Odbudujmy AK

Czasopisma oraz szeroko rozumiana publicystyka, wydarzenia kulturalne i inne tematy niemieszczące się w ramach filmu i literatury.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odbudujmy AK

Post autor: AWu »

Masz Leliwo zdecydowanie jakieś problemy z interpretacją pisanego tekstu.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Odbudujmy AK

Post autor: Leliwa »

Zgadzam się. Teks pisany jest niejasno, bez używania pełnych zdań, skrótami myślowymi, stąd i trudno go zrozumieć, tak jak go rozumie autor, który niestety nie postarał się, by go zrozumiano dokładnie tak jak chce. Stąd moja swobodna interpretacja. :twisted:
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odbudujmy AK

Post autor: AWu »

Chodziło mi raczej o coś innego.

Że wkładasz ludziom w usta straw many i potem robisz im awanturę o to co TY dopisałeś do ich słów :lol:
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Odbudujmy AK

Post autor: cdc9 »

Odnośnie wcześniejszych wpisów.
Niech ktoś spróbuje wstąpić do NSR. Praktycznie nie da się.
Zamiast pisać .... lepiej się po prostu zorientować.
W Polsce obecnie nie ma właściwie możliwości wstąpienia do wojska bez wykorzystania znajomości.
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43341
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Odbudujmy AK

Post autor: Raleen »

Wobec tego co pisze cdc9, wcale się nie dziwię, że zainteresowani poszukują możliwości jakiegoś włączenia się w system obronny naszego kraju. Moim zdaniem cała ta inicjatywa byłaby godna poparcia, gdyby nie ta "Armia Krajowa" w nazwie proponowanej organizacji. To jest kompletne nieporozumienie i brak wyczucia pomysłodawców. Mi organizacja o tej nazwie (i sądzę, że przytłaczającej większości obywateli naszego kraju) od razu kojarzyłaby się z Armią Krajową z okresu II wojny św. Od razu miałbym skojarzenia, że jest to jakaś organizacja zajmująca się sprawami kombatantów itp.

Stawianie na organizacje paramilitarne nie jest moim zdaniem złym pomysłem. Nadzór nad nimi, gdyby władze państwowe przychyliły się do takiego pomysłu, musiałby wystąpić, i w ten sposób państwo miałoby możliwość oddziaływania, by taka organizacja nie odchodziła od wytyczonych jej zadań.

Zgodzę się natomiast z Leliwą, że nie wolno w ten sposób stawiać sprawy, że zrównuje się tych ludzi z kibolami czy łączy się z innymi grupami znanymi z wybryków huligańskich. Zgadzam się również, że to jest typowa narracja niektórych mediów, zwłaszcza GW, która zaszczepia w ten sposób wśród swoich czytelników takie przekonanie, że oni należą do tej lepszej, oświeconej części społeczeństwa. Znam np. ludzi ze stowarzyszenia kibiców Legii i słyszałem kilka razy o tym jak to bywa ze stadionowym huligaństwem i wrzucaniem wszystkich do jednego worka i jak policja potrafi sobie poczynać z takimi ludźmi na granicy prawa, by udowodnić potem pewne rzeczy pod z góry przyjęte tezy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odbudujmy AK

Post autor: AWu »

Trudno mi się do tego odnieść CDC bo nie mam danych, ale ostatnio gdy rozmawiałem na ten temat z kimś z MONu to się skrzył, że NSR to niewypał bo bardzo mało chętnych im się zgłosiło.

Dlatego jestem ciekaw czemu nie można wstąpić. Masz może jakieś artykuły na ten temat które mógłbyś zalinkować?

Ze wstąpieniem do wojska tez znajomi problemów nie mieli żadnych, ale nie znam nikogo kto by był szeregowcem, więc może tam sprawa trudniejsza.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Odbudujmy AK

Post autor: Sarmor »

leliwa pisze:Takich głupich malunków jest niestety dość dużo, co prawda nie na meczetach, a GW robi z tego newsa, bo to ma potwierdzać ich wizję ksenofobicznego i głupiego ludu polskiego.
GW robi z tego niusa, bo to jest najstarszy meczet w Polsce... A od prowokacji bardziej prawdopodobne jest to, że sprawcą jest nienawidzący muzułmanów "patryjota", który niestety pewnie ma się za kontynuatora tradycji AK (i to nie jest jakaś wizja z Koszernej, wystarczy popatrzeć choćby na FB).
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Odbudujmy AK

Post autor: elahgabal »

Ciekawe, czy ten "patryjota" został wydzielony na odcinek mazania przez którąś z rosyjskich ambasad :D
Bo w sumie dlaczegóż by nie.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Odbudujmy AK

Post autor: cdc9 »

Przykro mi, ale nie chcę wchodzić w szczegóły, a właściwie nie mogę dokładnie napisać tego, co wiem i skąd.
Kto chce ten mniej więcej może się zorientować skąd jestem i z jakich źródeł mam wiadomości.
Realia są takie, że średnio podpisuje się rocznie jakieś 3-4 kontrakty przy około pięciuset-sześciuset chętnych. Chodzi o określone WKU. Takie są limity. :?
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Odbudujmy AK

Post autor: Fromhold »

Sarmor pisze:
leliwa pisze:Takich głupich malunków jest niestety dość dużo, co prawda nie na meczetach, a GW robi z tego newsa, bo to ma potwierdzać ich wizję ksenofobicznego i głupiego ludu polskiego.
GW robi z tego niusa, bo to jest najstarszy meczet w Polsce... A od prowokacji bardziej prawdopodobne jest to, że sprawcą jest nienawidzący muzułmanów "patryjota", który niestety pewnie ma się za kontynuatora tradycji AK (i to nie jest jakaś wizja z Koszernej, wystarczy popatrzeć choćby na FB).
O tym incydencie dowiedziałem się z TV ;) Żeby tego nie opisywać wyszukałem pierwszy z brzegu link. Traf chciał, że padło na 'antypolską', 'oszczerczą' i 'nawołującą do nienawiści' GW. Z drugiej strony trudno spotkać się z jakimś napiętnowaniem tych i innych chuligańskich wybryków o podłożu 'patriotycznym' np. buczenia na cmentarzach powstańczych 1 sierpnia, ze strony prawicowych mediów mających wyłączność na prawdę. Słuszną prawdę.
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Odbudujmy AK

Post autor: Leliwa »

AWu pisze:Chodziło mi raczej o coś innego.

Że wkładasz ludziom w usta straw many i potem robisz im awanturę o to co TY dopisałeś do ich słów :lol:
Pardon, czy ja coś komuś wkładam? Nigdy!
AWu pisze:Armia krajowa 100%..

Szkoda, że na tej świni nie namalowali Polski walczacej..
Tytuł jest z błędem. Meczet nie jest świątynią, tylko domem modlitwy. Podobnie jak synagoga żydowska.

A na jakiej podstawie łączysz tych ludzi od "reaktywacji AK" z owymi malunkami. Kotwicę PW mógł namalować byle kto, bo to znak powszechnie znany, może nawet jakiś prowokator, albo ktoś kto nic nie wie np. o generale Bielaku czy 13 pułku ułanów? Takich głupich malunków jest niestety dość dużo, co prawda nie na meczetach, a GW robi z tego newsa, bo to ma potwierdzać ich wizję ksenofobicznego i głupiego ludu polskiego.
Dla mnie w temacie Odbudujmy AK takie stwierdzenie jakie zaprezentowałeś jest jednoznacznym połączeniem tematu i zaprezentowanej wiadomości. Jeśli nie chciałeś połączyć owej wiadomości z tematem dyskusji to dlaczego napisałeś to co powyżej? Wybacz, ale skojarzenie nasuwa się samo. "100% Armia krajowa..." (dlaczego z małej litery?) a więc pewnie tacy ludzie jak ci od malunków uczestniczą w tej reaktywacji. Jest to skojarzenie zdecydowanie bardziej prawdopodobne niż odwrotne, czyli "to są dwie różne sprawy". Dla mnie to są dwie różne sprawy. Zaś w komunikacie Twoim jest zawarte dla mnie ich połączenie, z czym nie mogłem się zgodzić. Jeśli chcesz być dobrze zrozumiany, musisz być bardziej precyzyjny.

PS. Niestety, nie wiem co to takiego "straw man", czy też "straw mana" i wolałbym jednak posługiwać się w dyskusji językiem polskim bez "ciał obcych".
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Odbudujmy AK

Post autor: Leliwa »

Fromhold pisze:
Sarmor pisze:
leliwa pisze:Takich głupich malunków jest niestety dość dużo, co prawda nie na meczetach, a GW robi z tego newsa, bo to ma potwierdzać ich wizję ksenofobicznego i głupiego ludu polskiego.
GW robi z tego niusa, bo to jest najstarszy meczet w Polsce... A od prowokacji bardziej prawdopodobne jest to, że sprawcą jest nienawidzący muzułmanów "patryjota", który niestety pewnie ma się za kontynuatora tradycji AK (i to nie jest jakaś wizja z Koszernej, wystarczy popatrzeć choćby na FB).
O tym incydencie dowiedziałem się z TV ;) Żeby tego nie opisywać wyszukałem pierwszy z brzegu link. Traf chciał, że padło na 'antypolską', 'oszczerczą' i 'nawołującą do nienawiści' GW. Z drugiej strony trudno spotkać się z jakimś napiętnowaniem tych i innych chuligańskich wybryków o podłożu 'patriotycznym' np. buczenia na cmentarzach powstańczych 1 sierpnia, ze strony prawicowych mediów mających wyłączność na prawdę. Słuszną prawdę.
Mógłbyś opisać to buczenie i dlaczego uważasz je za "chuligański wybryk"?

Dla mnie wciąż skandalem jest przebywanie na tym cmentarzu w okazałych grobowcach ludzi, których śmiało można określić jako zdrajców. Podczas gdy prawdziwych obrońców naszego kraju trzeba wygrzebywać z dołów pod murem, albo spod grobów ludzi, którzy ich zamordowali za pomocą podpisu pod wyrokiem. To nie jest więc sytuacja normalna i wielu ludziom nie może się podobać.

Co do prawdy, to jest jedna, tylko wielu zupełnie ona nie obchodzi.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Odbudujmy AK

Post autor: AWu »

Leliwo ja ci opisze.

Prezydent RP/Przedstawiciel prezydenta RP składa wieniec tępa tłuszcza buczy i gwiżdże..

Powstaniec zwraca się do tych ludzi o spokój i jest wyburczany i wygwizdywany.

Serio nie zauważyłeś, czy nie chcesz zauważyć?
Zawsze są incydenty, jak się sprowadza bojówkarzy na święta.

I to zjawisko nie ma absolutnie nic wspólnego z tym o czym pisałeś w poście..
Nie udawaj Greka :shock:
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Odbudujmy AK

Post autor: adalbert »

a tępa tłuszcza buczy i gwiżdże..

Powstaniec zwraca się do tych ludzi o spokój i jest wyburczany i wygwizdywany.
Przepraszam, że tak zupełnie z boku i niekoniecznie merytorycznie, ale troszkę sprowokował mnie wpis AWu.
Moim zdaniem recenzowanie "tłuszczy" za jej zachowania to taki troszkę chwyt poniżej pasa. Tłum ma to do siebie, że reaguje emocjonalnie i niekoniecznie politycznie poprawnie (dla mnie to np lepsze, niż być szefem dyplomacji, a poza kamerą zachowywać się, no właśnie...albo zataczać się na grobach naszych żołnierzy). Nikomu jednak, zdaje się, włos z głowy nie spadł, nie obrzucono jajkami, więc ten lament jest grubo przesadzony.
Na tego powstańca to też, zdaje się, jakieś niekoniecznie pozytywne papiery są, ale przyznam, że nie zbadałem tego dostatecznie.
I już mnie nie ma ;)
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odbudujmy AK

Post autor: Match »

adalbert pisze:Na tego powstańca to też, zdaje się, jakieś niekoniecznie pozytywne papiery są, ale przyznam, że nie zbadałem tego dostatecznie.)
Tradycyjnie znalazły się dopiero po skrytykowaniu pewnych środowisk ;)
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”