Wydawnictwo Atryda kończy działalność

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Wydawnictwo Atryda kończy działalność

Post autor: Raleen »

Wydawnictwo Atryda pisze:Czytelnicy!
Ze smutkiem musimy poinformować, że 31 stycznia Wydawnictwo Atryda kończy działalność.
Ze względu na wzrost kosztów stałych i kosztów druku nie jesteśmy w stanie dalej funkcjonować.
Dziękujemy Czytelnikom i Współpracownikom za ten czas. Udało nam się wydać przez dwa lata dziesięć tytułów, z których jesteśmy bardzo dumni! Żadna z naszych książek nie zeszła poniżej oceny 7,0 na Lubimy Czytać.
Tymczasem zapraszamy po końcówki nakładów naszych książek. To już ostatnia okazja na zakup. Zamówienia przyjmujemy do 31 stycznia do godziny 12.00.
Niektóre tytuły można złapać z 50% - 80% rabatem.
Szczególnej uwadze polecamy biografię Kleopatry autorstwa prof. Stanisława Witkowskiego. Książkę gorąco zachwala sam doktor Michał Norbert Faszcza.
Jeżeli doceniacie to co robiliśmy przez ostatnie dwa lata byłoby nam miło gdybyście na sam koniec kupili po jednym egzemplarzu "Kleopatry". Pozwoli nam to rozwiązać problem z logistyką. Jest Was tutaj ponad 3 tys. więc dla wszystkich nie wystarczy, ale naprawdę warto. Książka mimo iż ma swe lata trzyma poziom. Kleopatrę możecie kupić za symboliczne 10 złotych.
I to by było na tyle.
wydawnictwoatryda.pl
Małe wydawnictwo z ambicjami, sympatyczny właściciel. Szkoda, że kończą działalność, ale widać takie realia rynku.

Atrakcyjne promocje na pożegnanie, ja z jednej zamierzam skorzystać, mimo że tematyka antyczna, w której się specjalizowali, to generalnie nie jest mój okres.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
j1023
Adjudant
Posty: 231
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 09:47
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 120 times
Been thanked: 47 times

Re: Wydawnictwo Atryda kończy działalność

Post autor: j1023 »

Wielka szkoda. Fakt, że koszty obecnie dobijają wiele firm.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Atryda kończy działalność

Post autor: Raleen »

Ja skusiłem się na książkę o bitwie pod Rafią, wziąłem też Kleopatrę za 10 zł.

Wydawnictwo miało specyficzny model biznesowy (tzn. nie jestem tutaj specem, ale tak mi się wydaje). Było bardzo małe i starało się sprawić, żeby wszyscy kupowali jego książki tylko u niego, przynajmniej co do zasady (może jakieś zaprzyjaźnione wydawnictwa miały jego książki, ale generalnie nie były one w szerszej dystrybucji). Przy niezbyt szerokiej ofercie nie wiem na ile ten model był realny. Co prawda wydawca usiłował poszerzyć ofertę dodając do niej książki zaprzyjaźnionych wydawnictw, ale nadal nie było tego dużo. Podejrzewam, że część klientów nie lubi przepłacać za wysyłkę, stąd mieli mniej ochoty na zakup pojedynczych tytułów i tym samym ogólnie na zakupy, a jak wiadomo nie wszystko wszystkich interesuje. Przy szerszej ofercie być może ten model prędzej by mógł funkcjonować, ale trzeba trochę czasu, żeby taką ofertę sobie zbudować.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”