Praca przybliża również historię samej bazy, doktrynę włoskich podwodników, biogramy dowódców, okręty oraz inne czynniki mające wpływ na sukcesy i niepowodzenia. Włosi działania na Atlantyku rozpoczęli źle, z powodu braku wcześniejszych doświadczeń okazali się nieprzygotowani do czekających ich działań, jednak uporem i ciężką pracą zdołali przekształcić swój kontyngent atlantycki w bardzo skuteczną machinę wojenną. W dużej mierze dzięki wysiłkom marynarzy z Betasom włoska marynarka może szczycić się mianem szóstej najskuteczniej floty podwodnej w historii istnienia tego rodzaju broni.

Afryka Wschodnia 1940-1941 (kampania lądowa). Regio Esercito w obronie imperium w Rogu Afryki

ISBN: 978-83-953832-1-2
Wydawnictwo: wydano nakładem autora
Rok wydania: 2023
Stron: 460

Obrazek

Kiedy w czerwcu 1940 roku Królestwo Włoch przystąpiło do wojny w Europie, zrobiło to tylko na chwilę, by przyspieszyć upadek Francji i zmusić Wielką Brytanię do negocjacji pokojowych. Z każdym kolejnym miesiącem okazywało się jednak, że Włosi wplątali się w wojnę, która nie mogła zakończyć się ani szybko, ani zwycięsko, a stan ich własnego nieprzygotowania do konfliktu był zatrważający.

Co oczywiste, wojna rozprzestrzeniła się również na odległą dla Europejczyków Afrykę Wschodnią, gdzie ścierały się interesy mocarstw kolonialnych. To właśnie tam, we włoskich koloniach w Rogu Afryki sytuacja Regio Esercito okazała się najtrudniejsza. Tamtejsze oddziały, składające się w większości z tubylców, były fatalnie uzbrojone, wyszkolone jedynie na potrzeby wojny kolonialnej i utrzymania porządku wewnętrznego, odcięte od zaopatrzenia przez sąsiednie posiadłości francuskie i brytyjskie, a na dodatek miejscowemu włoskiemu dowództwu brakowało umiejętności i możliwości prowadzenia regularnej nowoczesnej wojny. Imperium Brytyjskie również rozpoczęło bitwę o Róg Afryki słabo przygotowane, ale szybko zdało sobie sprawę ze znaczenia tej kampanii dla zapewnienia bezpieczeństwa linii komunikacyjnych biegnących przez Morze Czerwone, Nil i Afrykę. Po szybkiej mobilizacji sił alianci przystąpili do sukcesywnego eliminowania włoskiego zagrożenia w tej części świata.

Praca szczegółowo przedstawia kampanię trwającą do listopada 1941 roku, w której żołnierze około dwudziestu narodowości z trzech kontynentów walczyli po obydwu stronach o kolonialne interesy Włoch i Wielkiej Brytanii. Kampania w Afryce Wschodniej to nie tylko walki na froncie, ale także brutalna wojna pomiędzy Włochami a etiopskimi partyzantami, która miała doniosłe skutki dla planów Mussoliniego. Szeroko omówiono również zagadnienia z szerokiego kontekstu: sytuację gospodarczą Włoskiej Afryki Wschodniej, losy zamieszkujących ją Włochów, opór stawiany przez konspiracyjne organizacje włoskie, którego płomień tlił się aż do samego zawieszenia broni między Włochami a aliantami oraz dzieje państw wchodzących w jej skład po zakończeniu kampanii.

------------------------
Pozdrawiam,

Marek Sobski
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10381
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2754 times

Re: Mussolini's War (seria książek)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Pospieszyłem się i mam wersję angielską.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Baron83
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 17 grudnia 2020, 08:35
Been thanked: 7 times

Re: Mussolini's War (seria książek)

Post autor: Baron83 »

Karel W.F.M. Doorman pisze: czwartek, 14 września 2023, 15:13 Pospieszyłem się i mam wersję angielską.
Powiem tak: gdyby czytelnicy mi nie pomogli kupując wersje angielskie, to dzisiaj seria pewnie pozostałaby w sferze marzeń. Dlatego: serdecznie dziękuję!
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10381
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2754 times

Re: Mussolini's War (seria książek)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Baron83 pisze: piątek, 15 września 2023, 07:23
Powiem tak: gdyby czytelnicy mi nie pomogli kupując wersje angielskie, to dzisiaj seria pewnie pozostałaby w sferze marzeń. Dlatego: serdecznie dziękuję!
Ja nawet Beta Sommergibili mam z dedykacją. Powodzenia!
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”