[Liga PoG IV] Dyskusja nad zasadami

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum, a w przeszłości pod patronatem forum "Ścieżek chwały".
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Akurat ja zgadzam się z Andreasem. Twoje zachowanie anonimie wygląda tylko na działanie przekorne - NIE BO NIE. Rzeczywiście taka duża trudność się zalogować.
Poza tym jak raz już będziesz kimś innym niż ANONIM to jest pewność, ze nikt się pod Gala nie podszyje.
Osobiście jestem za rejestrowaniem się graczy na forum. Nie wiem dlaczego mielibyśmy robić jakoweś wyjatki?

ZDrówko
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Spooky:)
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 674
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Spooky:) »

Ja popieram Wniosek przeciez nikt ci nic stad nie bedzie wysylal chyba nie jestes zwolennikiem jakiejs teori spisku :?: :?: ze wiesz jak sie zalogujesz to system cie znajdzie :lol:
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

Niestety, Anonimie, ale taka jest rzeczywistość - jako niezarejestrowany masz znacznie mniej mozliwości niż gdybyś się zarejestrował.
Jedną z takich możliwości jest udział w Lidze.

Jak do tej pory nie było żadnych problemów z rejestracją, nie słyszałem głosów sprzeciwu, a wszyscy chętni w Lidze grali - po rejestracji of korz.

Układ jest prosty: chcesz grać - zarejestruj się, i tyle.

Wtedy z przyjemnościa powitamy Cię w naszym gronie i z chęcią zagramy - zapewne nie tylko w PoG-a...
Admin Pomocniczy
Appointé
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 16 stycznia 2006, 13:44
Lokalizacja: z odmętów sieci

Post autor: Admin Pomocniczy »

[post gościa]

Ktos sie chyba boi, ze w ten sposob wskoczy tu Komendat i wszystkich pokona :lol:
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Spokojna Twoja czacha, Nie ma graczy niepokonanych, są tylko źle uderzeni...

Widzę, że masz przyjemność w stwarzaniu problemów tam gdzie ich nie ma. Czyżby rejestracja na forum była aż tak traumatycznym przezyciem??
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Admin Pomocniczy
Appointé
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 16 stycznia 2006, 13:44
Lokalizacja: z odmętów sieci

Post autor: Admin Pomocniczy »

[post gościa]

chyba tak wlasnie jest
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

No to rzeczywiście, jeśli rejestracja ma odbić się na Twojej psychice to może sąd ligi zrobi wyjatek... :roll:


Zdrówko
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Jans
Sergent
Posty: 121
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 10:57
Been thanked: 1 time

Post autor: Jans »

Chcialbym zminimalizowac losowosc i dlatego proponuje:
1. Grupy 4 osobowe (3 gry mozna ciagnac rownoczesnie) - wchodzi 1 i 2. Poza tym mozna wiecej pograc (dla zaczynajacych 2 gry to dosc malo - aha i wiem, ze mozna grac poza liga :). Ewentualnie do rozwazenia w grupach 3-osobowych premiowanie niektorych 2. miejsc, ale zasady do tego sa watpliwe.

2. Zmiany podstawy: 8 kart zmniejsza wplyw na losowosc.

3. Powinno byc rozstawienie 'jedynek'. Mozna rozwazyc koszyki, ale to juz robi sie zbyt skomplikowane.
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Z tym ciągnięciem trzech gier jednocześnie to różnie bywa, zresztą i tak większość zależy od tego, ile osób się zgłosi - jak 32 to trzyosobowych się nie zrobi.

Co do awansu niektórych z drugich miejsc - są zasady ustalania kolejności. liczba punktów, liczba małych punktów, kto wcześniej.

A co do rozstawień - to któą metodę - czy ci, którzy wyszli z grup w III Lidze, czy ci, którzy są w czołówce rankingu? Ja bym się chyba skłaniał do tej drugiej wersji

POzdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

JednoSlowo pisze: POzdrowienia
JednoSłowo
Miało nie być o polityce PISmaku :wink:
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Szanować - szanuję. Jest wszelako zasada, że pisać na Forum moga tylko osoby zarejestrowane. Chyba że dla Ciebie, szanowny anonimie, trzeba zrobić wyjątek. Niniejszym go więc robię na prośbę JednoSłowo.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Dziwne, a moje półanonimy były zwalczane mimo, że byłem przy tym zarejestrowany. Kumoterstwo sie szerzy. Nie anpiszę tedy wierszyka ku czci admina. :evil:
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Cóż, wszystkim się nie dogodzi. Zależało mi prostu, aby jak najczęściej na Forum pojawiał się obrazek z wesołym wnukiem samurajów i czarką pysznej sake.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Gościu, mi chodziło o coś innego - a mianowicie o udział osób, niezarejestrowanych na forum, w Lidze. Natomiast posunięcia, mające na celu wprowadzenie możliwości pisania postów jedynie przez zarejestrowanych użytkowników, Ligi nie dotyczą.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Gror
Adjudant
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Gror »

JednoSlowo pisze:Z tym ciągnięciem trzech gier jednocześnie to różnie bywa, zresztą i tak większość zależy od tego, ile osób się zgłosi - jak 32 to trzyosobowych się nie zrobi.
Trzy gry jednocześnie to chyba maksimum, które da się ciągnąć. Choć nie jest to wcale łatwe. Tym bardziej więc moim zdaniem ważności nabiera punkt o którym wspominałem już wcześniej:

Jak rozstrzygnąć pojedynek, w którym gracze robią jeden ruch dziennie? W zasadzie nie ma podstaw :? do stwierdzenia przestojów, bo terminy są dotrzymywane. I tym pięknym sposobem po dwóch miesiącach grania możemy być nadal dopiero :( w dziesiątym etapie. Co wtedy? Rzut monetą? :o

Dlatego postuluję rezygnację z fazy pucharowej na rzecz drugiej fazy grupowej z trochę dłuższymi terminami. Ale o konkretach będziemy mogli podyskutować dopiero jak lista uczestników będzie zamknięta.

No właśnie, a kiedy upływa termin składania zgłoszeń :?:
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Ścieżek chwały”