[TURNIEJ] GRA 22

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum, a w przeszłości pod patronatem forum "Ścieżek chwały".
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

on sie chociaz uzupełnia a nie rzuca eventy jak szalony ;)
Awatar użytkownika
Valmont
Adjudant
Posty: 219
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Valmont »

No idzie fatalnie. Serbowie jak na starcie, Rosjanie podeszli pod linię Karpat, na Zachodzie zero sukcesów. Czarno widzę dotrwanie do tego planowego 8 etapu :/ Jak jeszcze włosi wejdą to leżę zupełnie..
Wpieriod!
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Valmont pisze: No idzie fatalnie.
bez przesady
Valmont pisze: Serbowie jak na starcie,
To nawet łatwiej ich ugryźć, bo szybciej podprowadzasz armie z budy i eliminacja AWA nie jest tak bolesna jak eliminacja tej samej armii pod salonikami :)
Valmont pisze: Rosjanie podeszli pod linię Karpat,
To akurat standard - nie ma powodów dramatyzować
Valmont pisze: na Zachodzie zero sukcesów.
To też często się zdarza. Czasem nawet początkowe sukcesy mogą przynieść ogromną klęskę... może więc nawet lepiej, ze bez sukcesów, przynajmniej bez dylematów zaczniesz się okopywać ;)
Valmont pisze:
Czarno widzę dotrwanie do tego planowego 8 etapu :/
Nigdy nie obnoś się przed przeciwnikiem ze swoim czarnowidztwem :cool: :twisted:
Valmont pisze: Jak jeszcze włosi wejdą to leżę zupełnie..
Na poczatku wystarczy blokowanie ich paroma niemieckimi korpusami. Ich siła zaczepna przez pierwsze etapy jest zadna... spokojnie

Trzymam kciuki i odwołuję się do militarystycznego ducha niepokonanych Wielkich Niemiec :wink: :cool:
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Jasz pisze:Raj ma 1000% racji.
Może i ma ale te wszystkie tłmaczenia nie uwzględniały podnoszenia poziomu wojny. Przy niekorzystnym układzie - który wspomniałem można nieźle ugrzęznąć na ograniczonej. Akurat tutaj sytuacja pecetów wydaje się bardziej komfortowa

Poza tym ja wcale nie twierdzę, że centralni mają różową- twierdzę coś całkiem odwrotnego - mają BARDZO ciężko ale nie na tyle, zeby przegrywać automatem.
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Valmont
Adjudant
Posty: 219
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Valmont »

No przecież staram się w euforię wprowadzić Jasza, coby uwierzył w pełne zwycięstwo i zaczął popełniać błędy. Triest obstawiłem Ahc, podprowadziłem GEc do Stuttgartu - więc nawet nie będę musiał SR robić jak będą wchodzili włosi do wojny - i nie w tym etapie jeszcze. Bułgarów wprowadziłem właśnie w pierwszym ruchu LW, więc bedzie można ich dosłać do Turcji, jakby tam było źle. A ten Jaszowy wycof z Nancy to była pierwsza klasa, związała mi mocno ręce, bo w przypadku pościgu bym został zmiażdżony przez 6 flankujących armii, a siły w Strasburgu tylko stoją jak głupie (Maćkowy pomysł, że dopóki nie ma T2 w Nancy to nie broni to jednak dobra rzecz). Musiałem też armię z Muhlhaus dosłać Austriakom, bo strasznie jęczeli..

Jak się kasuje posty, bo wyslalo mi sie 3 razy to samo i moge zmienic tresc, a nie wiem jak wykasowac to g..
Wpieriod!
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Valmont pisze: Jak się kasuje posty, bo wyslalo mi sie 3 razy to samo i moge zmienic tresc, a nie wiem jak wykasowac to g..
Zwraca się do moderatora, określa warunki finansowe, negocjuje, ustala i po kłopocie! :wink:
Na dobry początek w promocji zrobiłem to gratis. :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Valmont pisze: No przecież staram się w euforię wprowadzić Jasza, coby uwierzył w pełne zwycięstwo i zaczął popełniać błędy.
Aaaa to co innego - popieram w całej rozciągłości ;)
Valmont pisze: A ten Jaszowy wycof z Nancy to była pierwsza klasa, związała mi mocno ręce, bo w przypadku pościgu bym został zmiażdżony przez 6 flankujących armii, a siły w Strasburgu tylko stoją jak głupie
Nie śledzę waszej rozgrywki aż tak namiętnie ale "zmiażdzenie" to przesadne okreslenie - co najwyżej straciłbyś jedną armię :) ale i to niekoniecznie - różnie to z rzutami bywa - poza tym zawsze byś mu coś przepołowił więc efekt tego pościgu nie taki znowu straszny. IMHO warto to zrobić aby skasować okop. Długo do Nancy nie wejdzie ;)

Jak wszystko - ma to dobre i złe strony. Okop T2 w Nancy też ma swoje braki na Totalu u nimców. Trzeba "nie przejdą" bukować na ręce niczym Kemala ;)

Pozdrawiam i zyczę ogrania Jasza - zdrajcę niemieckiej sztuki wojennej :lol:
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Valmont pisze:No idzie fatalnie. Serbowie jak na starcie,
Jeszcze jedno mi się przypomniało bo widzę, że zagrałeś Bułgarię (gratki wielkie ;))

Przypominam, że zajęcie niszu powoduje brak możliwości otrzymywania replów przes serbów nawet jeśli kontrolują belgrad :)

Dlatego wyslij jakąś AWA do niszu, zadekuj z bułgarami i wyjasnij sobie ostatecznie kwestię serbów :)

wszystkiego najlepszego na nowej drodze sukcesów ;)
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Valmont
Adjudant
Posty: 219
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Valmont »

hubertok pisze:
Przypominam, że zajęcie niszu powoduje brak możliwości otrzymywania replów przes serbów nawet jeśli kontrolują belgrad :)
jak to tak? przeciez ciagnal bezposrednio z belgradu zaopatrzenie?? co im jakis nisz przeszkadza?
Wpieriod!
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

heheh austryjaki w niszu?
serbowie rządza najpierw rozbili 2xawa potem wykopali okop od ręki i na koniec skosili jeszcze jedna aha

jednak parti bedzie razcej dluższa bo mnie katrki wykańczają.
Pierwsze ciągnięcie z ograniczonej:

Włochy
Rumunia
Juenicz
6,7 ros
12 ros
i 2x 2/2

a przeciwnik zaczoł od Bułgarii :(
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Valmont pisze:
hubertok pisze:
Przypominam, że zajęcie niszu powoduje brak możliwości otrzymywania replów przes serbów nawet jeśli kontrolują belgrad :)
jak to tak? przeciez ciagnal bezposrednio z belgradu zaopatrzenie?? co im jakis nisz przeszkadza?
Nie do końca pracyzyjnie to ująłem:

17.1.5 - nie mozna odtworzyć serbów gdy PC kontroluje NISZ
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Jasz pisze: jednak parti bedzie razcej dluższa bo mnie katrki wykańczają.
jest sprawiedliwosc na tym swiecie! :P
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Jasz pisze: heheh austryjaki w niszu?
serbowie rządza najpierw rozbili 2xawa potem wykopali okop od ręki i na koniec skosili jeszcze jedna aha
trzeba aktywnie podziałać z niemieckimi korpami :)

A austraicy w niszy to żadne dramatyczne wydarzenie :)

Dwie armieAWA w N sadzie i jedna (która i tak musi być na bałkanach "na zawsze") siedzi w niszu z bułgarami

Armi SBA nie odtworzysz więc potrzaba dwóch mocnych i konsekwentnych uderzeń. Raz z krwawieniem bułgarów a drugi raz geców...

Wszystko jest do zrobienia tym bardziej, że aliant bedzie teraz trzymał kartki na ręce skoro zagrana zastała na forum Mata Hari ;)
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

hmmm...

rzuciłem okiem na grę i odnoszę wrażenie że niedługo BW zapłonie spalonymi tureckimi wioskami.
Jasz ciśnie WS a valmont jakoś nie co dziwi, kartki statusowe zagrane jako reple... można i tak ale obawiam się, że to się może zemścić gdy zabraknie tureckich armii a allenby zapuka do drzwi meczetu w Jerozolimie :wink:
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Pierwsze ciągnięcie z ograniczonej:

Włochy
Rumunia
Juenicz
6,7 ros
12 ros
i 2x 2/2

czyli ruchy z 2 i raz za 1 ops'a i 2 karty przytrzymałem a potem dostałem wszystkie eventy. W nastepnych 2 turach rzuciłem 8 eventów więc za dużo się nie działo.

Co do Allebaya to niestety dostałem go jako pierwsza karte z TW więc Turki mają farta.
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Ścieżek chwały”