Wystawa "Virtuti Militari" w Łazienkach Królewskich

Czasopisma oraz szeroko rozumiana publicystyka, wydarzenia kulturalne i inne tematy niemieszczące się w ramach filmu i literatury.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Wystawa "Virtuti Militari" w Łazienkach Królewskich

Post autor: Raleen »

W Łazienkach Królewskich w Warszawie w dniach 1-28 lutego 2023 można zobaczyć wystawę "Virtuti Militari" poświęconą temu polskiemu orderowi wojennemu:

https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/w ... militari-2

Miałem okazję obejrzeć niedawno, co więcej skorzystałem z dobrodziejstw oprowadzania kuratorskiego. Generalnie było warto i jestem zadowolony. Nieduża wystawa i niestety przez dość krótki czas odbywająca się, ale jeśli kogoś interesuje ta tematyka, jeszcze przez kilka dni można się wybrać. Ekspozycja jest w Pałacu Myślewickim. W najbliższym czasie będzie kolejna podobna wystawa poświęcona orderowi "Polonia Restiuta".

Udało mi się zrobić kilka zdjęć, choć fotografowanie przez gabloty zawsze jest problematyczne.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”