Burza nad Morzem Śródziemnym (M. Franz, Napoleon V)

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
TommyGn
Sous-lieutenant
Posty: 411
Rejestracja: piątek, 29 sierpnia 2014, 12:11
Has thanked: 150 times
Been thanked: 23 times

Re: Burza nad Morzem Śródziemnym (M. Franz, Napoleon V)

Post autor: TommyGn »

Karel W.F.M. Doorman pisze: piątek, 25 czerwca 2021, 13:59 Pierwsza książka, która mam ochotę odesłać. Kupiłem na odległość, czyli 14 dni na odstąpienie od umowy.
No i to jest zdecydowane podejście. A to dopiero pierwszy tom. Potem jest jeszcze gorzej. Szkoda. Naprawdę szkoda.
Kiedy drzewa padają, i pni wycieka żywica jak krew - Janusz Reichel - Czorsztyn '91 https://www.youtube.com/watch?v=7cdP1fm4VjM
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Re: Burza nad Morzem Śródziemnym (M. Franz, Napoleon V)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Skończyłem drugi tom. Nie jest aż tak zły. Tylko podejście autora jest trudne do strawienia. Wyciąga fragmenty i opisuje je chronologicznie. Po czym wyciąga kolejny fragment i to samo. Czasem się wtedy informacje powtarzają.

PS: niektóre błędy są żenujące.
Autor uparł się, że niszczycielem HMAS Stuart dowodził jakiś Henry Walker. Nie wiem skąd mu się to wzięło.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10383
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2025 times
Been thanked: 2755 times

Re: Burza nad Morzem Śródziemnym (M. Franz, Napoleon V)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Kończę trzeci tom.

Błędy, powtórzenia. Przyjęty schemat pracy (podział na zagadnienia i wtedy chronologia) powoduje mimo woli powtórzenia. O zatopieniu jednego okrętu podwodnego czytałem w trzech miejscach, z czego dwa razy na jednej stronie.

Do Burzy nad Pacyfikiem to jednak nieco brakuje.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”